Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz tjsz #8466 üzenetére

    Nem értesz teljesen, vagy én nem értem tisztán mit akarsz mondani.
    Tudom mi a vlan (vagy csak azt hiszem). Nem routereket, hanem ap-kat fűztem fel egymás után (de lehet te is így értetted).

    "Azt nem tudom, hogy tomato-val meg lehet-e csinálni, hogy adott port 2 vlan-ba is tartozzon"
    Nem erre gondoltam, és ezt nem lehet (ezt tudom). Arra gondoltam, hogy a 192.168.1.1 (mármint ez az alhálózat) legyen a br0-nál, és a br1-nél is (sajnos nem lehet). Hogy így valahogy ketté szedi, de internet lenne mindkettőn. Az a baj, hogy a fő routeren merlin fw van, amin nem lehet vlan-olni, viszont van guest wifi. És ott a guest-est is ugyanabba az alhálózatba teszi (csak nem tudom hogy választja el a másiktól).

    Arra gondoltam még, hogy az n12-t routerként használom, és akkor úgy már tudok vlanolni.
    Mindent (wifi, 4 ethernet port) áttennék másik vlan-ba, mivel ha nem vlan-olnék visszafele még látnának, csak a fő router nem látna be mögé. Ez jó ötlet, megoldás lehet számomra?

    Kérdés még. Ha a fő router 192.168.1.1, akkor az n12-t router módban másik alhálózatba kell tenni (192.168.2.1)? Ha vlan-olok akkor azt tehetem a 192.168.1.1-be, vagy a 192.168.3.1-et használjam inkább? :D

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák