Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz atirag #41395 üzenetére

    Gigabites netem van, kábellel bekötve. Hogy nem a net sebessége volt az akadály, az hétszentség. :)

    Sajnos az előző TV youtube appjának nem írtam fel a pontos verziószámát, nem tudom összehasonlítani. :( Mindenesetre az előzőnél sem telepítettem semmit a gyári appra. Induláskor befrissítettem a firmware-t (azon vásárláskor nem a legfrisebb volt), és ennyi, csak felraktam a helyére a régi TV-m helyett, rádugtam a kábeleket, és beállítottam a képet. A régin a service menübe be sem léptem. Ez az új is csak megérkezett, ezen frissíteni sem kellett firmware-t, ezt is csak felraktam a helyére, és ugyanazokat a kábeleket, ugyanoda bedugtam, ahova az előzőn. Ezen is csak azért léptem be a service menübe, hogy ellenőrizzem, hogy null kilométeres TV-t kaptam.

    Szóval nem volt semmi extra telepítés, a régin a firmware frissítés utáni gyári appban harmada annyi opció nem volt elérhető, mint abban, ami ezen az új darabon fut. Sajnálom, hogy nem véstem fel annak a pontos verziószámát. Ezét most megnéztem: 2.03.06/f12073a9, a device pedig: TV, Sony Bravia 4K GB/mt5891/0, Cobalt (16,181833-gold).

    Megjegyzem, a DD/DTS passthrough-val is hasonlóan jártam. A régi Samu TV-vel be volt állítva. Amikor jött az új Sony, bedugtam mindent ugyanoda (na jó, a HDMI input sorrenden változtattam, hogy a 2 és 3 bemenetre kerüljenek a 10 bit képes eszközök - ez a régi samun értelemszerűen nem volt szempont) ..... és nem működött a passthrough. Aztán elromlott a TV, megérkezett az új tv, bedugtam mindent pontosan ugyanoda .... és most működik. Ugyanazokkal az anyagokkal, ugyanarról a külső lejátszóról, ami pontosan ugyanúgy van beállítva, mint 1 hete.

    Szerintem a Youtube/Netflix vagy valami régiós, vagy valami modell specifikus korlátozásban szenvedett. A DD/DTS passthrough-ra nincs ötletem, az lehet sima hiba is. De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem biztos. A nagy gyártók szeretnek spórolni, a nagy piacokra rendesen beállítják a DRM szabályoknak megfelelően a készülékeket, a kis piacoknál meg inkább letiltanak mindent oszt jóvan...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák