Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkovi

    csendes tag

    válasz Bali27 #26754 üzenetére

    Üdv!
    Sony KD-49XD7005- most már tudom, nem igazán ajánlott a belépő színtű UHD tv( igaz, úgy tűnik, hogy egyetlen gyártó hasonló modellje sem).
    Ezzel együtt, ez mostanában 199900,- volt, így én is belevágtam.Az előző TRINITRON(72 CM) már 16 éves, de még nem volt semmi baja.
    Első tapasztalatok: Hálózatra kötve azonnal frissül, igaz , ez kb. 20 perc, majd újra kell indítani, de ez a része viszonylag egyszerű.
    Kezdőként írom -főleg kezdőknek:
    Kép: nem Triluminos TV, IPS panel-ezzel kapcsolatban rengeteg dolgot írtak már itt.A 4k-s tartalmakat( pl. Youtube-ról szépen viszi.SD TV adások eléggé gyérek, HD adások már nagyságrendileg jobbak.
    Sportközvetítés esetén már szükség lehet a Foci üzemmódra, de így is van utánahúzás.
    Érdemes foglalkozni a kép beállításával, alapból( legalábbis nálam) nem az igazi.Hang-közepes, de ezen már egy olcsóbb házimozi rendszer is sokat segít( elég az 5.1 és tartalmazzon digitális optikai bemenetet).
    Meg kell tervezni a helyét,s ez alapján kell esetleg hosszabb kábeleket beszerezni, különösen , ha rögtön többféle ki és bemenetet szeretnénk használni.A talp felrakását még a fóliázott képernyővel végezzük, plusz egy fő segítség is jól jöhet.
    Lehet, hogy csak nálam történt,LAN -kábel beköt, minden Ok, de a Set-top box( magentás iptv jön) összekötése után sem a HDMI, sem a SCART bemeneten nem volt kép, csak hang, s ezen csak a tápkábel kihúzása segített, s utána már minden rendben ( nem tiltottam le korábban a képet).
    Egyenlőre idáig jutottam, kérdéseim:
    Androidos tablettel akkor is tudom vezérelni, ha a TV vezetékkel kapcsolódik az internethez?
    Milyen eszköz javasolt a böngészés megkönnyítésére?

  • kkovi

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Sony KD-49XD7005 TV-m van, de feltehetően a többinél is azonos a beállítás.
    A kérdésem: hol lehet állítani a tv-n a megjelenenített tv adás méretét, 2-3%-al kellene kisebbnek lennie, hogy pl. a műsorszóró logója a bal felső sarokban, ill. a jobb alsó sarokban lévő információ is látszódjon.
    Köszönettel..

  • kkovi

    csendes tag

    válasz bereske15 #28393 üzenetére

    Üdv!
    Nálam egy mérettel kisebb változat megy, alapvetően minden rendben van,Az igaz, hogy a 4k-a tartalom még alig-alig van, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy abban a felbontásban megnézhetők a 4k-s mintaképek a TV memóriájából, valamint a Youtube-on találhatsz még néhány ( valójában tényleg nagyon látványos) videót, bár on-line a teljes felbontásban szaggatás nélkül csak akkor jön, amennyiben az internet teljesen stabil, és a sebesség is jó.
    Egyébként külső médialejátszóra, vagy a hálózatra kötött számítógépre kötve már jobban megy, de 4k-s tartalom azért egyenlőre még nincsen tengernyi.
    Segíthet, ha vezetékkel tudod a Tv-t a hálózatra kötni, de ez sem jelent minden időben stabil sávszélességet, amennyiben akadozik, vissza kell venni a felbontást így is.
    Ezzel együtt, bár tudom, hogy a belépő szintű UHD-S TV-k ( egyetlen márka sem!) nem ajánlottak ebben a topikban , ha nagyon jó áron találsz egyet :C
    , csalódást nem fog okozni.S talán egy-két év múlva már a 4k-s tartalomból is jóval nagyobb lesz a kínálat.
    Szempont lehet még, hogy a 4k-s műsor esetén tényleg kb.3 méterről kell nézned a képet, hogy a részletekben lehessen "tobzódni".
    Alapvetően ( legalábbis az ismerősi körből) utólag szinte mindenki úgy érzi, hogy egy mérettel nagyobb TV jobb lenne, mert a korábbi 27-32-40 colos képernyőmérethez képest már jóval nagyobbnak sejti az ember a köv. képátlót, de pl. 5-6 méteres távolságról nézve már HD-adás esetén is megfizethetetlen méretű készüléket kellene beszerezni.
    Tehát:( itt legalábbis) a méret a lényeg!

  • kkovi

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Sony KD-49XD7005 TV-m van, de feltehetően a többinél is azonos a beállítás.
    A kérdésem: hol lehet állítani a tv-n a megjelenenített tv adás méretét, 2-3%-al kellene kisebbnek lennie, hogy pl. a műsorszóró logója a bal felső sarokban, ill. a jobb alsó sarokban lévő információ is látszódjon.
    Köszönettel..

  • kkovi

    csendes tag

    válasz gab.gergely #55934 üzenetére

    Elvileg nem kamu. Ma reggel az Emagon én is vettem.December 4-én szállítják, ha minden jól megy

  • kkovi

    csendes tag

    válasz katona84 #56520 üzenetére

    Sziasztok!
    A november 20-án rendelt Sony 55XH9096-os TV-t, az Emag dec.4-i szállítással ígérte, de ma már hozza a
    futár ( Express One). A remény tehát megvan.Nem kizárt, hogy a nagyobb képátmérőjű cuccok kiszállítása tovább csúszhat, mert már most is jelentős a torlódás.

Új hozzászólás Aktív témák