Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frankie50

    tag

    válasz Dorian #7315 üzenetére

    +1
    2005 óta lakunk ebben a lakásban. Parapetes konvektor fűtés van. Az első évben majd 3500 m3 gázt pazaroltunk el. Utána elkezdtünk kicsit tudatosabban fűtögetni és sikerült levinni a fogyasztást 2500-3000 m3 közé. Ez a régi rendszerben volt egy 17-25e forintos átalány, ami simám vállalható volt, és nem ösztönzött gondolkodásra, mert nem fájt.
    Tavaly azért muszáj lett változtatni mert havi ~90e számla már nehezebben kezelhető. Diktálásnál a téli számlák kifizethetetlenek lettek volna, mert nem tettük volna félre a pénzt :U A korábbiakban már leírtam, hogy milyen változások történtek. Röviden: gázbojler helyett hőszivattyús villanybojler, 2 fürdőben a konvektorok cseréje elektromosra. Padlás szigetelés. Napelem rendszer bővítése, +2,3 kW második tájolásra. Ezeknek a költsége ~ 1 M. Jelen állás szerint bőven a kedvezményes mennyiség alatt vagyunk. Októberi leolvasás van, most, hogy túl vagyunk a tél nehezén, még nem értük el az 1000 m3 fogyasztást :D Tudom most nagyon enyhe volt a tél, ezért már készülünk a külső szigetelés megcsinálására.
    Nagyon régóta vezetjük a bevételeket, kiadásokat, szóval átalány mellett is írjuk a mérőóra állásokat is. Szóval nekünk nem lenne előnyösebb a diktálás egyenlőre.
    Bocs egy kicsit hosszú lett :Y

    [ Szerkesztve ]

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Dorian #7315 üzenetére

    Zsír. De ilyen topikba ilyet írni olyan, mint katolikus topikba ateistaként kommentelni. Itt akkor vagy király, ha 10 hónap alatt 500 m3 gázt fogyasztottál fűtésre és hmv-re 5 fős háztartással. Ehhez viszont elengedhetetlen a diktálés, legalább a múltban, ami alapján az átalány alakult.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dorian #7315 üzenetére

    "Én átalányt fizetek, a tököm se akar diktálgatással foglalkozni. Ha év végi elszámolásnál kapom vissza a különbözetet, simán megéri, nem fog kenyérre hiányozni."

    Mindannyian mások vagyunk, de én azért úgy vagyok vele, hogy sem egy nagy állami cégnek, sem az államnak, sem multinacionális vállalatnak, sem banknak, nem szeretek hitelezgetni, hogy én azt befizetem előre, addig használják a pénzemet, majd utólag visszafizetik kamat nélkül :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák