Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz Bad Pritt #29903 üzenetére

    Közben csak nem szabadultok tőlem és a Person of Interest függőségemtől. :P Nem opció, hogy abbahagyjam, végignézem most már. :D
    Hétvégén sikerült elég rendesen darálnom. Azért valahol azt érzem, hogy szándékosan butították le ennyire a sorozatot. A sztoriban hatalmas potenciál van és nem használták ki egyáltalán a benne rejlő lehetőségeket, és én még annyira elrugaszkodottnak sem nevezném.
    Néhány dolog, ami eszembe jutott közben:

    Sokan a 3x09-et nevezték a sorozat második legérzelmesebb/legmélyebb pontjának. Ezzel szembe mennék kicsit. Az egész rész arra volt felépítve, hogy Fusco-t megölik-e vagy sem, majd az utolsó 2 percben kinyírták Cartert. Az egész nagyon erőltetett volt, főleg a Johnnal smacizós jelenet, de a végén a sírós rész is. Szerintem sokkal jobb volt a 3x20-21. Az a 2 rész volt az, ahol nekik kellett dönteniük, hogy megölnek-e valakit, mert a gép azt dobta opciónak. Utána még Finch is azt mondta, hogy ha baja esik az exének, akkor "Kill them all". Azért ez elég kemény morális döntés volt, még úgy is, hogy előtte halomra lövöldözték az embereket.

    4x12 vége viszont zseniális volt, ez is olyan volt, mint az 1x10 vége, töbször vissza kellett néznem. Szimulációs rész, Shaw önfeláldozása. Ramin Djawadi olyan 2-3 perces zenét rittyentett az utolsó jelenetek alá, hogy csak pislogtam. Megnéztem hol működött még közre, azt hiszem bepróbálom ezt a Strain sorit, ha abban is ilyen jó zenéket csinált. Oh my. :B A vágás is nagyon jó volt és az operatőri munka is. A lassítás bármennyire is elcsépelt, bizony nagyon jól jött ebben a részben több jelenetnél is.

    A technikai dolgok továbbra is zavarnak. Nem elrugaszkodott a sorozat, és mivel pont technikáról szól, így olyan, mintha a paprikáscsirkéből kihagynánk a csirkét meg a paprikát. Valahol elveszti az esszenciáját a sorozat és komolytalan némely esetekben. Főleg, hogy ebből a sorozatból lehetett volna minden idők egyik legjobbika, ehelyett egy néha nagyon agyzsibbasztó komolytalan egyveleget kaptunk. Kicsit bunkóan megfogalmazva ezt bizony a buta embereknek csinálták, hogy este vacsi után még véletlen se kelljen gondolkozniuk.

    A lábon/térden lövés főleg a 4. évadban nagyon szembetűnő. Előtte is volt sok ilyen, de ebben az évadban főleg, még poénkodtak is rajta, kicsit megmosolyogattó, így már értem miért emlegettétek ezt.

    Jót tett a sorozatnak a metrós hely. A könyvtár sem volt rossz, de a 4. évadban legalább kaptunk egy kis optikai tuningot, pontosabban vizuálisan sokat javult a sorozat.

    Amit viszont még én sem értek, hogy a Shaw + Root szálat miért erőltették ennyire? Néha poén volt, de néha meg baromira komolytalan az adott helyzethez képest.

    Szóval még másfél évad, kb. 20-25 rész előttem. Remélem nem lesz a vége csalódást okozó. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák