Új hozzászólás Aktív témák

  • Gino20

    őstag

    Sziasztok!

    A nézési távolságom majd 5m (~4.7), így a jelenlegi 65"-t cserélném és találtam 2 érdekes Sony opciót [link] [link] . Tudom csak áruházi átvétel és bemutató vagy utolsó darab, de tételezzük fel, hogy új vagy patika állapotban vannak.
    Használ esetleg valaki 85XG8500-at? Ha igen mennyire elégedett a HDR / DV teljesítménnyel?

    Az XG9500 tudom a sony 2019-es csúcs LCD-je (ha a ZH sorozatot most nem vesszük ide), így ott nem kérdés a minőség és a garantáltan jó HDR.

    Az XG8500 [link] is VA panelos, 120Hz-es, triluminos kijelzővel van szerelve, teszt alapján homogén szép feketét biztosít, de a csúcsfényerő csak ~500 nit és az aggály itt jön.

    Jelenleg egy QE65Q70R samsungot használok, aminek pl egy techradar-os teszt szerint [link] 800 nit a csúcsfényereje, de mondjuk displayspec alapján 1000 nit és nincs is panaszom a HDR teljesítményére.

    Helyileg elég messze van :) , így bátorkodom feltenni a kérdést, amire lehet nincs jó válasz, de hátha lesz xg8500 tulaj / konkrét vagy megközelítő tapasztalat. A mondjuk 800 nit-hez képest vajon mekkora visszalépés lenne az 500 nit-es fényerő? (elég sok HDR-t nézek)
    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák