Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    A következő problémával kapcsolatban hol lehetne panaszt tenni a telekomnál vagy más fórumokon?

    -Ismerősnek (nem ért a távközlési szolgáltatásokhoz) van egy vezetékes telefon előfizetése (Telekom), emellé pedig egy normál, határozatlan idejű ADSL internet előfizetése az enternettől.
    -A telefon előfizetés, előfizető nevét a családban szerették volna átiratni, tehát az előfizetés, minden a helyén marad csak a számlafizető neve változik.
    -a 1412 ügyfélszolgálat arról tájékoztatta őket, hogy névátírás csak úgy lehetséges, hogy kikötik a régi telefonvonalat, beaktiválnak ideiglenesen egy újat (új telefonszámmal) majd a régit 1-2 hét elteltével visszakapják
    -kint voltak a szerelők, fizikailag bekötötték nekik az új telefon vonalat (gondolom új portra tették őket a túloldalon is), új számot kaptak, természetesen az internet már nem működik ezen a vonalon
    -a 1412-t felhívva egy másik ügyfélszolgálatos nem értette, miért kellett ehhez a névátírás művelethez új telefonszámot adni, de segíteni nem tud
    -a 1412-t 3./4. alkalommal felhívva már azt mondják, hogy az enternet előfizetést le kell mondani és csak a tekelomtól kell új internet előfizetést rendelni, ők semmit nem tudnak kezdeni a meglévő enternet adsl előfizetés hibájával, hívják ki az enternetet ha akarnak valamit

    kb. itt tart az ügy, ennyit a magyar telekom ügyfélszolgálatának a minőségéről.....

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz jksx #72713 üzenetére

    Igen, az analóg telefonhálózatot teljesen meg akarja szüntetni a Magyar Telekom és helyette voip szolgáltatást nyújt internet -> előfizetői adapter -> telefon kiépítésben, az adott előfizetőnél elérhető technológia szerint. (DSL/VDSL/GPON/Kábel stb.)
    Elvileg 2016-ban akarják kivezetni ezt a szolgáltatást én pl. kaptam tőlük egy értesítést, hogy ilyen módon leszerelik az analóg vonalamat és dönthetek, hogy vagy felmondják az előfizetői szerződést vagy modernizálnak IP-re. A régi analóg vonalat megtartani nem engedik.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Telekom GPON rendszerű optikai kábellel kapcsolatban van egy kérdésem.

    Ajtó csere miatt lehet, hogy el kell vágnom a bejövő Telekom optikai kábelt.
    Meg tudják ezt utólag kötni a Telekom szerelők vagy az egész kábelt újra kell húzni?
    Van egy kötődoboz a falon nem messze tőlünk, ott esetleg van egy csatlakozó, amit én is ki tudok húzni és vissza tudom szedni a kábelt? (így nem kellene elvágni)

Új hozzászólás Aktív témák