Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz BBéci #17718 üzenetére

    És fáj is tőle a fejem mint az állat. Szerintem a LED háttérvilágitás ki-be kapcsolása nem számolható bele a "Hz-be" (ezt sajnos nem tudom másképp kifejezni), hisz ezalatt nem csinál semmit az elektronika a képpel, csak kikapcsolja a háttérvilágitást.

    A mozgóképfelbontás pedig a valóságban nem lesz tőle jobb (nem látsz több képkockát, mivel nem lesz több képkocka tőle), viszont a szem illetve az egy egy tulajdonságát kihasználva, úgy ÉRZED hogy jobb. Aléá tudom támasztani, hogy tényleg mintha(!) finomabb lenne a mozgás tőle, viszont kegyetlenül megfájdul a fejem ha bekapcsolom ezt az effektet. Alig 1 perc alatt. Nem látom, de ezekszerint "érzékelem" a villogást.

    Egyébként a LED Motion Plus nem csak a filmeknél, a játékoknál is mintha finomabbá tenné a mozgást, de ott előidéz egyfajta judder effektet is, azaz 1-2 frame időnként kiesik (mivel pont akkor jelenne meg, amikor kikapcsolódik a háttérvilágitás), úgyhogy nálam ki van kapcsolva ez az opció.

    Filmeknél a mozgás elsimitására SVP-t használok, TV-nél meg eleve finomabb a kép, mint egy 24 frame/sec-es filmnél.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák