Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • álmos

    csendes tag

    válasz #83856896 #1242 üzenetére

    A forexes érés kicsit olyan, mint a megvilágosodás útja: nincs benne igazság - legfeljebb, amit Te létrehozol magadnak.
    A Peacearmy elég híres, nem kevés fxfórum tagjai tartják a súlyát számottevőnek (persze Felixről mindenütt sok érdekességet lehet olvasni, elég ellentmondásos emberke ebben a világban), mindenesetre ezért érdemes (mint írtam is) továbbgúglizni, ha tényleg kíváncsi vagy valami cégre/brókerre/szolgáltatásra. Néhány hozzászólás biztosan kamu, mint mindenhol, de amint tudok egy konkrét eredményt a tavalyi account menedzselés végeredményéről, írok egy review-t, hogy meglássuk, felkerül-e.
    Különben elég sok olyan helyet láttam, ahol fél évig-egy évig ezer pipet dolgoztak ki havonta, úgy is hirdették a szolgáltatást, aztán egyik hónapban jött a mínusz 100 pip. Majd a mínusz 400, és onnantól valahogy megszűnt a cég. A domaint többé nem találtuk. Ilyenek vannak. Ezért fontos, hogy legyen múltja annak, akivel szemezel - ha feltétlenül pénzt akarsz vinni valakihez.

    Persze kicsit elkalandozik bennem a kisördög, és ilyenkor megmosolyogtat a tény, hogy ha én csak tanfolyamok szervezéséből tudnék pénzt befolyatni magamhoz, valószínűleg én is sok helyet leszólnék, és világgá kürtölném, hogy majd én megtanítom nektek a tutit! De ez nagyon gonosz gondolatsor...

    Most még néhány aljas gondolat megkörnyékez... mint például: nyugi, nem leszel hibátlan tréder, mikor élesben nekivágsz. El kell játszanod némi pénzt, a tanulópénzt, hogy szert tegyél bizonyos "skillekre", mint a higgadtság és néhány korlátozás magaddal szemben. Ezt demoban nem tanulod meg.
    Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy 0.01-es kötésekkel játszol élesben, több hónapig. Ha 3 hónap alatt nem jutsz el a nullára 250 dollárból, már jó vagy!
    Ha megfogadsz egy tanácsot, először csak arra figyelj, hogy a 0.01-es kötést SOHA NE emeld (úgy se, h több pozit nyitsz ugyanott)! Persze meg kell tenned a tapasztalathoz, úgyhogy vedd úgy, hogy nem mondtam ;)
    Úgy gondolom ez a legjobb tanulási módszer...

    Így utólag belegondolva, "inspirációfakasztóként" el lehetne sztorizgatni, ki mennyit bukott eddig. Én olyan 4000$-ral állhatok a sorba, most úgy a Breakeven-környéki (pont semlegesben) szinten tolom kb. 4 hónapja, de ez a manuális kereskedés és az ezerféle rendszertesztelés vegyes eredménye (nem túl valós tükör), sokszor szándékosan nem zárok jó pozikat, mert kíváncsi vagyok, mi sül ki mások szignáljaiból, vagy egy EA elgondolásaiból. Tehát én úgy mondanám, hogy inkább a kísérletezésekbe öltem sok pénzt, most már kristályosodik minden, hogy mi mikor használható, és meddig. Igazából nagyon úgy tűnik nekem, hogy azért kellett ennyi pénzt kiszórnom, hogy a saját szememmel lecsekkoljam a jelenleg a világban fellelhető megoldások nagy részét, hogy végül account menedzser lehessek. Több ember várja hónapok óta a kijelentésemet, mennyit és hova utaljon, mit nyisson, milyen papírt töltsön, és mostanság kezdem úgy érezni, hogy lassan révbe érek. Tartalmas évnek nézünk elébe.
    Ugyanez elmondható Fecdzoról is, azt hiszem.

    Vicces, hogy én ezt az összeget "nagy" veszteségként éltem meg, miközben az egyik helyen vanank olyan arcok, akik 120ezer dollárt buktak már, 4 accountfüstöléssel, 3 év alatt, és még mindig erőre kapnak és tolják. Tudod külföldi viszonylatban 4rongy semmi, ott 20ezernél indulnak a történetek. Igazából az eleje tényleg csak skilltanulás, ezért ajánlom a microlotos ténykedést.

    Bezárt a piac, megyek alszani. Jóéjt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák