Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thugyecz

    csendes tag

    Sziasztok!

    VDSL-es területen lakok, házunk előtti villanyoszlopon valami "kisközpont féleség" található. :) A Telekom rendszere szerint a 20Mbit-es csomag lett volna a max., de sikerült átverekednek az ügyintézőkön magamat és a Netmánia XL-t megrendelhettem, látva az "Attainable Data Rate" adatokat.
    Fel is csavarták a maximumra és elméleti ígéretet kaptam a bondingra is, hogy ténylegesen meg is legyen az az 50/15 (bár ezzel kapcsolatban egy visszahívásra is kaptam ígéretet, egyelőre mindkettőt csak várom :D )

    Viszont azóta sűrűbben kell újraindítgatnom a Speedport 724V-met (előtte is kellett időnként egy restart , hogy rendbe jöjjön a lelki világa, de mostanában sűrűbben "megy el" a net, amit csak a restart old meg).

    Mutatom a vonali adataimat. Akik jobban értenek hozzá mit látnak ezekből az adatokból? A különböző error count értékeket úgy nézzétek, hogy tegnapelőtt délután volt a legutóbbi restart.

    [kép]

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • thugyecz

    csendes tag

    válasz spici #80925 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a választ, ezt sejtettem én is, hogy addig zaklattam őket az alacsony feltöltési sebességgel és hogy válthassak nagyobb csomagba, amíg megunták, és felcsavarták maximumra. :)

    Akkor az egyetlen megoldás az lenne, ha végre megjönne a várva várt bonding, és akkor nem lenne ennyire max.-ra járatva egyik vonal sem.

    Itt egy kép a mostani állapotról (növekedett rendesen a FEC error, úgy, hogy se torrent, se nagyobb letöltés nem is ment se éjszaka, se azóta egyáltalán, csak általános böngészgetés 2-3 eszközön).

    [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • thugyecz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mondjatok valami jó tanácsot, hogy végre eljuthassak egy olyan illetékeshez, aki a "nem engedi a rendszer" -en kívül meg is tudja indokolni, amit mond.

    Nos, ugye vérszemet kaptam, hogy megjött a 100/25-ös csomag VDSL2-n. Telefonon meg is rendeltem egyből, fura volt, hogy az ügyintéző azt mondta, hogy nem lesz majd szükség szerelésre, hiszen a vonali adataim alapján egyértelműen csak bondinggal valósítható meg a 100/25 (kép). Vártam 1,5 hetet, majd amikor újra rákérdeztem, mi a helyzet, kiderült, hogy engem ugyan nem értesítettek, de törölték a megrendelést, azzal, hogy 1 érpáron teljesíthetetlen, ami nyilvánvaló, ugye. Ekkor újra nekifutottam, de most az Írjon nekünk felületen, korábban is ott jutottam előrébb a "nem engedi a rendszer"-t hajtogató telefonos ügyfél-szolgálatosok után a 20/1-ről 50/15-re váltással. Azonban onnan válaszra sem méltatnak 3. hete...

    Viszont ha az online csomagválasztó felületen ha megadom a címemet, akkor továbbra is elérhető a címen az Otthoni Internet 100-as csomag szerinte, de csak IPTV-t választhatok mellé, nekem pedig jelenleg SAT TV-m van, amit nem is terveznék leváltani. Telefonon újra próbálkoztam, azt mondta az ügyintéző, hogy csak akkor válthatok az Otthoni Internet 100-ra (csodálkozott rajta, hogy jelenleg is az 50-es van, szerinte már arra se válthattam volna eddig se), ha a SAT TV-ről is IPTV-re váltok. Tényleg van ilyen, IPTV-re kellene váltanom, hogy lehessen gyorsabb netem?!? Vagy csak ismételten kifogtam egy nagyon hozzáértő üfsz-ost?

    [ Szerkesztve ]

  • thugyecz

    csendes tag

    válasz raider21 #86627 üzenetére

    Igen, ezzel én is tisztában vagyok, ha egyszer valaki ezzel indokolná, hogy nincs szabad érpár, akkor bele is nyugodnék, hogy ez van, így jártam.
    Viszont az a legnagyobb bajom jelenleg, hogy azzal még senki sem indokolta a csomagváltásom elutasítását, hogy nincs szabad érpár, sőt, az érzésem is az volt, hogy nem is érti az üfsz-es, hogy miről beszélek, amikor azt mondom, hogy bonding, vagy második érpár... :U Így nem lehetek benne biztos, hogy nincs szabad érpár.
    (Sőt, tavaly év végén, amikor a 20/1-ről 50/15-re váltottam, akkor valószínűleg volt is szabad érpár, ugyanis akkor a webes "Írjon nekünk" felületen célba értem, ott azt írták válaszul, hogy a területileg illetékes mérnökség szerint bondinggal lehetséges nálam az 50/15-re váltás. A csomagváltás meg is történt, csak a bonding létesítés elmaradt (szokás szerint mindenféle értesítés nékül, vártam a szerelő hívását és aztán egyszer csak észrevettem, hogy gyorsabb a net...), egyszerűen csak felcsavarták max-ra a jelenlegi 1 érpáron a vonalat. Hiába reklamáltam utána többször is az elmaradt bonding miatt, mindig lepattintottak azzal, hogy hiába nincs meg az ígért sebesség, a garantált 15/1 megvan, nem indokolt a bonding... most pedig ugye még szebb a helyzet az új csomagoknál a garantált 1/1 miatt... :((( )

    [ Szerkesztve ]

  • thugyecz

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrég történt meg nálunk a SAT --> új IPTV váltás, bondingos VDSL2 mellett. Ami nagyon fura volt, hogy azzal indultunk, hogy nekik a SAT -> IPTV váltás mellett a bonding megszüntetése és az 1 DSL vonalra visszaállás is ott volt a munkalapon. Na erre egyből mondtam, hogy no way, akkor vissza az egész inkább. :DD
    Aztán szerencsére ezt sikerült kimozogniuk nem kevés telefonálgatás után, viszont most ahogy látom szépen rákerült egy 30-as profil mindkét vonalamra. :((( Ez normális ilyenkor? Így konkrétan veszítettem legalább 20 Mbit/s-et letöltésben és ami jobban fáj, hogy uploadban is 15-öt kb. :((
    Mit lehet ezzel tenni szerintetek, vagy esély, hogy visszakaphassam a korábbi "amit a vonal bír" profilokat?
    A mostani vonali adataim: https://prnt.sc/1176mo2 (korábban pedig szépen kimaxolódott mindkét vonal :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák