Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hcl #370 üzenetére

    Ennek semmi köze az MS-hez vagy a zárt forráshoz, egy kód nem attól lesz hibamentes hogy nyilt vagy zárt forrás.

    Ez a félreértések fő alapja. Egy kód attól lesz jó (és hibamentes vagy kevésbé bugos) hogy átverjük a megfelelő minőségbiztosítási processzeken. Kódolási módszertan (clean code, oop stb), review, unit teszt, e2e teszt, mindenféle static kód ellenörző toolok (legyen warning mentes stb), leak check stb stb.

    Ha ez megvan, akkor nagy eséllyel jó és kevésbé bugos kódod lesz. Ha nincs meg, akkor meg sz@r legacy kódod lesz teli bugokkal. Tökmindegy hogy nyilt vagy zárt a kód.

    "Sok-sok rendszergazdának is feltűnne, hogy valami olyat akarna csinálni a gép a hálóján, amit nem kéne"

    Aha. A sony-tól 77 millió user adatait lopták el. A yahootól 500 millió felhasználó adatát. A target amerikai áruházlánctól 40 millió bankkártya adatot loptak el. Az adobe-tól 3 millió felhasználó pénzügyi adatait lopták el.
    Csak szemezgetek az utóbbi pár év hireiből. A híres rendszergazdáinak évekig nem tünt fel hogy átjáróház a rendszerük...

    "De 2 év alatt kiderült. Ha ez szándékos volt, elég rosszul sikerült; és ugye lehetett elemezni a forrást, hogy miért is van"

    Hát, szeretnék én ilyen rosszul - 2 évig - hozzáférni a bankszámládhoz :D

    Figyelj zárjuk le a vitát. Azt javaslom hogy olvass ezeknek bőven utána, mert amiket mondasz az sajnos nagyon nem úgy van a valóságban. Ha úgy lenne, akkor nem lenne napi hír hogy épp melyik banktól, gigacégtől épp hány száz millió dollárt/accountot/bankkártya adatot stb lopták el.

Új hozzászólás Aktív témák