Új hozzászólás Aktív témák

  • _Petya_

    őstag

    válasz kraftxld #75506 üzenetére

    Nos, kjött ma a Humansoft-os csávó a T450-ben kijelzőt cserélni, hát, jobban jártam volna ha magam cserélem.

    Én legalább ilyesmi előtt tájékozódom, megnézek mondjuk egy youtube videót előtte. És akkor tudom, hogy az a menete, hogy matrica le, csavarok ki, keret körben kipattint, és utána cserélni a kijelzőt, majd fordított sorrendben vissza.

    Na hát a csávó jött, körben kipattintgatta, majd a matricával együtt elkezdte feszegeni, rommá görbítve a matricát és a keretet is, nekem kellett szólni, hogy hé, amúgy van ám ott egy pár csavar, ki kéne tekerni és akkor szétjönne. Így már sikerült szétszednie, kicserélte a kijelzőt, bedugta a csatlakozót, a rögzítő drótot (1:40-nél) nézegette, hajtogatta egy darabig, majd egy hanyag mozdulattal nyitott állapotba pöckölte, majd összerakta a gépet... Persze teljesen gatya a kijelző keret, a matricáról nem is beszélve, undorító lett. A csatlakozó meg így bármikor kirázódhat. Gondoltam hogy szólok, hogy legalább csukja be, de nem akartam akadékoskodni...

    Megegyeztünk, hogy akkor hoz egy új keretet meg matricát is, rá is írta a munkalapra, hogy: "kijelző keret sérült, csere szükséges". Mondom álljon meg a menet, szépen odaírod hogy a kijelző csere közben sérült meg... nehogy már rámverjék, hogy az illető szakszerűtlenül dolgozott. A matrica amúgy esélyes hogy menthetetlen mindenképp, abból elvileg kijelző cserekor amúgy is újat kellene rakni, de a műanyag keret elvileg nyom nélkül bontható lenne, ha a csávó tudná hol keresse a csavarokat....

    Ha én képes voltam egy fél perc keresés után megnézni egy 6 perces youtube videót, akkor azért valahol tragédia, hogy valaki, akinek ez a munkája, erre nem képes, pedig ő még hivatalos service manualt is kap, nem hiszem el hogy nem lehet egy munka előtt legalább átfutni. Amúgy végig szidta a lenovo-t, hogy milyen szar konstrukció, pedig nem az, csak érteni kellene hozzá...

    Tehát most az lesz, hogy szétszedem újra, visszacsukom a csati rögzítését, aztán várom a csávót, hogy hozza az új kijelzőkeretet...

    Szóval, a fentiek alapján, én nem ajánlom a Humansoft-ot másnak, szakszerűtlen, felkészületlen szerelőt küldtek :(

    [ Szerkesztve ]

    Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Új hozzászólás Aktív témák