Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz Zitronensaft #16 üzenetére

    Nem egyszerűen az átfedéses sorozatfelvételekkel van gond, hanem az összes, előre programozott, egymást átfedő felvétellel. Ez a box nem tud még ugyanazon a csatornán sem rögzíteni két egymást közvetlenül követő műsort, ha mondjuk alapból azt állítja be az ember a menüjében, hogy minden műsor felvételére hagyjon rá plusz öt percet a végén (ami az igen gyakori műsor-elcsúszások miatt nem butaság). Mert ilyenkor már egymást időben átfedő műsornak hiszi a box a két, ugyanazon a csatornán egymást követő műsort is - ami nyilvánvalóan csak programozás kérdése.
    És talán nem is zavarna ez engem annyira, ha a legelső perctől kezdve ilyen lett volna ez a szolgáltatás. Csakhogy a korábban használt, még régebbi fejlesztésű, ámde 2+1 tuneres Philips boxok (emlékszem, az elsőt még a 2008-as pekingi olimpia előtt kaptam) számára ilyen probléma nem létezett. Szóval a Cisco boxok ehhez képest komoly visszalépést jelentettek, legalábbis e téren.
    Meg még pl. abban is, hogy míg a Philipseken volt koax kimenet is (ezért a jelet simán tovább lehetett küldeni mondjuk egy analóg merevlemezes dvd-felvevő felé), a Cisco-król már ezt is lespórolták, így még a box előtt osztani kell a jelet - ami a jelszint ilyenkor bekövetkező esése miatt nem mindig szerencsés opció, ha egyáltalán opció. Persze tudom, onnan kezdve, hogy az ember digitálisan tévézik, ne akarjon már analóg módon (is) rögzíteni, de elég nehéz volt nekem is megbékélni azzal a ténnyel, hogy a korábban 100 ezres nagyságrendű összegért vásárolt, hosszú évekig kifogástalanul működő, a digitális boxnál a mai napig több lehetőséget - pl. a felvételek utólagos vágása, félkép pontossággal! - biztosító analóg felvevőt egyik napról a másikra ki kellett iktatnom a láncból, hála az új Cisco boxoknak...

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • kezo0

    addikt

    válasz Zitronensaft #21 üzenetére

    Igen, úgy már kevés volt a jel. És ezek szerint nekem kellett volna vennem egy plusz eszközt, mert a UPC ugyanazért a pénzért, mint korábban, már csak egy csökkentett funkcionalitású boxot biztosított? Ráadásul egy olyan eszközt kellett volna vennem, amiről szerintem ugyanezen a fórumon, csak a dedikált UPC-s topikban te magad is kifejtetted már, hogy egy ilyen beiktatása sokszor szétcseszi az egész rendszert, de úgy, hogy a szomszédok jelének is bezavar, ha rossz vagy rosszul beállított típust használ valaki...?
    Az meg ne legyen már érv, hogy ha "volt pénzed valamire, akkor csak fizessél még többet, ha használni akarod azután is, hogy a szolgáltató gyengébb tudású eszközt ad, mint korábban". Hadd ne érezzem már magam egy rohadt burzsujnak, mert mondjuk autó vagy cigizés helyett egy másik hobbira áldoztam pénzt...

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • kezo0

    addikt

    válasz Zitronensaft #29 üzenetére

    Elöször is, ez nem idén volt, hanem évekkel ezelőtt, amikor a Philips boxot - egyébként kifejezett kérésem ellenére (pedig akkor még cseréltek Philipsre is Philipset) - nálam Cisco-ra cserélte a szolgáltató. Nálam, miután kifejezetten jeleztem nekik, hogy fontos lenne, hogy a box továbbra is tudjon legalább két műsort rögzíteni egy időben - ahogy azt egyébként a mai napig ígérik a weboldalon.
    Másodszor, a "szakinak", aki kihozta az új boxot, hiába mondtam, hogy héló, és akkor mostantól honnan kap majd jelet a dvd-felvevőm, amit eddig probléma nélkül lehetett a UPC hálózatán használnom (emlékeim szerint még a box bekötési útmutatójában is benne volt, hogy milyen úton menjen a koax, ha pl. van egy analóg felvevőd is), ő csak a vállát vonogatta, és alig várta, hogy leléphessen. Hiszen ő csak hozott egy új boxot (igaz, nem olyat, amit kértem, hiába ígérte meg az üfsz), a többi meg le van szarva. Legalább annyit mondhatott volna, mint szakember, hogy azért lehetne itt csinálni a box előtt egy osztást, és a másik ágra mehetne a dvd-felvevő, esetleg egy erősítő beiktatásával, ha szükséges. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire ne értsen a boxot beüzemelő ember a témához és/vagy ennyire ne legyen segítőkész. Ismétlem, nem azt vártam volna el, hogy ő maga ott helyben oldja is meg a problémát, csak legalább tájékoztasson a lehetőségekről. Biztos vagyok benne, hogy akkoriban még elég sok embernél ott figyelt a polcon valamilyen olcsóbb vagy drágább felvevő, ami a korábbi VHS-magnót váltotta fel, szóval nem hiszem, hogy ez valami hű, de egyedi probléma lett volna nálam. Ráadásul akkor még bőven 50+ analóg csatorna volt elérhető a UPC rendszerében, és sokkal több embernek volt még képcsöves tévéje, amire simán megfelelt az analóg adások képminősége is. Ezt azért ne hívjuk már videostúdiónak.
    Akkoriban a UPC minden eszközt bevetett, hogy minél több ügyfelet átállítson analógról digitálra, többek közt azt is hangoztatva, hogy a meglévő otthoni eszközök mind használhatók maradnak továbbra is. Akkor legalább küldtek volna olyan embert, aki képes elmondani, hogy HOGYAN. Én kérek elnézést, hogy a tudásom mindaddig csak arra korlátozódott, hogy a különböző szórakoztató-elektronikai berendezésekbe mindössze be kell dugnom a falból kijövő kábelt, és már működnek is. Osztó? Erősítő? Milyen, honnan? És ki fogja ezeket nekem megszerelni? Fogalmam sem volt ilyenekről, ahogy az egyszeri felhasználók többségének sem.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • Skyhigh

    senior tag

    válasz Zitronensaft #16 üzenetére

    Gondolom akkor az sem gond, hogy ha van két sorozat legyen "A" és "B".
    "A" sorozatot csütörtökön adják 22:40-től és máskor nem ismétlik.
    "B" sorozatot többször adják le csütörtökön 22:00-tól, meg pénteken 02:00-tól és meg vagy 2 másik alkalommal.
    Beállítom először "A"-t sorozat felvételre, majd "B" sorozatot is figyelve arra hogy a péntek hajnali vetítést vegye.
    Mit csinál erre a drága box?
    Felveszi "B" sorozatot csütörtökön 22:00-től és "A" sorozatot meg nem.
    Mindezt úgy hogy ezeken felül nincs más sorozat beállítva.
    Ha ez nem hiba akkor semmi.

    [ Szerkesztve ]

    A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

  • Skyhigh

    senior tag

    válasz Zitronensaft #46 üzenetére

    Ez tökéletesen igaz, de ha a kis linux alapú box-ot 2 perc alatt rootolni tudod, majd egy dekóder progit telepítve kimented a filmet mkv formátumban az már nem a szolgáltató hibája hanem a box gyártójáé.
    Több tucat olyan box van forgalomban aminél kis linux ismerettel úgy tudod átalakítani ahogy csak akarod.
    Tovább megyek a nagyok is néha belefunak ilyenbe, mint mondjuk a Samsung ahol SamyGo projekt arra alakult ki, hogy törjék fel az emberek a tévéjüket és különféle extra szolgáltatásokat haszáljanak vele, mint mondjuk a letiltott műsorrögzítés a TV-n vagy akár a felvett műsorok kinyerése, stb.

    [ Szerkesztve ]

    A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

  • bteebi

    veterán

    válasz Zitronensaft #57 üzenetére

    Baromi egyszerű. Úgy, hogy már nem emlékszem rá biztosan ;). Nevetségesnek tűnhet, de nem biztos, hogy volt rajta HDMI csatlakozó, akármilyen durván is hangzik (logikusan kellene rajta lennie - nyilván -, de a logikából még nem következik semmi). A mezei, SD-s STB-n viszont egészen biztos, hogy nem volt (ami azért 2010 után az már elég gáz; már a 2008-as laptopomon is volt HDMI), volt viszont helyette 2 db SCART! 2013 körül... Az meg szintén biztos, hogy a HD-s boxon is volt SCART, azon kívül talán csak 1 HDMI volt, és semmi más.

    #58: Jó neked, nálunk borzalmas volt. Először azt hittem, hogy csak a kétségbeejtő teljesítményű és minőségű STB miatt van, majd a HD-s box megoldja :). Na az majdnem ugyanolyan gyenge volt, az albérletünkben lévő T-s IPTV után nagyon béna volt. Nem bánom, ha már jó (jobb) a UPC is, de már jó ideje egyértelműen Digi párti vagyok, a minőség és az ár miatt.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Zitronensaft #65 üzenetére

    Alapvetően nem az a baj, ha egy eszközön van SCART, mert azt úgy hívják, hogy kompatibilitás, akármilyen nevetséges is már 2010 után. (Magyarországon amúgy sajnos még mindig elég nagy szükség van rá, a gyakori régebbi TV-k miatt tulajdonképp szükséges rossz.) Sokkal inkább az a baj, ha nincs HDMI. Már csak azért is, mert HDMI ma már szinte csak a kenyérpirítókon nincs, szóval az, hogy néhány éve filléreskedésből lehagyták a legelterjedtebb digitális csatlakozót tetszőleges STB-ról, az igenis gáz. Amúgy a minőség (és persze a kompatibilitás) miatt kell(ene) a HDMI csatlakozó, még ha ez egy kicsit hülyén is hangzik.

    A SCART egy gyakorlatilag 40 éves technológia (ebből kifolyólag már a minősége se az igazi), amit már 20 éve se volt divatos használni, legfeljebb a low-end eszközök összekötésére.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Zitronensaft #79 üzenetére

    "Nagyon sokan használnak még crt tv-t.. borzasztóan sokan. Velük mi legyen?"

    #79: Vegyenek új TV-t ;). Egy CRT TV manapság már-már nevetséges szerintem mind méretben, minőségben és tudásban is. Persze van, akinek nincs igénye egy másfél méteres kijelzőre, és/vagy szinte soha nem néz semmilyen filmet vagy TV műsort, de sajnos inkább csak financiális okból van még mindig sok családnak CRT TV-je (is).

    Egy átlagos CRT TV manapság kb. olyan, mint egy régi Trabant vagy egy Wartburg. Működni működik, de azért nem ideális.

    (Bocs, már kifutottam a szerkesztési időből.)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Zitronensaft #82 üzenetére

    "Igazán nem szeretnék demagógnak tűnni,de úgy látom fogalmad sincs,hogy százezreknél nem kedv kérdése hogy crt tv van-e..."

    Basszus, ki mondta, hogy kedv kérdése? Épp azt írtam, hogy a legtöbb helyen - minden bizonnyal - pusztán anyagi okból nincs a kornak megfelelő minőségű TV. De ez lehetne akár autó, mosógép, számítógép, vagy bármilyen nagy értékű, többé-kevésbé gyorsan elavuló, nagy értékű műszaki cikk. Ha nagyjából korlátlan anyagi lehetőségei lennének az embereknek, akkor hidd el, hogy sok CRT TV-vel rendelkező háztartásnál még a WC-ben is OLED TV lenne - meg néhány a pincében/padláson is, hogy legyen tartalék :DDD.

    "Milyen 4k kora?? Hol van nagy tömegek számára elérhető,érdekes tartalom 4k-ra??"

    Már pedig ez már akkor is a 4K kora, akár tetszik, akár nem. De ha úgy jobban tetszik, akkor a 4K korába lép(t)ünk be. Tartalom ugyan még tényleg nem nagyon van rá, de ez az újra és újra felmerülő tyúk-tojás tipikus esete. Véleményem szerint egyébként jobb úgy, ahogy most van, vagyis előbb inkább megjelenítő eszköz legyen, és csak utána tartalom. 4K TV-n lehet nézni FHD adást is, sőt attól kisebb felbontásút is (a képjavító technológiáknak és a felskálázásnak köszönhetően elvben még a FHD is valamelyest szebb lesz egy 4K felbontású TV-n, mint egy FHD-son). Ha meg tartalom lenne előbb, akkor meg azon menne a hupákolás, hogy miért vannak már 4K filmek meg műsorok, minek nyomatják, amikor nincs is megjelenítő, ami kihasználná az előnyeit :U. Sehogy se jó :D. Illetve egy esetben lenne jó, ha hirtelen, egyik napról a másikra lenne minden 4K, a TV és a tartalom is, csak ez nem igazán kivitelezhető...

    Egyébként néhány éve, a FHD hajnalán is hasonló viták játszódtak le. Ráadásul sokan már a FHD felbontást is feleslegesnek érezték a kiváló minőségű DVD-k után ;). Pedig a váltás léptéke hasonló volt, mint most, az persze más kérdés, hogy a mostaninak már jóval kevésbé van értelme/jelentősége, 55" alatt gyakorlatilag csak mókusvakítás a 4K. Arra mindenesetre jó lesz majd, hogy passzív 3D mellett is jó legyen a kép felbontása, ami a jelenlegi FHD mellett már tényleg gyenge (bár nekem sajnos nincs passzív 3D-s TV-m, de tapasztalatból mondom).

    "Akkor aki egy egyszerű robbanómotoros autóval jár,az nevetséges ,ódivatú bohóc,csak mert léteznek altetnatív,tisztább,műszakilag előbbre mutató technológiák ármű hajtására??"

    Nagyon röviden: nem. De ettől még tudni kell(ene) helyén kezelni a dolgokat, és tisztában lenni a valós helyzettel. Nincs olyan körülmény, ami technológiailag korszerűvé tenne egy 15 éves CRT TV-t, vagy egy 30 éves autót, akármilyen anyagi/ideológiai okokból tartotta meg a tulaja.

    Hogy egy autóvezetés oktatót idézzek, már rég rossz, ha robban egy motor ;). Te a belső égésű motorra gondoltál, ami egyébként nagyjából 150 éves technológia (bár az értelmezés kérdése, hogy mi tekinthető igazán a mai motorok ősének), és nagyon jelentős fejlődésen ment át az elmúlt 30 évben, de az elmúlt 10 évben is. Még úgy is, hogy bár sokat javult a hatásfokuk, de még mindig nevetséges (és az is fog maradni, a hőerőgépek elvi korlátjai miatt). És igen, van különbség egy 10 évvel ezelőtti és egy mostani benzin/dízel autó között is, teljesítményben és fogyasztásban is. Ha szerinted nem, akkor tévedsz. És ez nem divat kérdése (legfeljebb a hülyéknek és a sznoboknak), ezek tények.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Skyhigh

    senior tag

    válasz Zitronensaft #79 üzenetére

    Kell ide egy TV csereprogram is! (mosógép, hűtő, ablak már volt) :DD

    A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Új hozzászólás Aktív témák