Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Sziasztok!

    Bocsánat, hosszú szoktam lenni. Megoldás: olvass gyorsabban... :P

    Házi mozi készül. A 77"-os LG C2 OLED TV már adott (mihelyst felhányom a falra).
    Viszont a nappali és az asszony ezirányú felfogásbéli adottságai miatt én is soundbarra szorulok normális audio setup (értsd: receiver, raklapnyi hangfal, túlsokméternyi kábel) helyett. :(((

    Mégis, jó lenne néha napján valami zeneféleséget is hallgatni rajta a jelen és jövőálló mozis képességek (DTS:X, Dolby ATMOS stb.) mellett, szóval elmozdulnék a teszkós 60ezres tartományról felfelé. Azaz igények: nagyobbacska mélynyomó és kisebbecske surround hangszórók (ha nem járnak túl sok kábellel, akkor ezeket még engedélyezi az asszony), sokféle hangszabvány támogatása, jó térérzet (akár virtuálisan is, mert egy soundbarral hogy is máshogy?).

    Elsőnek 200ezerre lőttem be a keretet, de aztán láttam, hogy nem csak a tojás és a tej ára ment fel mostanában, hanem más, alapvető létszükségleti cikkeké is, pl. soundbar...
    Szóval mindenféle ársapka helyett azzal szembesültem, hogy a finomságok 300 körül-felett kezdődnek igazán. :(

    Mindegy, elsőnek egy Klipsch Cinema 600-zal szemeztem. Mindenki leírja, hogy milyen gyönyörű hangja van még zenére is, de aztán látom, hogy sokan jártak úgy a 2. év végén, hogy bekapcs... és semmi. Meghótt. Egy majdnem 300k-s, elvileg professzionális cuccnál azért a 2 év élettartamot én keveslem. Ti?

    Utána (ha már "hangprojektor", ugye) néztem Yama...hát, nem tudom, hogy ez a Yamaha YAS-209 milyen lehet 150-160 körül, de én Yamaha hangprojektor alatt a sok(soksoksoksok) irányított hangszórós változatokat értem, amik ugye 400 felett tanyáznak. Illetve most egy modell kapható, a 2700. A TV miatt már így is halott ember vagyok, szóval ilyen ártartományokban már nem kockáztatnék.

    Lássuk, mi van még? Hopp, Polk Magnifi Max AX SR. Azt hiszem, hogy ebben egészséges kompromisszumra lelnék 270-290 körül. Van ATMOS, beszédhang kiemelés, jobb fajta zenei képességek, részletes beállíthatóság (külön sub és párbeszéd hangerő stb.). Legalább is az "AX" nélküli, műanyag-vödör-alakú-mélynyomójú elődjét így dícsérték az AV-Online-on. Nem tudom, hogy ezzel az újabb, AX-es változattal van-e valakinek tapasztalata?

    Aztán felmentem az Rtings.com-ra, hogy lássam, ők milyen soundbart tartanak a legjobbnak zenei téren (is)?
    Ledöbbentem. Samsung? :Y Pontosabban a Samsung HW-Q990B (idén már C). Hogy az milyen szép, hogy az milyen jó, nagyonsok-pont-nagyonsok-pont-sok hangszórós kivitel meg húmegtyű az egész... Ööö én készséggel elhiszem, amit a nálam sokkal képzettebb tesztelők tapasztaltak, de én a Samsung / LG párost audio terén mindig is a langyi középosztályban tudtam/képzeltem. Ezek szerint tévesen? Lehet, hogy szentséget kellene törnöm és az LG TV alá egy Samsung bart kellene tennem? (persze a logót lefesteném feketével, mert mégis hogy nézne már az ki? :DDD )
    Szóval ez megérheti a 360-370ezret? (ami már nagyon fájna, de bátor vagyok)

    Még érdekesség képpen ránéztem erre a Sennheiser AMBEO-ra. Na, ezt is szénné dícsérték. De b.... 850ezer? Mélynyomó és satellitek nélkül? Ahogy Charlie Firpo kérdezte anno: "Mi ez, fejátültetés?" hogy ilyen drága. Értem én, hogy nívós, profi cucc, tele tudománnyal, de eladni nem akarnak belőle? Mondjuk, ha nagyon kell, német apróhirdetős oldalakon megtaláltam bontatlan vagy kibontott és egyszer kipróbált kivitelben 350ezer körül (az erősödő forintra átszámolva). Persze ilyenkor a garancia, ha nem globál vagy EU, akkor ugrik...

    Szóval a kövéren kiemelt cuccokkal kapcsolatban kérném a véleményeteket. Vehető valamelyik? Vagy van más titkos tipp ilyesmi tudással és áron? (A Sonos valamiért nem jön be és ehhez képest ára is van...)

    Köszi a türelmeteket!

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Sys85 #16080 üzenetére

    Köszi a választ!
    A fizikát már meghágták nálam egy kis kínai, 25 centis JKR soundbar személyében, ami itt van a monitorom alatt. Ez a kis gyösz surround módban olyan 100-120 centis teret csinál és hozzá olyan basszust, hogy néha csak lesek. Nem tudok mást tenni, csak elfogadom, mint az UFO-k létezését...

    Ja, igen, Q990B... Azt elfelejtettem említeni, hogy vele kapcsolatban sajnos számos panasz volt arra, hogy a bal hátsó szatellit elveszíti a kapcsolatot a főegységgel, akár bekapcsoláskor, akár menet közben. Néha a mélynyomó is így tesz. Nyilván a bluetooth kavarodik a wifi routerrel ilyenkor, ami elnyomja a kis jelét nekije. De hogy miért pont csak a bal hátsóét?...
    Meg hogy erről mélyen hallgat a Samsung, FW frissítésben sem igen javították a dolgot. Van, akinek semmi baja ezzel, van, akinek pár nap múlva jön elő, van akinek azonnal.
    Értem én, hogy a 15ezer forintos teszkós "kisbevásárlások" korában ez a 360-370 nem olyan nagy összeg, de akkor is izé egy ilyen kis banánhéj.
    Lehet, hogy a "C" ezt már megugrotta és javították benne? De olyat meg még nem kapni, vagy csak én nem találom.

    Mindegy, akkor egy szavazat a Samsungra. (Csak össze ne verekedjen a tévével éjszakánként.)

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    400 alatt a Samsung HW-Q990C ára... igaz, az eMag-on, de ugyanúgy 3 év garis.
    Én a 990B-t vettem volna, de nem akar nagyon 350 alá menni és a vezetéknélküli hangszóró eldobásai még mindig elijesztenek.
    A 990C-ben ezt megoldották és van pár (apró) frissítés is, amelyek közül szerintem a dinamikus SpaceFit Pro tűnik a leghasznosabbnak (nem kell kézzel újra kalibrálni, ha áttolsz egy fotelt a szoba egyik feléből a másikba).
    Ha még lejjebb menne egy 20-ast, már venném is...

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Danex #16378 üzenetére

    Elméletileg nem kell mikrofon, mert minden hangszóróban van tán egy, még a 990B-ben is.
    Ezek egyelőre csak olvasott infók, de már nagyon viszket az ujjam a "Kosárba"-gomb felett... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Danex #16380 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy nálam is a kanapé hátsó sarkaiban lesznek a surroundok, esetleg tudok 20-30 centit távolodni, de nem többet. Egy valami erősebb a fizika törvényeinél: az asszony szava...

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Danex #16380 üzenetére

    Most néztem meg egy 990C szétszerelős videót ugyanattól a görög videóstól, akitől a 990B-t is láttam.
    A 990C szerinte is, szerintem is mintha kicsit jobban "összerakottabb" lenne (nem mintha a B-ve lenne gond). A kábel management jobb, mindent alávetettek a rezgésmentesítésnek. A bar fő műanyag teste 990B feliratokat visel, mint ahogy az erősítést végző panel is. A vezérlés (hang processzálás, szoftveres rész) 990C-feliratos panelt kapott (ránézésre hasonló, mint a B, gondolom a fő változás a firmware-ben van). A wireless panelek is más címkéjűek, de ugyanaz a típus, mint a B-ben. Elképzelhető, hogy picit srófoltak a kakaón és bizonyos csatornákra nem engedik beállni őket, így nem is volt még panasz a sub vagy a surroundok eldobására 990C esetében. Amit még megfigyeltem, hogy a fedelek széleit már nem felragasztott habszivacs tartja rezonálás mentesen, hanem ilyen "sziló"-szerű gumi csík. Talán ez tartósabb, mint a szétmállani hajlamos szivacsok. Kérdés, hogy manapság akar-e még bárki tartós termékeket gyártani? Nem úgy vettem észre...
    Meg az is kérdés, hogy a fentiek érnek-e 50ezer plusz forintot? Tudom, más ebből komplett soundbart venne.
    Szóval jó lenne nekem a B is, de ki garantálja, hogy nem valami beragadt készletből kapok, amiben még hibás a wireless rész és futhatom a javíttatás után a köröket... Így már meggondolandó az az 50k.
    Mindegy, nem lőnek fejbe, ha nem most rögtön vásárolok. :D

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Az ujjam közben kisebesedett, úgyhogy kattintottam. :D Elméletileg holnapra itt a Samsung Q990C.
    Rájöttem, hogy az általam kívánt 300 alatti ár sosem fog összejönni, de még a 350-es határra is legalább Karácsonyig kellene várnom. A napokban diagnosztizált leukémiám sem épp az a türelemre intő faktor...
    Szóval már csak egy állvány kell a surroundoknak. Itt fentebb láttam két jó ötletet is. Az biztos, hogy padlón álló kell és a tizenezres kategóriát nem szívesen hagynám el felfelé.
    Ha megjön és mindent összehákoltam, szívesen beszámolok, hogy milyen egy ilyen "semmilyen házimozi túl sok pénzért"... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Sziasztok!

    Ígértem egy Samsung HW-990C élménybeszámolót. Hááát... még keresgélem a szavakat. (Trailer: jó cucc, legyen az mozi, zene, halk, hangos, tere van, lelke van, nem tejfölös doboz, még a párom is megbarátkozott vele, mikor az emeleti fürdőszobában tusolás közben "meghallgattattam" vele a kedvencét, a Shallow-t) :)
    Ha esetleg túl hosszú lesz, azt hogy tudom megoldani? Máskor láttam, hogy ilyen esetekben valami blogbejegyzést csináltak és itt csak linkeltek rá.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák