Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz doberman #24355 üzenetére

    igen, most kipróbáltam azt is, kapja is a címeket a dhcp-től, ha átállítom 10.0.0.1-re, de nem csatlakozik valami miatt a wan oldal automatikusan, de ezen lehet segíteni egy reconnect gomb megnyomásával, és máris kap a szolgáltatótól IP-t... (bár ez is fura, hogy nem automatikus... , talán azért mert nem észlel kérést a lan oldal felöl?)

    miután megvan a 10.0.0.1 (hálózatban minden gép kap normálisan 10.0.0.x-es címet, kipróbálta 8 16 és 24 bites maszkkal is), de kifele nem lát :( - kifele = wan oldalra :( - most visszaállítottam 192.168.1.1-re, megy, átállítottam 192.168.1.10-re, és még mindig megy (a megfelelő újraindítás után)

    szimpatikus lett volna a 10.0.0.0/16-os hálózat, de úgy látom, valami miatt nem lehet ezt megvalósítani nálam :( - csak azt nem tudom miért... -este egy segítőkész fórum társ, elküldte a saját routeréről készült screenshot-okat (1043 az is)., és nála működik a 10.0.0.0/24-es hálózat. Ami a legszembetűnőbb eltérés, hogy Ő nem Vargalex féle fw-t használ, hanem egy korábbi trunk-ot.... -minden esetre érdekes.

    Amiért ragaszkodnék a 10.0.0.0/24-es hálózathoz az a VPN bekonfigurálása, hogy itthon ilyen címeket osszon, és távolról is ilyen címekkel dolgozhassak (ne azzal a hosszú 192.168.10.x-es címekkel :) )

    Vargalexnek ha lesz egy kis ideje, majd mondanál rá valamit, hogy mi lehet a gond - szerinted ? vagy hogy mit lenne érdemes kipróbálnom.

    THX

Új hozzászólás Aktív témák