Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Rick4 #18928 üzenetére

    Egy 3-4 éves vállalkozás jellemzően még a befektetési fázisban van. Nagyon nagy szerencsének, vagy nagy technikai áttörésnek, kuriózumnak kell lennie ahhoz, hogy már ilyenkor a pénztermelő fázisban legyen. Ha még a befektetési fázisban van, akkor ez azt jelenti, hogy a megvásárláson túl további költségekkel kell számolni, tehát valószínűbb az üzleti veszteség, mint a nyereség.
    Hozzá kell adni, hogy jelenleg a hazai gazdaság dekonjunktúrában van, ami a befektetésnek (cégvásárlás) nem kedvez.
    Az idő rövidsége miatt a cég által gyártott termékek sem lehetnek bejáratottak a piacon, jellemzően a megismerési fázisban vannak. Ez a része azonban jó termék és ügyes termékbevezetés esetén határeset, valóban lehet hogy ismert és kedvelt termékről van szó 4 évesen is.

    (Tényleg, mi a termékük neve?)

    Mindezt összefoglalva a cég megvétele hatalmas nagy lutri, és még idő kell ahhoz, hogy biztosan eredményt tudjon termelni.
    Szerintem akkor van jó esélyük a céget reális áron eladni jelenleg, ha jelentős a cég ingatlanvagyona, ami teljesen tehermentes.

    Ismételten mondom neked, hogy ne az érzelmi értékét nézd, hogy az ismerősödék "olyan emberek akik ilyet alkotni tudnak", hanem hogy egy jelenlegi helyzetben mik a realitások. Sajnos ezek a tényezők az ismerősödék képességeitől, hozzáállásától függetlenül alakulnak.
    Valamint az általad elmondottak sem erősítik a bizalmat, mert bár lehet hogy így van, de furcsa, amit sugallsz: van egy aranytojást tojó tyúk, ami most eladó. Vagyis, a tulajdonosok rekordidő alatt létrehoztak egy termőre fordult céget, és most eladják, hogy más arassa le a babérokat. Én ilyenkor mindig a "mi valószínűbb" tesztet javaslom, általában pontos :)

    De mostmár a termékük nevére tényleg kíváncsi vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák