Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Fecdzo #368 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ! Érdekel a véleményed bizony. Csak még nagyon kezdő vagyok.

    Mondok egy példát.
    EURUSD tegnap délután leesett 1.32950-re. Megnéztem az előző napok adatait. A grafikon alapján... És láttam, hogy ilyen alacsony értéket az elmúlt 15-20 napban nem ért el.
    Ezért vettem 5.000 egységet (mert ugye 2500$-ral megyek, mintha már élesben küldeném) és beállítottam, hogy 1.35200-n adja el azt az 5.000 egységet! Ez az 1.35-ös érték durván az elmúlt 10 nap átlaga, volt ennél jóval több is, meg kicsit kevesebb is!
    Most persze megszívtam, mert azóta csak mégjobban esik az árfolyam :S 1.32100 körül van most... de bízok benne, hogy felmegy.
    Bár én ezt nem stratégiának hívom, inkább egyszerű logikának... Bár tudom ez annál sokkal komplexebb.
    Viszont én csak napi szinten akarok kereskedni. Nem akarok több napra előre jósolni, az még úgysem megy.

    Tehát, nevezzük stratégiának, vagy mind1, észrevettem, hogy a major párok napi szinten is ugrálnak 5-8 századot, de van, hogy tizedeket is. Ezért amikor a párnapos átlaghoz képest épp alacsonyan van akkor veszek, majd amikor felmegy eladom. A köztes érték meg a profitom, ami ugyen nem sok, de 5-10.000 egységnél lehet akár 50-100-200$ is.
    Számomra ez így napi szinten követhető. Nemsok az a párszáz $, de ha ezt 2-3-4 naponta megtudom csinálni, az már bőven jó havi fizetésnek, vagy akár tartalékolni is lehet belőle.
    Szal kb ez a kis egyszerű elgondolásom van. Sajna nagyon nem értek hozzá, ezért nem is próbálkozok távlati tervekkel.
    Úgy tervezem, hogy pár hónapig demózok, és ha sikerül a tervezett profitot kitermelni, akkor jövőre elkezdem élesben is!

Új hozzászólás Aktív témák