Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz GoodSpeed #7327 üzenetére

    Teljesen hibás feltételezés, hogy a RHD magas. A lakossági áram ára alacsony. Mocskosul. Annak kellene nettó 5 Ft helyett úgy -isten tudja hol tartunk épp- úgy kb. tízszeresének lennie a mostaninak. Csak ezt egy olyan országban, ahol az átlagkereset az utolsó előtti az EU-ban nem lehet megtenni, ráengedni a népre, hiszen akkor odaveszik a nagy vezér legfőbb néphülyítő varázslata, a rezsicsökkentés (és persze sokan kifizetni sem tudnák), így fejünkre az üvegbúra meg az alternatív valóság és államkasszából dotálják (a választást meg megnyerik, a mi pénzünkön, a hülye nép meg továbbra is marad abban a hitben, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, közben továbbra is csak nyílegyenesen megyünk a szakadék felé -illetve hát már zuhanunk, csak a befüggönyzött ablakok miatt ezt sokan nem látják-).

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz GoodSpeed #7327 üzenetére

    sorry, nem fog tetszeni, en a rezsicsoki mint elv ellen vagyok, mas kerdes hogy ehhez az elmult 10 evben is normalis arat kellett volna fizetni, mert jelenleg nemhogy fejlesztesre de szintentartasra se nagyon van penz... aramosoknal pont lattam mert beszallitast vegzo cegnel dolgoztam, gaznal passz, ott viszont nagyobb a gap [ezert lesz h napelem mellett is lehet h par kwh-t dragabbikbol fogunk fizetni, tultakarekoskodtuk a gazt az aram terhere]
    Mondjuk kene jovobe nezo hazakat/lakasokat epiteni... de most ugye eleve pangas van, illetve meglevo varos allomanya lassan cserelodik. De mar off vagyok.

  • balojazz

    aktív tag

    válasz GoodSpeed #7327 üzenetére

    "Pedig nagyjából kijelenhető, hogy a 210 kWh-os limitbe csak az fér bele és / vagy viszonylatban, aki panelban lakik (ott azért, mert nincs okosbojler, hanem távhő van, de a klímával már lesz gond a nyáron, vagy ha nem panelben lakik, akkor sem okosbojlert használ, és nincs szárítógépe sem. Klímával meg a forró nyári hónapokban mindenki meg fogja szívni (kivéve a napelemeseket)"

    Ezt azért megkérdőjelezem. Átlagban 175 kWh volt a fogyaszttásunk, 130 és 190 közt ingadozva. 5-en vagyunk, van 4 klíma, van szárítógép 2 naponta járatva, nyáron megy a medenceforgató, van gamer PC, asszony 95%-ban HO-zik laptopon, csak hát jók a gépek. És jó a szigetelés, ezért nyáron nem nagyon kell klímázni (csak éjszakánként néha a gyerekeknél vagy HO miatt a földszinten), télen meg nem nagyon kell fűteni, a hmv meg szinte semmi gázzal elvan (10 hónap alatt hmv plusz fűtésre vegyes profillal kb 450 m3 ment el, szerintem egy évre 600 körül leszünk). Napelem nincs., 112 m2 családi ház, 4 háló, 2 fürdő.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • atirag

    őstag

    válasz GoodSpeed #7327 üzenetére

    Igen ez így van. Saját tapasztalat és közvetlen ismerősök általi tapasztalat (15-20 család legalább változó gyerek mennyiséggel :) ) alapján családi ház nem fér bele a keretbe. Az lehet belefér aki semmit nem csinál és gázzal főz. Panelben viszont többnyire benne vannak.
    Ahogy nézem a saját fogyasztásom ami többnyire felső kategóriás gépek igaz 3-4 évesek és 300 alatt ritkán van a fogyasztás.
    Nyáron én nem igénylem a klímát mert eddig is megvoltunk nélküle. De mivel a rezsi para miatt szereltettem fel ősszel így a lányok nálam biztos nyomni fogják ha van :)

Új hozzászólás Aktív témák