Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz emvy #377 üzenetére

    "by definition nem tudod, hogy milyen a zart kod minosege, nem?": általánosítás történt, tehát zárt kód már nem csak a windowst meg a többi ms cuccot jelenti. így ha láttál zárt kódú projektet vagy vettél részt ilyenben, akkor lehet infód.

    Miért jobb szerintem a nyílt forrás:
    1. sok nyílt forráskódú projektet hobbiból tolnak, és az ember a hobbiját rendesebben csinálja, mint azt, amit muszáj.
    2. a nyíltság egyben azt is jelenti, hogy az egész világ látja, hogy mit gányoltál, nem csak a főnököd, és az egész világ előtt szégyenülsz meg, ha nem jó.
    3. szűkítve a kört a windowsra, ez a folyamatos visszafelé kompatibilitásra való törekvés szükségképpen kuplerájt csinál minden kódból. ha nincs megrendelő és fizetés, szabadabban dönthetsz arról, hogy mit szanálsz a kódból.

    természetesen statisztikákról meg várható értékekről beszélek, amik nem feltétlenül igazak egy konkrét programra (pl. az eredeti openssl a hírek szerint annyira gány volt, hogy többen is forkolták). de hosszú távon nagy mintát tekintve ez lesz a vége, ez a véleményem.

    számomra az egyik emlékezetes eset az volt, amikor a tisztelt gnu awk programozói úgy gondolták, hogy a 16-os számrendszer 13 számjegyből áll. ha nem lett volna opensource, még mindig nézném, mint örömlány az erzsébet utalványt. de mivel opensource volt, így nem kellett senkire sem várni, szétkaptam, kijavítottam, hallelluja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák