Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pjoe69

    tag

    Sziasztok!

    T-home-nál van kábelnetem+TV+tel
    Beraktak egy D-link modem/routert.
    Megy is minden rendesen, a D-link oszt DHCP-t.
    Itt van egy kis furcsaság. Folyamatossan kioszt egy IP-t a következőnek:
    MAC: 00:00:00:de:ad:07 Description: ITC
    Ha kijelölöm, és "erőltetett tiltás"-ra kattintok, eltűnik, de rövid időn belül visszatér.
    A D-link tűzfalában próbáltam tiltani, de semmi hatás.
    T-home szervíz már 2-3 hete gondolkozik, mi lehet ez a probléma, de eddig semmi.
    Megpróbálom, hátha itt valaki találkozott már ilyennel.

    Ja, és a mostani témához kapcsolódóan, Budapest XX. Semmilyen alternatív megoldás a szolgáltatóra, kizárólag T-home van, semelyik másik szolgáltató nincs jelen. Többeket kérdeztem már, de miután "kertvárosi" rész, nem éri meg Nekik errefelé kihúzni kábelt. Végighúzzák a rendszert, és ráköt pár ember, ez nem kifizetődő Nekik. :(( Sajnos ez van, tehát nem csak vidék van hátrányban...

  • Pjoe69

    tag

    válasz Kriccs #42000 üzenetére

    Sajnos ez a rendszer CSAK a kábelTV-s előfizuval megy...
    Nálam már vagy 4 éve. A TV-vel együtt vettem egy CI+ kártyát, és dobtam a sarokba a SB-t.
    Az IPTV-nél már össze van rendelve az előfizetés a box-al, így nem tudod kikerülni...
    Én is sajnálom, hogy 2016-ig kivezetik a kábelTV-t, és mindenkit átállítanak az IPTV-re, mert cseszhetem a két CI+ kártyámat, és fűthetek plusz egy-egy dobozzal... Illetve a 42"-os TV-m helyett lesz egy 42"-os monitorom.
    Ez van, köszi T :W

  • Pjoe69

    tag

    válasz glocker #46707 üzenetére

    Szia!

    Az analóg adásokat már elég régóta tudják kezelni a TV-k, ez alap.
    A digitális a DVB-C, de szinte ez is már régóta szerepel a TV-kben.
    Ha a digitális kábeltévé IPTV, akkor érdemes a HDMI csatlakozás, ez már alap, legalább 1 bemenet.
    Ha a digitális kábeltévé nálad nem IPTV, hanem ténylegesen a koax kábelen megy a settopba, van mégegy lehetőséged.
    Ez a CI+ , és szintén már szinte alap a TV-kben.
    Kell egy CI modul (10-12 ezer), és a settopbox elfelejthető.
    Így nem "fűti" feleslegesen a szobát, nem fogyaszt, mehet a fiók aljába.
    Élvezheted a digitális adás jobb minőségét, plusz szolgáltatásait.

    Mellesleg a T-home is adja az analógot a digitális mellett... Hogy még meddig, hát, reméljük minnél tovább.

    Üdv: Zsolt

  • Pjoe69

    tag

    válasz glocker #46733 üzenetére

    Szia!

    Én eddig 2 TV-ben használom így, évek óta hiba, probléma nélkül.
    Most nem tudom megnézni, de mindkettő más gyártó, szal mindegy milyen CI adaptert veszel.
    Ezt a kétcsatornást nem ismerem, de méret alapján jó lehet.

    Igen, bedugod a kártyát, bedugod a TV-be (kikapcsolt állapotban).
    TV bekapcs, csatorna megkeres (feltehetően az országot át kell állítani Finnre, hogy meg is találja a digitális csatornákat).

  • Pjoe69

    tag

    válasz glocker #46895 üzenetére

    Már írtam, hogy én évek óta így használom.
    STB a kamra alsó polcán "pihen".
    Sajnos a nyolcszázvalahány forintot fizetem érte.
    DE! kényelem, egy távirányító, nem fűt-fogyaszt plusz egy doboz...
    Egy apró probléma van.
    Ez a téli-nyári időzóna.
    Sajnos T-home az EPG-hez fix időt tesz, és külön jelen küldi a "+1 óra" jelet.
    Sokadik alkalommal sikerült úgy beállítanom, hogy FINN nyelv-keresés-NÉMET nyelv- csatornafrissítés.
    Így már jó lett az EPG idő, addíg mindíg "rászámoltam egy órát az EPG-nél.
    Semmi más gondom nincs vele.
    T-home saját fórumán is régóta feszegetik(jük) ezt a kérdést, de Ők teljesen elzárkóznak.
    Szerintük így bármilyen hiba, nem megfelelő működés fordulhat elő, és NEM TUDJÁK garantálni a megfelelő működést.
    hahaha, évek óta gond nélkül megy CI modullal.
    Igaz, 8-10 ezer, de nekem megérte.
    Így a TV-m nem CSAK egy monitor.

    Ami viszont még fontos!

    Elkezdték kivezetni a digitális kábeltévé szolgáltatást, terelnek át mindenkit IPTV-re.
    Ott ez nem működik (nincs is kártya, ha jól tudom). Sajnos ott össze van rendelve a box a rendszerrel, így már nem tudod kihagyni.
    Annak a kockázatát is mérlegeld, hogy lehet 2 év múlva adhatod el, mondjuk egy DIGI-snek, mert ott persze ezzel a CI megoldással nincs probléma, sőt, választhatsz, hogy boxot vagy CI-t kérsz a kártyához...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák