Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #64 üzenetére

    Erre és erre:
    "Manapság a netezés fekteti meg a legjobban a gépet..."

    Azért kezeljük már helyén a dolgot. Persze, vannak szar oldalak meg 100%-on bármilyen procit kihajtó flashek, stb... ahogy 80 oldalt is meg lehet nyitni és sírni, hogy 8GB ram alatt nincs élet, de "kocanetezésre" ne ebből induljunk már ki. Aki netezgetésre vesz gépet az bírja már ki, hogy 99%-ban 0.5sec válaszideje van a maradék 1%-ban meg mondjuk 10sec-et is vár a szar oldalakra.

    Én maximalista vagyok bárki megmondhatja aki ismer, de mindennek van - értelmes, racionális - határa.
    Aki egy Penya/i3, 4GB ram, SSD társaságában nem tud ellenni netezgetve és baltával hasítaná fel a gépet arra nem tudok mit mondani.

    Kicsit olyan ez mint a gaming ultradetail. Ha megveszi vérpisti a quad Titan SLI-t és nincs egy darab lagja se fél évig, utána úgyis jön egy super mario szintű game ami belaggoltatja. Ez ellen nincs orvosság sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • SaGa59

    őstag

    válasz #16939776 #71 üzenetére

    Én mostanában fordítok, amihez kell egy office (nekem speciel a libre a bejövős), meg egy böngésző, hogy szükség esetén rá tudjak keresni valami szótárban amire kell, esetleg utánanézni valami olyan kifejezésnek, amit nem igazán ismerek (orvosi, katonai és egyéb spéci szakmai fogalmak). Emiatt mondjuk nyitva kell elgyen a libreoffice writer, meg egy bármilyen böngészőben 6-10 ablak.

    A játszós gép, a maga legalább 100w fogyasztásával kicsit sok erre, egy tableten szövegszerkesszen az, akinek kettő mamája és nagyítós szeme meg erre faragott ujja van. Egy fullhd-s noti még úgy ahogy, de már határeset, ráadásul a legtöbb már ennyitől is időnként tornádó hangokat ad ki magából.

    Egy ilyen ketyere egy fullhd 24"-os moncsival, pont elég lenne rá talán.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák