Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrT

    csendes tag

    Sziasztok! Tudjátok van ez a nagy optikai kábel hálózat fejlesztés a Telekomnál amit a TV is reklámoz. Elvileg a mi településünk ( Nagykereki ) is rajta van a listán, de semmi más infót nem találok róla a hivatalos oldalon.

    Azt tudja-e valaki hogy milyen lesz a legnagyobb igénybe vehető sávszélesség? Elérhető lesz az XXL csomag (120Mbit/s) vagy csak az XL csomag (50Mbit/s)?

    Azt nem lehet valahol megnézni vagy valahonnan megtudni hogy mikor fognak nálunk ( Nagykereki ) dolgozni ezen? Mert ma az utcában kiraktak egy villanyoszlopra egy ilyen táblát: [link] De ezen kívül semmi tájékoztatás, viszont az biztos hogy nem a villanyoszlopot akarják kiásni és nem is az utat csinálják úgyhogy a tábla tuti nem ezek miatt került ki, ebből kiindulva csak a Telekom lehet a ludas szerintem. Gondolom oda fogják leásni a járda mellé ahol a telefon vezeték és a tv-kábel is fut.

    [ Szerkesztve ]

  • MrT

    csendes tag

    Sziasztok! Telekom Netmánia M (20/1Mbit-s) csomagom van. A rendszer elvileg ADSL2+ alapú. A "DSLAM" vagy nem tudom hogy nevezik azt a rendező/elosztó szekrényt kb 500m-re van. A speedtest.net-en 16/1Mbit/s jön ki 25ms pinggel. A Telekom saját ADSL tesztoldalán ez jön ki (kerekített értékeket írok): Letöltésnél sebesség 16 ezer kbps + vonal sebesség 18 ezer kbps, feltöltésnél sebesség 1,0 ezer kbps + vonal sebesség 1,2 ezer kbps. Ezek normális/jó értékek?

    Másik amit kérdezni akarok: Jelenleg az utcában a járda mellé 1m-es mélységbe van leásva a telefonkábel ami mellé 7 éve KOAX kábelt fektettek le, de azon meg csak a "Mezei Vill Kft."-től rendelhető maximum 1 Mbit/s letöltési és 0,8 Mbit/s feltöltési sebességű net üzemelhet, gyorsabb nem, meg persze a kábelTV adás is azon keresztül fut. Mondjuk nekünk az nincs bekötve de az egész faluban így van. A Telekom új optikai kábel fejlesztési listáján rajta van a mi településünk (Nagykereki) is. De vajon a mi utcánkba (Bem utca) is bekötik az optikát vagy csak a település sűrűn lakott utcáiba, vagy esetleg csak a település egy pontjára ahonnan elosztják más technológiával (pl VDSL vagy KOAX, egyéb akármi) kisebb sávszélességben?

  • MrT

    csendes tag

    válasz mbalint987 #61289 üzenetére

    Nálam / velem is pont ugyanez a helyzet és én is kíváncsi lennék az igazi válaszra.

    Közben azon gondolkoztam hogy a TV úgy reklámozza hogy az év végéig 2 millió otthonba elhozzák az optikai kábeles internet lehetőségét, de ez úgy hangzik mint ha a mostani nagy fejlesztés önmagában takarná a 2 milliót, közben meg nem mert úgy van hogy 1,8 millió már alapból megvan, a mostani fejlesztés kb 450 ezerre szól, amivel a végén 2,25 millió lesz, és ha azt vesszük alapul hogy ebben az évben az év végéig 2 millióig jutnak el akkor az azt jelenti hogy ebben az évben a 450 ezerből csak 200 ezret csinálnak meg és 250 ezer marad jövőre, és mi lehet hogy pont ebbe a felébe esünk bele. A Telekom közleménye meg az volt, szó szerint idézem "szisztematikusan fognak haladni a fejlesztéssel" ami kb azt takarja az én felfogásom szerint hogy indulnak Pestről oszt jönnek sorban kifelé, és a végén érnek majd el a határ közelébe, szóval az is lehet hogy mi majd csak jövő nyár elején kezdhetjük el itthon használni az optikát.

    [ Szerkesztve ]

  • MrT

    csendes tag

    válasz szmihaly #61251 üzenetére

    Nálunk (1200-1400 fős település) kb 1995-ben fektették le a telefonvonalat, az egész faluban szimplán a földbe leásták a járda mellé 1 méteres mélységbe. 2008-ban jött a kábel-TV: az összes utcán végig kiásták a telefonkábelt (persze nem vették ki csak leástak odáig) és mellé fektették végig le a koax kábelt. Az egész hálózat kb 8 km hosszú + utcánként hossztól függően 2-3-4 jelismétlődoboz. Ezt 2-3 hónapig csinálták napszámos munkások akik ez idő alatt nagyon sokszor egy az egyben elvágták ásóval a telefonkábelt és olyankor 1-2 napig se telefon se net, állandóan jöttek ki a telekomosok összefoltozni a telefonkábelt. Attól tartok hogy ha akkor ezt csinálták (a földbe ásták az új kábelt) akkor most is a földbe fogják leásni (az optikát), úgyhogy megint végig fel lesz dúrva minden utca 2-3 hónapig.

  • MrT

    csendes tag

    Azt nem tudom hogy az EU most mit írt elő szélessáv minimum standardnak. De nekem annak idején még a 3 Mb-es ADSL is szélessávnak számított. Főleg a 65 Kb/s-es faxmodem akármi után ami a gyakorlatban kőkemény 4 KB/s letöltési csúcssebességgel száguldott, 1 kattintás 2 perc várakozás XD , 1 órányi "telefonálásból" végigolvastam 2 híroldalt. A régi szép- (azaz csúnya-) idők...

    [ Szerkesztve ]

  • MrT

    csendes tag

    válasz Nooeca #61485 üzenetére

    30 mbps? pfff... akkor itt nem lesz optika. a dslam-okat meg modem-eket lecserélik vdsl-esre oszt jóvan, hiába van kiírva hogy a fejlettebb tech előnyt élvez, nagyon jól tudjuk hogy a pályázatokat sosem az nyeri aki a jobbat csinálja hanem aki a valóságban (nem papíron) csak a minimum elvárást (ami itt 30 mbps ami jön vdsl-el is) teljesíti de azt is úgy hogy valójában annyit sem költ mint amennyi támogatást felvesz, szóval nem lesz itt mindenkihez optika behúzva, lényegtelen hogy a mi járásunkra több mint egy milliárdot adnak, minél többet adnak annál többet kispórolnak, ez mindig így szokott lenni a nagy pályázatoknál, többnyire állandóan olyan cégek a nyertesek akik elve az adott pályázat kiírása után jönnek létre a semmiből, kifejezetten direkt arra az egy pályázatra, és fű alatt meg van bizniszelve kemény kenőpénzekért hogy ők lesznek a befutók. Hmmm... Nem is tudom mit álmodoztam eddig, falura 120 mb-es optikai internet csomag? Na persze... Túl szép hogy igaz legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • MrT

    csendes tag

    válasz #41133696 #61503 üzenetére

    De a Telekom nagy fejlesztés listáján csak 4 falu + 1 kisváros van rajta ebből a járásból.

  • MrT

    csendes tag

    Koax hálózaton mekkora sebesség tud átjönni?

    Azért kérdem mert nálunk minden háznál adott az ADSL2+ hálózat mellett egy koax hálózat, legalábbis minden egyes ház előtt egyenként ott lóg ki a földből a koax vége, 7 éve így van mióta lefektették, azóta lehet beköttetni kábelTV-t meg olyan netet ami max csak 1mbps és csak a mezei-vill kft-től lehet igényelni, gondolom néhány ADSL2+ csatlakozást használnak amit 1mb-enként szétosztanak (erre az életemet tenném hogy így csinálják), a lényeg hogy ha már VDSL-re fejleszteni kis településen drága, akkor mi van ha azt akarják csinálni hogy a koax hálózat forrása a telefonvezeték helyett az optikai vezeték lesz, azt osztják el koaxon (így csak az elosztóhoz megy optika, nem pedig minden házhoz) és így gyorsan és nagyon olcsón eljut minden házhoz az a nagy híres fejlesztés? (Ami a legújabb EU-s rendelet szerint bekötésenként 30mbps kell legyen de abból csak 7,5mbps kell legyen a garantált minimum.) Vagy nagy baromságot mondtam ezzel a koax-os összeesküvés elméletemmel?

  • MrT

    csendes tag

    http://szelessav.e-epites.hu/map-core/

    Ezen a térképen a jobb oldalt kinyitható jelmagyarázat szerint a sötétkék színű az "szolgáltatói NGA vállalás". Az pontosan micsoda "magyarra" lefordítva?

    Mert ha az az új fejlesztés területe akkor én jól megszívtam mert a faluba csak vagy 2 utcába nem lesz, egyik pont az enyém, de bezzeg olyan utcába meg lesz ahol nincs egyetlen net előfizető és soha nem is lesz, ez így nagyon f*sza! :((

    Ki csinálja ezt a térképet? Ez aktuális vagy hiteles egyáltalán?

  • MrT

    csendes tag

    válasz Rent #61804 üzenetére

    Pedig csomag szerint az 50-es letöltés mellé csak 5 a feltöltés nem pedig 25, még a 120-as mellé is csak 10, de ha tényleg 25 a gyakorlatban az lehet hogy csak átmeneti és majd korlátozzák amikor később mindent beállítanak a rendszerben, vagy létezik hogy így maradna?

  • MrT

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #61825 üzenetére

    Azt nem tudtam hogy mik az egységesítés előtti régi sebességek, az utóbbi pár évben egyáltalán nem néztem hogy milyen csomagok vannak.

  • MrT

    csendes tag

    válasz mbalint987 #62453 üzenetére

    Nálam is "üres" oldal jön be most minden létező településre kattintva a listában, szóval csak a "reklámozó oldal" tűnt el, valószínűleg azon változtatnak, de a település lista az semmit sem változott.

  • MrT

    csendes tag

    válasz mbalint987 #62455 üzenetére

    Eddig akármilyen településre mentem rá az ország különböző helyeiről (dunántúli, középső, északi rész) mindnél múltidőben szerepelt a kiírás hogy "elhoztuk", szóval szerintem a lista összes településére ugyanaz a reklámoldal jött ki. Lehet most ezt fogják pontosítani, addig meg törölték.

  • MrT

    csendes tag

    válasz mbalint987 #62455 üzenetére

    Közben az jutott eszembe, hogy szerepelt a reklámoldalon olyan hogy ha XL vagy XXL csomagra előszerződést kötsz akkor 0 Ft-ért (nem részletre hanem ingyen) megkapod a mittudoménmilyen táblagépet vagy olcsóbban vehetsz laptopot meg tévét, szóval arra gondoltam hogy lehet már annyian leszerződtek az egész országban hogy nem lesz nekik elég abból a táblagépből és gyorsan pár kattintással eltüntették a településválasztás után előjövő reklámoldalt így nincs mire hivatkozzanak az ezután szerződők és nem kell nekik táblagépet adni, amit már nem is tudnának mert nem lesz nekik annyi.

  • MrT

    csendes tag

    válasz mbalint987 #62460 üzenetére

    Megnéztem, Hajdúsámson tényleg bejön és már egy olyan rész is van ha megnyitom (településen belüli oldalon) hogy be lehet írni a pontos lakcímet és leellenőrzi hogy azon a címen elérhető lesz-e az új fejlesztés.

    Ebből arra tudok következtetni hogy ezt a továbbléptető oldalt az üres helyére folyamatosan sorban fogják engedélyezni egyenként minden olyan településen ahol már hiánytalanul megvannak a pontos fejlesztési címek teljes és végleges tervei.

    Konkrétan: akinek a településén előjön az új oldal és a saját pontos címét beírva kidobja a gép hogy nyert, annál már biztos lesz nagy fejlesztés. Akinek azt dobja hogy nem nyert, annál meg biztos hogy egyáltalán nem lesz. Akinek meg rajta van a listán a települése de még nem jön elő az új oldal az még várhat és izgulhat.

  • MrT

    csendes tag

    Sziasztok! Van egy kis lagolós problémán amihez segítséget kérnék.
    Ilyen netem van: (Telekom ADSL)

    Ezeket az értékeket mindig stabilan tartja (15 Mbps le + 1 Mbps fel + harminc-valahány ms ping).
    De ezek ellenére mostanában jelentkezett mmo játéknál ismétlődő lag spike effektus.
    Csináltam ping tesztet, igaz nem a játékszerverrel de mégis pont a játékban tapasztalható effektusnak felel meg a teszt eredménye (szóval nem azzal van a gond) ami 3x futtatva egymás után így néz ki:

    Szóval ismétlődően kb 10x-esére ugrik fel a ping. Ezzel mit lehet kezdeni?
    A routerhez vezetékesen kapcsolódok és azt parancssorban pingelve folyamatosan 10 ms úgyhogy azzal nem lehet gond, viszont akkor a szolgáltató a ludas vagy nem? Még hozzátenném hogy közben semmilyen netet használó program nem fut és más eszköz sem használja a hálózatot.

    Előre is köszönöm a véleményeket!

    [ Szerkesztve ]

  • MrT

    csendes tag

    Sziasztok! A múltkori ([link]) random ping spike-os dolognak az lett a vége hogy teljesen meghalt a dlink-dls360r adsl modemem. Az ügyfélszoláton közben ajánlották a 30 megás netet, ennek nagyon örültem, rá is bólintottam (most 20-as van, bár 15-16 jön át), egyébként vdsl-re van fejlesztve a település, mondták hogy küldenek új fajta egyben modem-wifisrouter-voiptelefonkiszolgálóakármi eszközt és ha felhívom az X számot akkor digitalizálják az analóg vonalalat vagy mi és már át is jön a teljes netsebeség és szuper lesz minden. Na de ma hívtak utólag hogy mégsem kötik a nagyobb sávszélt mert álítólag a műszakiak viszadobták a dolgot olyan indokkal hogy "nincs szabad rézpár a településen" ami szerintem ökörség mert akkor ilyen alapon ha pl a szomszéd akinek nincsen egyáltalán nete és szeretne előfizetni akkor annak azt mondanák hogy "egyáltalán nem tudnak netet adni mert elfogyott"? Vagy csak a kevés szabad kapacitást sajnálják tőlem azért hogy a leendő új előfizetőknek tudják adni helyettem mert rajtuk többet keresnek mint az én sávszélnövelésemen? Lehet ilyenkor valamit tenni hogy mégis megkapjam a 30-as netet vagy ne is próbálkozzak mert sehogy sem fog menni?

  • MrT

    csendes tag

    Telekom optikai fejlesztés: Nagykereki (HB megye, Berettyóújfalui járás)

    Eredeti felállás (még most ez üzemel): földkábelen keresztül VDSL2 - 30 Mbps (mert második vonal errefelé nincs kiépítve és kb 1400 méter a kábelhossz, aki csak 200 méteren van annál van második vonal és 100 Mbps)

    Jelenlegi felállás: másfél hónapja elkezdtek dolgozni (holott az eredeti tervek szerint tavaly nyáron kellett volna kezdeni és akkora befejezni mikor valójában elkezdték), az EON villanyoszlopokra az áram kábel alá fél méterrel (ez kevesebbnek látszik a képen a rossz szög miatt mert túlságosan alulról fényképeztem) vékony kábelt húztak majd később a kábelfeleslegek feltekerése mellett a képen látható fekete dobozok kerültek fel minden egyes villanyoszlopra (bár akad pár kivételes hely ahol egy oszlopon kihagyták és a következőre kettőt raktak)

    Az lenne a kérdésem hogy esetleg tudja valaki hogy pontosabban mik lehetnek ezek a dobozok mert itt a településen olyan szóbeszédek keringenek hogy "wifi-dobozok", akkor ezek szerint nem lesz optikai kábel behúzva a házhoz vagy mi?

  • MrT

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ma reggel megtörtént a várva várt pillanat: bekötötték az új optikát.
    1000/1000-es csomagra fizettem elő, többszöri speedtest.net-es mérésből 10 ms ping mellett a letöltés 900 mbps körül mozog, ezzel meg is vagyok elégedve, viszont a feltöltés csak 50-100 mbps közötti tartományban tanyázik. Ezt eléggé kitolásnak érzem hogy csak éppen haladja meg a szerződésben foglalt minimum (50 mbps) értéket miközben a maximumtól (1000 mbps) fényévekre van, ráadásul mindezt úgy hogy a településen még most épült ki az új rendszer amire még kb 30 előfizetőt sem kötöttek rá, így leterheltségről sem lehet beszélni. Délután hívtam is az ügyfélszolgálatot, egyből kapcsoltak műszakis kollégához akinek vázoltam a helyzetet, ő csak elvégzett egy mérést és közölte hogy "hát ez van, várjak vele, ha nő nő, ha nem nem, de ezzel továbbra nem is hajlandóak foglalkozni csak külön fizetős szolgáltatás keretében". Na ezen a ponton magamban megemlegettem azt aki megszülte.
    Lehet tenni egyáltalán valamit? Vagy normális az ilyen feltöltési sebesség ebben a helyzetben?

  • MrT

    csendes tag

    válasz MrT #99806 üzenetére

    A webes mérések hasonlóak voltak más szervereken is, a win alkalmazás meg abszolút butaságokat írt ki.

    A telefonálás után aznap már nem is foglalkoztam a dologgal de másnap nézve megtörtént a csoda: nem csak a le hanem már a feltöltés is 900-950 mbps közötti értékeket produkált úgyhogy végül is happy end lett a vége.

    Viszont azért hozzátenném hogy a betelefonálásom során biztos történt odabent a központban más is egy sima sebességmérésen kívül, annak ellenére hogy a műszakis mást mondott, mert direkt kérdeztem hogy nincs-e véletlen valami korlátozás rárakva: "á, nincs-nincs". Akkor meg még is hogy lehetett hogy a letöltés az első pillanattól fullon ment de a letöltés meg minimumon? Nekem a kezdettől bűzlött a dolog a korábbi helyzetből kiindulva: 30/5 mbps vdsl-en maxon ment a feltöltés majd egyszer gondolt egyet és csak 1,5 lett belőle (1 volt a minimum a szerződésben), sem a központ, sem a 3 különböző szerelő nem tudott mit tenni, miközben a környéken több embernek is ugyanebben a csomagban a szintén 5-ös max feltöltés 10-el működött, amit szintén megemlítettem akkor a kijövő szerelőknek, de egyik sem adott magyarázatot, csak hogy "ez van" és kész, pedig biztos akkor is volt valami kavarás és nem igaz hogy nem tudták volna megcsinálni hogy másnak ne duplája jöjjön mint amire előfizet és nekem meg csak a minimum miközben korábban hibátlanul működött.

    A lényeg hogy most minden szép és jó, remélem így is marad.

Új hozzászólás Aktív témák