Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre

    veterán

    válasz pjen #7321 üzenetére

    Vagyis mekkora a pontos fogyasztási átalány aminél kellene valamennyivel kevesebb? ;]

    Az meg azért nem jó mert a megfelelő átalányhoz ismerni kellene hozzá a fogyasztási szokásokat, nem csak ész nélkül diktálni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #7321 üzenetére

    Az előző lakhelyemen mindig átalányt fizettünk a villanyra. Mindig utána kellett évvégén fizetni.. Szóval akkoriban ők hiteleztek, és nem volt kamat ja. Viszont az villany volt, azt nyáron is fogyasztottam.

    Itt az új lakásnál a villanynál is diktálok, bár annál jobban megfontolandó most is az átalány fizetése. Télen 10-12K a villany. Nyáron a rezsicsökkentés csökkentés után a klíma miatt 17-22K. Gázt viszont nyáron egyáltalán nem használok, és mondjuk nem zavarja őket az sem, hogy fűtési profil van beállítva, a havonta esedékes rendelkezésre állási díj azért kiszámlázódik. Mondjuk 973 Ft, de ennyi erővel a Hipermarketben is lehetne a számlán egy összeg a blokkon elkülönítve, hogy a vétálár x százaléka azért van feltüntetve, mert nyitva voltunk vazze, azaz rendelkezésre álltunk.

    Nyugaton nem tudom hogy ez a rendelkezésre állási díj bevett szokás e, de szerintem a szolgáltatónak alapérdeke, hogy rendelkezésre álljon miként a boltnak is, mert ha nem áll rendelkezésre, akkor nem tudok fogyasztani, ha nem tudok fogyasztani, akkor nem lesz neki bevétele, amiből nem keletkezik profitja sem. Persze az olyanoknál akik nem használják nyáron a gázt, ez nekik teljes haszon. Vagy ugye a rendszerhasználati díj... ha azt nem számláznák ki, sosem lépném át a jelenlegi 10 000 Ft-os határt télen, és a 20-at sem nyáron.

    Mert ott is miről van szó? Azért fizetek - és többet mint amennyibe maga az áram kerül -, hogy a házamba eljut az erőműből kábelen a lakásomig az áram. Értem én, hogy fizetni kell a dolgozókat karbantartáskor, meg néha cserélni kell a transzformátorokat, de ha jól emlékszem 4x-ese kb a rendszerhasználati díj, magának az áram díjának?

    Szerk:

    Ja és "baráti" 27%-os ÁFA van rajta. Már itt egy vicc az egész, hogy rezsicsökkentés... ott kezdődne, hogy 5%-os ÁFA ... legalább addig ameddig elmúlik ez a válság, vagy ameddig nyomják ezt, hogy rezsicsökkentés van. Maga az áram tényleg olcsó lenne, ez látszik.

    Csak nagyjából azt adják el, hogy olcsó a narancs - ugye te csak narancsot akarsz vásárolni -, de rájön a szatyor ára (ezt egyébként a Tescóban most vezették be :D ), meg még kitalálják, hogy fizessél a kosárhasználatáért is, aztán kiderül, hogy nem is olyan olcsó így már.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák