Új hozzászólás Aktív témák

  • limpi

    aktív tag

    válasz Janaboy #18215 üzenetére

    A KDL-43W809C a Sony jelenleg kapható legjobb 43"-os még nem UHD-s modellje, ezért vettem ezt.
    A panel elvileg egy 100 Hz-es VA (AU Optronics vagy vmi noname kínai), persze hivatalos infó erről a Sony-tól nincs. És 1 000 Hz MotionFlow-t tud (ami marketing bullshit ;) természetesen).
    De a gond azzal van, hogy a panel natív frissítése nem elég jó, 17.2 ms (lásd: [link]). Game Mode-ban a magas kontrasztú képrészletek nagyon durván remegnek, nem is láttam még ilyen rosszat soha. De mint írtam, Game Mode-on kívül, Cinema Pro-ban és bekapcsolt MotionFlow és Film Mode mellett viszonylag használható (a remegés persze így sem szűnik meg teljesen, csak sokkal jobb lesz). Ekkor azonban az amúgy is relatíve magas input lag (37.4 ms) megnő 54.1 ms-ra. Mondjuk ez szerintem nem egy tényleges gond, talán egyetlen frame-mel többet késik így és én amúgy is csak single player játékokat játszom és azt is ritkán.

    Csak az a szomorú, hogy a 2008-as KDL-40W4500-am Game Mode-ja viszont tökéletes volt, nem remegett. És az input lag-je is csak 10 ms körüli volt (lásd: [link]). Game Mode-on kívül egyébként ott is 50 ms körüli volt, csak ugye ott a Game Mode jó volt, így lehetett használni azt. Valamint ennek a TV-nek a feketéje is jobb volt (ezen is volt clouding csak kevésbé gázos).

    Szóval 2008-hoz képest sikerült némileg visszafejlődni. De ez nem csak a Sony-ra igaz, a többi gyártónak még gázosabb modelljeit fogtam ki. Úgy néz ki most azon megy a verseny, ki tud olcsóbban "okos" TV-ket gyártani, a lehető legolcsóbb panelekre épülve. Lehet, hogy a vásárlók többségének ez kell, sajna nekem nem. :(

    Egyébként én még azt sem tartom kizártnak, hogy a Sony a W80xC szériában különböző minőségű panelokat használ és én pont egy rosszat fogtam ki. De ez mondjuk nagy gáz lenne. Elvileg a panel típusa ugyanaz kéne legyen egy szérián belül...

    A 43"-os UHD-sat meg azért nem vettem meg, mert annak meg borzasztó rossz a kontrasztja, de tényleg: [link]
    Valamint nincs is (még) szükségem UHD-ra, szerintem még évekig nem is lesz.
    Nagyobb TV meg azért nem jó nekem, mert nem tudok elég távol ülni tőle (viszonylag kicsi szoba van nekem berendezve házimozinak). Ja és nagyobb képátló esetén még nagyobb a clouding veszélye (már ha a gáz edge LED-es technológiával készül).

    U.I.:
    Az miért jó, hogy a hozzászólásomat csak egy rövid ideig tudom szerkeszteni, aztán már nem, így később az esetleg bent maradt hibákat már nem tudom kijavítani? Ez ugye egy fícsör?! :D

    [ Szerkesztve ]

    <:v)

Új hozzászólás Aktív témák