Új hozzászólás Aktív témák

  • Win-T

    senior tag

    Üdv Mindenkinek!

    Egy kis segítség kellene nekem. Még márciusban vásároltunk ide az irodába a egy MR3420 routert mert a régi D-Link Dir-300 típusú által szolgáltatott Wi-Fi-nél kicsit combosabbat szerettünk volna.
    Csak mostanra jutottam el odáig, hogy beállítsam de sajnálattal vettem tudomásul, hogy nem bírom az internetünket működésre bírni vele.Az internetszolgáltató a Magyar Telekom, az ADSL modem egy Huawei SmartAX MT800u-T márkájú kis fehér doboz. A beállításoknál kiválasztottam a WAN only opciót (3G-t nem használunk csak kábelt), connection typenak a PPPoE/Russia PPPoE opció van megadva (ennek a russia-nak nem tudom van-e jelentősége de síma PPPoE lehetőség nincs), a felhasználónév és jelszó már (nagyon) sokadszor jól van beírva és ellenőrizve (a régi router zokszó nélkül elfogadja), természetesen minden változtatás után rábökök a save gombra. Ennek ellenére a kapcsolat nem akar létrejönni, egyre csak a connecting felirat éktelenkedik a képernyő alján.
    Amit észrevettem és érdekesnek találok az az, hogy ha megkérem a routert, hogy saját maga próbálja észlelni a kapcsolat típusát akkor Static IP-t állapít meg, ami ismereteim szerint ADSL kapcsolat esetén nettó baromság.
    Amit próbáltam már:
    - frissítettem a firmware-t a TP-Link oldalán található legfrissebre (TL-MR3420_V2_140319)
    - MAC address klónozás majd 5-10 percig áramtalanítás, ha jól értettem erre bizonyos szolgáltatók esetében szükség van
    - a router mellé kapott valamint a régi routerrel működő UTP kábelt cserélni
    - szitkozódás, kukába való kibaszással fenyegetőzés
    sajnos semelyik módszer nem nem hozott eredményt.
    Ezért kérném a tisztelt közösséget, ha van még bármilyen ötlet vagy jótanács ami nem jutott eszembe azt ossza meg velem. Megeshet, hogy hibás a router próbálkozzak garanciás cserével?

    Köszönöm mindenkinek előre is!

Új hozzászólás Aktív témák