Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz #20221952 #41165 üzenetére

    Ez a kettő elvileg ugyannak a TV-nek a 2017 es (XE70) és 2018-as (XF70) modelljei. A sony.hu szerint a 2018-as modell közvetlen led-es, a 2017-es pedig edge led-es. Más különbséget nem találtam. Ergó a 2018-as modellt "jóárasította a Sony", hogy olcsóbban lehessen gyártani. A direct ledes jóval vastagabb, mint az edge ledes, kevésbé "modern" kinézetű. Hogy kép minőségben ez mit jelent, azt meg kell nézni. Előfordulhat, hogy a direct ledes picit jobb, és az is, hogy az edge ledes.

    Én inkább a 2017-est venném a helyedben. Igaz, hogy tavalyi modell, de a Sony tavalyi belépő kategóriás edge ledes tévéi elég jók lettek, sok pozitív értékelést kaptak. Ergó tudom, hogy mit veszek. A 2018-as line viszont pár hónapja jött ki - idehaza még később picivel - ezért annyit nem lehet tudni még róluk. Legalábbis a belépő modellekről, mert általában a teszt oldalak a csúcsmodellekkel kezdik a review-kat, és idő kell mire eljutnak a bargain kategóriához. Én az F85-ön filóztam amikor az E85 és F85 (2017 vs 2018 modell) között vacilláltam, és még a 85-ről is kevés infót találtam, többnyire csak az oled és a 90-es sorozatról van sok teszt (egyelőre).

    Szóval én a tavalyi modellt venném.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák