Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lakosom2

    újonc

    válasz Rbert #48472 üzenetére

    Szia.
    Én a prohardver fórumában közel 2 éve olvasgatom az Lcd tv topikokat, de nem merek venni Tv-t az Sd adások gyenge mivolta miatt. Ott kérdésemre sokan leírták, hogy a felbontás miatt csak a HD adások szépek. Főleg a nagyobb Tévéken szinte élvezhetetlen a kép minősége az Sd-adásoknak. Először én is 50-55 "-ban gondolkodtam én is Sd adásokat néznék de amit erről olvastam teljesen kizárt, hogy vegyek persze HD adások meg sehol sincsenek, nekem nem kellenek a m2, rtl, stb, stb csatik. A szomszédomban van 40"-os az még nagyon jó minőségű talán 42"-ig elmegyek ha egyszer bele vágnék. Sajna aki nem nagy mozifilmes vagy nem állandóan HD tartalmakat, filmeket akar nézni az meg van lőve. Nekem is 13 éves 63 átl. crt-tv-m van 2 ember tudja csak odább vinni de nem tudom lecserélni mert nem akarok a kép minőségben visszalépni, ugyanis amit leírtál olyan a nagyfelbontású lapos Tv-ken a minőség: elmosódó, foci meccseken ha a kamera a gyors labdát követi rossz nézni ,stb, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • lakosom2

    újonc

    válasz dchard #48479 üzenetére

    Szia.
    Nem tudom nekem szántad-e a válaszod de a plazmáról egy szót nem írtam mivel ha már közel 2 éve olvasom a prohardver mindenféle lapos tv topikjait tisztába vagyok azzal, hogy semmilyen lapost nem vehetek 40-42 coll fölött (plazmát sem!) mert a T-home műholdas adásait minősíthetetlen minőségben nem fogom "élvezni" csakhogy nagy Lcd-m legyen. A mondandómat előadtad más szavakkal de ugyan azt amit én írtam, persze én csak egy minden napos felhasználó vagyok tehát tudományos értekezetet nem is akartam kreálni. :D
    És nem azért várok Lcd tv vásárlásával mert majd közben az SD adások jól megjavulnak hanem azért mert sajnálom a pénzt a majdnem használhatatlan cullangokkal tele tömött készülékre amelyen mezei adásokat nem lehet nézni, amelyben meg nincs smart és 3D azokat lebutítják és löknek bele valamit, nos olyat mégúgy sem veszek. Egyébként tévedsz mert a szomszéd 40"-os Technika!! tv-jén átlapoztam a csatikat oda vissza már többször is és nem találtam kivetni valót a minőségben. Ezért írtam, hogy elmennék az az meg kockáztatnák 1 42"-ost ha valaki leírta volna ezen közel 2 év alatt, hogy az is van olyan mint az előbbi. Csakhogy ha kérdezem átsiklanak rajta nekem meg olyan vélemény kellene aki saját maga is minden nap nézi, tehát 42-on milyen kép minőség SD adásoknál. Jól tudom, hogy az Lcd tv-t vásárlók nagy többsége HD filmeket néz nem pedig SD -adásokat ezt ezért írom, mert ez lett volna a következő válaszod. Azért tök röhely, hogy nem bírok lecserélni egy 13 éves crt-t modern Lcd-re csak azért mert nekem elég lenne a T-home által nyújtott 56 csatorna bámulása illetve állandó kapcsolgatás a reklámok miatt. Az is tök röhely, hogy az Lcd tv-k nagy többsége (1, vagy több százezerért) kb 4 évet bír, már ha valakinek szerencséje is van!!

    Mielőtt többen leírják, hogy amin képminőség próbát néztem :D a szomszédéknál tehát Tecnikát ők olyant sose vennének nos, megelőzöm őket: én sem. :)

Új hozzászólás Aktív témák