Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz salapp #52207 üzenetére

    A Sony OLED TV-kben ugyanaz az LG panel van, legfeljebb kevésbé előzékenyen cseréli a szerviz. Egyébként úgy tapasztalatam, hogy 55-ös méretben nem probléma a tinting, csak felette. Mivel én tinting miatt váltam meg az OLED-től, tehát mondhatjuk, hogy érzékeny vagyok rá.
    Beégés is kb. akkora gond, mint a plazmáknál volt (azok emlegetik főle, akiknek nincs is olyan készülékük), és a pixelhiba is a nagyítós pixelhiba vadászok területe.

    Szóval én egy 55B9-re nyugodtan rá mernék nyúlni. C9 meg akkor, ha kell a jó interpoláció.

  • TCr

    veterán

    válasz salapp #52207 üzenetére

    Ezt most tényleg nagyon szépen összefoglaltad.

    IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

  • Piftuka

    veterán

    válasz salapp #52207 üzenetére

    "Ha nem lenne az oledjük, egyáltalán nem lehetne komoly műszaki cikk gyártók között számon tartani ezt a felpüffedt kistigris LuckyGoldstar-t"

    Sok dologban igazad van, de ebben - tisztelettel megjegyzem - nincsen.

    Én ott voltam, amikor a brand váltott, és az európai, illetve hazai piacon elkezdték felfuttatni, a '90-es évek végén.

    Nagyon szkeptikus voltam; a(z akkori) Dyras márkához hasonlónak tartottam őket mindig.

    Ám néhány év alatt meggyőztek a termékeik minőségével. És nagyon jól csinálták a brand felfuttatását. Óriási összegeket fordítottak marketingre; nálunk akkoriban még a "Szabó Család"-on szocializálódott, 84 éves Takács néni is, még álmából felriadva is tudta: "LG".

    Csakhogy ezzel nem elégedtek meg, hanem a bevétel egy jelentős részét fejlesztésre költötték, és végül ez meg is látszott.

    Emlékszem még a CRT "alkonya" idején, mennyire jó és megbízható monitorok voltak a 17 colos "Flatron"-ok. Több fogyott belőlük, mint az amúgy szintén remek ár/érték arányú MAG termékekből (és az összes többi gyártó termékéből együttvéve).

    Aztán készítettek pár korrekt CRT tévét is (egy ilyen a nővéremnél a mai napig tökéletesen üzemel), valamint a háztartási kisgépek, valamint nagygépek kategóriájában is odaértek az élre.

    Ez nagyon nagy szó ott, ahol addig évtizedekig olyan márkák számítottak "egyeduralkodónak", mint az AEG, a Moulinex, a Tefal, a Bosch, a Remington, vagy a Siemens.

    Jó néhány egészen kiváló terméket letettek ők már ezeken a piacokon is az asztalra.

    És ha a televíziók világát nézzük, akkor azt is fontos megjegyezni, hogy napjainkra az egyetlen gyártó, amely nem kezdte el a "kamuszámozást", és meglehetősen transzparens módon viszi piacra minden évben az egyes készülékeit.

    Mindehhez általánosságban olyan minőségű szervizhálózat párosul (a hazai piacon legalábbis feltétlenül), amelynek a Samsung, Panasonic, Philips és a SONY csak távolról szalutálhat.

    Summa summarum: tény, hogy az OLED panelből nem ők hozzák ki jelenleg a legtöbbet, de kár leírni őket, azt pedig - a fentiek tükrében - még inkább nem szabad várni, hogy becsődöljenek.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák