Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Rolly #18945 üzenetére

    Én is így gondolom valahogy, hogy ezek lennének a paraméterei egy termék felfuttatásának. És az is valószínű, hogy erre így jócskán költeni kell/érdemes.

    Nem hiszem hogy erről a konkrét gyárról vagy termékről lenne szó, mert az elhangzottakból olyan kép alakult ki bennem, hogy valami széles körben ismert, bejáratott termékről van szó, viszont ha ezt az ogre sörét beírom a google-be. akkor csak ezt az "ogre söre a főzdefeszten" blogbejegyzést hozza ki, azt viszont több helyen reblogolva. Ezt így nem nevezném ismert, bejáratott márkának, de lehet hogy én gondoltam túl ezt a részét.

  • Rick4

    félisten

    válasz Rolly #18945 üzenetére

    Rollykám, ha ismernéd a céget, akkor nem foglalkoznál az 1993-as évvel, a sima világos sörök kisüzemben gyártásának lejárt az ideje, viszont az általam említett időponttal új időszámítás kezdődött náluk, előtte a cég annyit ért amennyit az épület meg a feszerelés, ma ennek legalább 3x-osát. Akkor találták ki az ízesített, különleges söröket, és a haldoklásból akkor lett újjászületés. A tulajdonviszonyokat se firtassuk, mert ugye most minek is. Azt azért szögezzük le, ők pl megengedhetik maguknak, hogy az Ogre söréből 500 liternyit, az Oszter Sándorral reklámozott Betyár sörből meg konkrétan kemény 600 sorszámozott darabot állítsanak elő.
    És érts meg valamit, a kőbányai és a borsodi mellett ma magyarországon nem érdemes világos sört gyártani (évekig mégis ezzel próbálkoztak) hanem elmenni a kézzel gyártott, különlegesek felé. A multik is felejtősek (Ez lenne a legnagyobb hülyeség) mert a 200Ft-os cseh sörökkel nem lehet versenyezni, az olcsó eladási ár, a multi haszonkulcsa, a polcpénz, a reklámpénz mindent elvinne.
    Épp a minap beszélgettünk róla, hogy az egyik komoly partnernek (lehetne épp multi is, példának jó) 160Ft-ért adják át a sört üvegenként, a kocsmában 250-ért adják, a fesztiválokon meg 350 körül. Vagyis ha van havi 6000 liter kapacitásod, nem éri meg 160-ért odaadni, hanem az érdeklődők a folyamatos telefonhívásokkal simán elvinnének mindent amit csak főznek. Pár napja mondtam, hogy hiba volt a nagy céggel leszerződni, mert igaz hogy sokat elvisz (őket se tudják csak kb 30%-ban kiszolgálni) és saccra 6-7 millát buktak ezen a nyáron, mert nem 350-ért ment el a sör, hanem 160-ért. 2 nap múlva számolgattak, és jé, tényleg. De a vicc, hogy ez még mindig felfelé fut, 2003 óta ebben az augusztusban adták el a legtöbb sört. A baj az, nem tudják, mikor robbant valaki más egy másik sörrel, amit képes lesz olcsóbban adni.

    Én is látnék perspektívát, de csak feszitvál, vagy közvetlen viszonteladó. Multi tuti nem...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák