Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nismoka

    addikt

    válasz ezut #13102 üzenetére

    [Útmutatók] A távirányító ? gombja hozza be amúgy az útmutatót. Egyszerűbb beállításon mit értesz? Általában a sony-k gyári normál beállítása rendben van, tény a W8-ak kicsit több zöld árnyalatot tolnak ezért a fehér egyensúlyban próbáld ki a zöld erősítést visszább (pld -8, -13) venni. de ez persze tévénként változik.

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz ezut #13102 üzenetére

    Na ne viccelj!
    Miért vetne rossz fényt a Sonyra? Amit leírtam, az mindegyik tévére érvényes, gyártótól függetlenül. Valamint a monitorokra, laptop kijelzőkre, vetítőkre is. Sőt a nyomtatókat is illik kalibrálni, ha fényképeket is készítesz.
    Azért nem lehet gyárilag megtenni, mert az általam említett műszeres kalibrálás 1,5-2 órás művelet. Azt egyedileg elvégezni a gyárban, nem gazdaságos. A TV legyártása rövidebb ideig tart. És még akkor sem lenne arra garancia, hogy a felhasználás helyén, a hozzá csatlakoztatott különféle jelforrásokkal (lejátszókkal) teljesíti a Rec.709 követelményeit.
    Saját tévémen 54 (56?) csúszkával lehet optimalizálni a képminőséget. Ha Te ezeket képes vagy szabad szemmel úgy igazgatni, hogy az Rec.709-nek megfeleljen, akkor Nobel díjat érdemelsz.
    Mindegyik gyártó próbálkozik hozzávetőlegesen színhelyesre beállítani a szalagról legördülő tévéket, de mivel mindegyik szinte önálló egyéniség, ez lehetetlen küldetés. A szervizmenüket megnézve, látható, hogy az ottani csúszkák nincsenek alapértéken, valamit állítgattak rajtuk, de az általában 100-200 vagy ki tudja hány darabonként azonos. Ebből és az előbb leírtakból következik, hogy közülük, legfeljebb 1-2 példánynak lesznek jók a színei.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • dualcore

    őstag

    válasz ezut #13102 üzenetére

    Életem első Sony tv-jét tavaly decemberben vettem. Figyelmesen elolvastam a benne lévő útmutatót, ami csak egy gombnyomás és bejön. És szinte teljes egészében megértettem az egész készüléket. Egy-két dolog volt, amiben a fórumtagok segítettek (köszönöm), Pl hogy a Súgó menü is tartalmaz meglepetéseket.
    De bizton állítom, hogy sikerült belőnöm úgy a képminőséget, hogy élvezhető legyen. Ennek semmi köze a Sony hoz. Az tény hogy több dologban lehet állítási lehetőség, mint más márkánál, de ezt nem nevezném hátránynak,sőt!!!
    Szóval műszer nélkül is be lehet állítani nagyon szép képet, a műszeres kalibrálás az még +opció.

    Bár az enyém sincs bekalibrálva de nekem tökéletesen megfelel így is.

Új hozzászólás Aktív témák