Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zenador

    csendes tag

    válasz zsolti.22 #16874 üzenetére

    Először is köszönöm a választ!

    Elfelejtettem leírni, hogy mindenhol 255.255.255.0 alhálózati maszkot használok!

    A fenti router gateway-ét leszedtem, mert az tényleg fölösleges. Lehet, hogy az kavart be.

    Viszont az alsó router LAN IP-jét hiába írom át 192.168.2.1-re. A DHCP-nél a Gateway-t 192.168.1.1-en hagytam, de ezt a kombinációt valami miatt nem fogadja el. Az írja ki, hogy "Bad Gateway". Így nem engedi, hogy 192.168.2.1-re írjam át a LAN IP-t!

    Azt nem értem, hogy miért kell átírni 192.168.2.1-re? Ha a mostani beállítás annyira rossz lenne, akkor miért látják egymást a gépek LAN-on belül?!

    Másik fórumon azt írták, hogy jó, ha a másik router 192.168.1.2 IP címen van, ha a DHCP-nél eltérő kezdő és záró IP-ket adok meg, mint a felső routeren.

    Le tudnád írni RÉSZLETESEN hogyan kell fent és lent is beállítani a routereket a képen feltüntetett csatlakozó számítógépeket, hogy működjön a dolog? Az a baj, hogy annyi egymásnak ellentmondó tippet kaptam, hogy már az egész logikáját sem látom át. Az internetet átkutattam, de sehol sem találtam épkézláb leírást, hogyan kell beállítani a 2 routert. Ha nincs is időd leírni részletesen, akkor tudsz nekem ajánlani linket, ahol normálisan leírják 2 router összehangolását, úgy hogy az összefüggésekre is rámutatnak? Lehet angol nyelvű is.

Új hozzászólás Aktív témák