Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz Gausz #15 üzenetére

    Az az ASUS tényleg brutál, csak kár, hogy 3 ASUS routerből (WL500gP V1, WL-500W, RT-N16) 3 ment tönkre. Szívem szakad meg a Tomato miatt, de az ASUS vasakban csalódtam.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz Gausz #21 üzenetére

    WL500g és WL500W az ismert táphiba, az RT-N16 hibája kiderítetlen. Naponta resetel, nehezen indul - értsd sokadik táp ki-be dugásra - . Már minden lehetséges dolgot kipróbáltam (táp csere, újra kondizás) de semmi. A melegedésről pedig annyit, hogy a ram melletti kis öntapadós papír széle felpenderedett és megbarnult, tehát biztos nem fázott.
    Most én is TP-Linket próbálok (WRD3600 és 4300) de újfent csalódtam. Az ASUS-okhoz képest lassúak, buták és nem is stabilak. A WiFi pedig kritikán aluli... Ha újra kell valami tuti, hogy Mikortik cuccokat szerzek be, alig - vagy szinte semennyire - drágábbak, és unom kicsit a SOHO cuccokkal való lottózást.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Gausz #36 üzenetére

    Ez nem hiba! Az USB 2.0 port a szabvány szerint maximálisan 500mA árammal terhelhető, és a legtöbb 2,5"-os HDD felpörgéskor ettől többet vesz fel, ezért lehet kevés neki az áram, és ekkor jön a kattogás, meg sípolás... Egyébként itt jegyzem meg, amit már szintén többször, több helyen leírtam, hogy én eddig az összes ASUS routeremen külső táp nélkül használtam a HDD-t (WD Scorpio Blue 320 és 500GB, és Spire Handybook ház), bár az is igaz, hogy Y kábellel, és mindkét USB portra rádugva! És nekem eddig egy hibásat sem sikerült kifogni, amíg nálam volt, mind megbízhatóan működött, pedig volt belőlük rendesen, néhány darab WL-500gP, mindkét verzióból, WL-500W, RT-N16, sőt még WL-520gC is, és most az RT-N66U!

    Ez a Linksys tényleg "kicsit" drága, bár ha azt nézzük, hogy a WRT54GL-t még most is 15k-ért adják, akkor nem kell ezen meglepődni! Ott is a legendáját fizettetik meg, mert ugyanakkor az N szabványos 300Mbps E900-as Linksys, szintén Tomato kompatibilis BroadCom alapú router, a feléből kijön! Egy év múlva már elérhető áron lesz ez is...

Új hozzászólás Aktív témák