Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzbotii

    veterán

    válasz Csapoati #9 üzenetére

    Mind szinte minden nap, folyton késésben voltunk. Több időt töltöttünk helyeken, mint terveztem - mert vagy találtunk olyan dolgot ami érdekes volt, vagy épp olyan dologgal nem számoltam, mint a kaotikus forgalom. Amikor mentünk Orheire a terv az volt, hogy gyorsan lelépunk a Nemzeti szinhaz elé, venni pár szuvenirt. Aztán rátaláltunk a hatalmas piacra, amit nem tudtuk kihagyni. Ott végül majd' 2 óra ment el, így később indultunk ki a városból is. Amikor vissza értünk Chisinauba Orheirol, allig vártuk, hogy beessünk egy Andy's-be es együnk valamit. Azután meg mar késő lett volna elindulni, sötétedés környéken értünk volna oda Komratba. Másnap Transznisztria volt az úticél, aznapra nem fért volna bele - plusz egy napot ülni meg necces lett volna, mert lehet haver nem éri el a repülőjét Svájcba :)

    [ Szerkesztve ]

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • gzbotii

    veterán

    válasz Csapoati #9 üzenetére

    Amit jobban sajnálok, hogy nem mentünk kocsival Transznisztriaba. Igy meg tudtunk volna nézni mást is - többek közt elmenni a Benderben (hatar után első város) levő temetőben, ahol több száz magyar nyugszik, akiket ide hurcoltak el malenkij robotra a 104-es számú gulagra.

    Igaz, kocsival sokkal macerásabb lett volna az átjutas, sokkal több bonyolultabb kérdésre kellett volna felelni valahogy, több papírmunka lett volna...valamint a román rendszám miatt, biztos megállítottak volna, egyszer-kétszer.

    Es meg észak-Moldvában fekvő Bălți városát is sajnálom, ott a régi temetőben magyar katonák nyugszanak, akik az orosz frontról való visszavonuláskor este el a környéken.

    [ Szerkesztve ]

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • doooo

    veterán

    válasz Csapoati #9 üzenetére

    "Én ismertem ezt az "országot""

    +1, Egyébként érdekes, hogy ennyien nem tudnak róla (nem mintha ez olyan nehéz lenne egy ilyen típusú állammal kapcsolatban, de érdekes). És érdekes cikk, jó bepillantani az ottani környezetbe.

    "(egyik kedvenc hobbim a wikipedia-szörfölés, főleg történelmi témákban)"

    De ez az igazi +1.. Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen. :DDD Annyit hozzátennék, hogy én legfőképp földrajzi (és csak utána történelmi) témákban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák