Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    amíg a fázisokon és elméleti síkokon vívódtok, én elmondanám a gyakorlati tapasztalatokat, hátha az jobban érdekli az esetleges alkalmazásban gondolkodókat. 2-3 éve használom a PA201-es (200mbps-nek mondott) modeltt és immáron a PA511-es (500mps-nek mondott) modellt is 4-6 hozzáférési ponton....

    nem akarok teleregényt írni, a lényeg előttem is elhangzott, 1 fázison belül a villanyóráig működik 'hivatalosan', és igen, féltonnányi tényező befolyásolhatja mind a stabilitást,mind a sebességet,mind azt, hogy egyáltalán felépül-e a PL hálózat, azaz használható lesz-e.
    minél kisebb és egyszerűbb a ház-lakás elektromos hálózata,nyilván annál nagyobb lesz a sikerélmény is és fordítva.

    az én körülményeim nem túl kedvezőek, sok a kötés, az elosztó és az elosztás is...viszonylag nagyok a távolságok (de 100fm-en belüli), sok szoba, emelet stb....

    mivel tudtam, hogy a megadott LABORADATOKAT közel sem fogja hozni egyik készülék sem, így anno türelmesen megvártam a 201-est, hogy legalább legyen némi elérhető sebességem.
    a 201-es a gyakorlatban (saját körülményeimmel) a nálam lévő valamennyi ponton legfeljebb ~3MB/s-t tud (tehát mindezt ami ebbe belefér), ezen egy FHD film már zakkanhat (HD ok.)....általában 1,5MB a stabil átlagsebesség (ha minden pontot megterhelek arányosan csökken az átviteli sebsség), netezni jó, nagyobb adatfolyamokhoz türelem kell. ezen felül egyetlenegy hátrányát tapasztaltam csak, hogy néha, alkalmadtán és véletlenszerűen 1-1 készülék hajlamos leszakadni a PLE-ről....és van,amikor az istennek sem megy fel rám, csak ha az eszközöket tetszőlegesen felcserélgetem (ennek oka számomra talány)
    szabad (kódolatlan) üzemmódban nem is nagyon használható, mindenképpen szereti, ha össze van párosítva (titkosítva).
    bár alapvetően nem ajánlják, de egész jól tolerálja akár a sima elosztókat vagy akár a hosszabb vezetékes elosztót is, azaz simán és ugyanúgy működik rajta,mint direktben a fali aljzatban. anno megérte az árát, mert nem akartam wifi-tengerben úszni (vagy ki-be kapcsolgatni állandóan), elég így is az elektroszmog körülöttem....

    az 511-est nagy érdeklődéssel és lelkesen vártam, ugyanazon végpontokba raktam,mint az elődjét, tehát teljesen azonosak az alkalmazási körülmények és perifériák is, a tapasztalataim:

    sima üzemben semmi, párosítás-titjkosítás után felépül a PLE, sebessége nagyjából a 201-es kétszerese, tehát ez már teljesen használható (átlag 3,5-4,5MB/s), akár a nagyobb méretű hálózati fájlok kivárható idejű mozgatására is,
    a rajta lévő ledek színnel jelzik a kalkulált és várható sebességet, ez nekem a fogadó oldalakon 48mbps körül mozgott, tehát ahhoz képest jó a gyakorlati átvitel, de látszódik, hogy a vezetékes táphálózatom nem épp ideális a számára. ideális esetben szép lehet az eredmény,akár 10MB/s,
    az elosztót szinte sehogyan sem tolerálja, ahogy egyetlenegy osztás csinálok a fali aljzaton kívül, máris elveszti a PLE-t és nem is hajlandó megtalálni! ez elég szomorú és lehangoló volt!

    ami még nagy csalódás, és nem is értem, az a visszafelé kompatibilitás, hogy a kétfajta eszköz nem igazán szereti egymást ugyanazon hálózaton, ha az egyik dolgozik a PLE-en,akkor addig a másikat nem tudom rávenni és fordítva...
    ezek alapján nekem inkább csalódás volt az 511-es, de ha valaki nem kombinál és csak 511-est alkalmaz és ideális körülményeket tud teremteni,annak jó választás lehet. előnye, hogy ez már automatán készenlétbe tudja rakni magát, üzemi fogyasztása 30-35W körüli, az előd (hasonló tápfelvétellel) sajnos állandó üzemmódban forgatta a villanyórát.

    ismétlem, a fentiek saját gyakorlati tapasztatok, máshol ettől teljesen eltérő 'jelenségek' és tapasztalatok lehetnek! remélem, tudtam némi konkrét infóval szolgálni.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Új hozzászólás Aktív témák