Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz szaszlaci #1924 üzenetére

    "Ha csak a felbontást nézzük, alapvetően valószínűleg így van. Legalábbis egy fényképnél biztosan. Viszont az .mkv-nál van 24 kockád, míg a DVD-nél 50 darab félkocka, (ami ráadásul az 576-nak csak a fele sorszámú)."

    Az én tudásom is kevés lenne ahhoz, hogy meggyőzzek bárkit is arról, melyik a jobb.
    Egyetlen dolgot tudok: kb. 400 db eredeti és kevésbé eredeti DVD-m volt, úgy 50/50 arányban.
    Pioneer DV LX50-es playerrel néztem őket, de soha egyetlen DVD, még a kétrétegű 8.5 GB-s sem hozta egy jól elkészített 720p-s release képminőségét, pedig már 5 éve WD-n nézek mindent. Egyedül az eredeti kétrétegű DVD képes megszorítani kissé a 720p-t, de élességben, részletgazdagságban stb. így is alulmúlja azt.
    Természetesen nem említettem a 4.7 GB-s nem teljesen eredeti lemezeket, amiket komoly fájdalmak árán vagyok képes csak végignézni. Ehhez képest egy ugyanekkora méretű 720p-s MKV megtekintése hatalmas felüdülés számomra. (természetesen normális készítőtől)

    Mindez egyéni vélemény és mellőznék minden szakmaiságot csupán az én szemem láttatja ezt velem. :R

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák