Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Ugyan régen nem írtam már ide semmit, de egy ilyen rettenetesen alacsony színvonalú cikk után muszáj szólnom párszót...
    Nem fárasztom magam és az olvasókat azzal hogy felboncolom a cikket, ahogy látom előttem már páran elmondták a magukét ezzel kapcsolatban. Én csupán a saját álláspontomat szeretném kifejteni a témával kapcsolatban. Előre leszögezném, hogy nem igazán érdekel egyik fél sem, nem vagyok sem kalóz, sem elszánt jogvédő. Én csupán szeretem a filmeket. Ám nem a kimondottan populáris darabokat. Hogy mit jelent ez magyarországon? Azt hogy egyszerűen nem kapom meg sehol amit akarok. Magyarország ugyanis amerika kiskutyájaként csahol a gazdi lábánál úgy a médiában, mint a politikában. Ha ők csinálnak valamit, azt nekünk követni kell, még akkor is ha a világ nagy része szerint komoly problémák vannak az ötlettel, vagy éppen a megvalósítással. Sajnos ennek az a következménye hogy itt úgy KELL öltözni, úgy KELL viselkedni, és ami számomra igazán fájó pont úgy is KELL szórakozni. Ha hozzánk el is hoznak bizonyos műveket az vagy amerikában készült, vagy már járt ott és siker volt. Azt gondolom ez nemcsak hibás gondolkodás, de tulajdonképpen a kultúránk halála is. Ha már a viccek is amerikai alapokon működnek, és mindent úgy hiszünk el és ismerünk meg ahogy tőlük kapjuk, akkor nagy bajban vagyunk. (no nem mintha orosz "elvtársaink" jobb választásnak bizonyultak volna...) Tehát itt van a kis országunk, és arra csapkod a nyelvével, amerre éppen jobb jövőt remél. (ezért is olyan picike mint amilyen) És itt élek én, aki ha bemegyek egy dvd üzletbe, vagy éppen valamelyik nagy bevásárlóközpontba, és végsétálok a sorok között, nem találok semmit ami kellene. Vajon bűnös vagyok én ha ezek után máshol keresem azt amire szükségem van? Nem mondom két évente egyszer találok is valamit, amit azután igyekszek megvásárolni. De vajon miért nem lehet választani? Egyszerű. Akad néhány kiadó, ami eldönti hogy nekem mit kell szeretni, és mit kell megvenni. Az internet azomban csúnyán belerondít ebbe az elképzelésbe. Ott ugyanis megadatik az igazi választás lehetősége. Számos kedvencem van amit egyszerűen meg sem ismerhettem volna, ha nincs az internet, és az a jó szándékú ember aki megosztotta velem azt a filmet amit szerettem volna látni. (Itt halkan megsúgom hogy maguk az amerikaiak is jóval szélesebb választékkal rendelkeznek mint amit ide tolnak hozzánk) Most még csak nem is ritkaságokról beszélek amiket persze szintén csak az internetről szerezhet be az ember.. Most hétköznapi műfajokról is szó van, amik a világon számos helyen beszerezhetőek lennének, de nálunk nem. Pár hónapja esett meg velem, hogy a fülembe jutott egy információ, miszerint véletlenül nálunk is kiadásra került egy film, ami korábban tetszett nekem, miután az internet jóvoltából megtekinthettem. Gondoltam ha már valaki itt is kiadta, akkor ha jó minőségű a kiadvány meg is veszem. A minőséggel nem is volt gond, csak azzal hogy 2.5 éve jelent meg. Mit jelent ez nálunk? Azt hogy már LEHETETLEN beszerezni. Én megvettem volna. De nem volt. Most sajnálnom kéne a kiadókat? NEM. Keresgélés közben egy BD rip változatba botlottam a neten, amit azon nyomban le is töltöttem.
    Mi következik mindebből? Az hogy a kultúra terjedését ma már nem tudják kontroll alatt tartani a kiadók, és ez az ami fájdalmas nekik. A milliárdos veszteségek csupán hasraütés szerűen kalkulált számadatok, amiket úgy számolnak, hogy minden egyes letöltést egy potenciális vásárlóként azonosít. Ez persze messze nem fedi a valóságot, hiszen egyáltalán nem biztos hogy ha nem lehetne letölteni egy filmet, akkor meg is vásárolná az illető. Sőt, ha a hagyományos útvonalakon nem jutna el hozzá a hír, magát a művet sem ismerné, nem is lenne rá kíváncsi, és nem is keresné az üzletekben sem. Persze a kiadóknak ez a vásárló réteg az ideális, aki a kiválasztott "sztárokat" keresi, és esze ágában sincs másfelé nézelődni.
    Hiszem, hogy a dvd eladások számadatain szinte semmit nem változtatna ha a warez egycsapásra eltűnne. Ez a felhajtás csak arra jó, hogy eltartsuk az a pár százezer hivatalnokot, aki jól keres a boszorkányüldözésből. Én viszont boldog vagyok hogy az internet igazi szabadságot kínál, és hogy a világon megjelent összes műből választhatom ki azt, amit szeretnék. A kultúra mindenkié. Ne egy kiadó döntse el mi jó, és mi nem. Majd én megteszem.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #48 üzenetére

    Azt még hozzátenném, hogy a "hollywood -i feldolgozóüzem" félti a legjobban a "műveit" de tőlem akár csődbe is mehetnek... Én mondhatni becsületes vagyok a szemükbe, mert semmit sem szoktam letölteni tőlük, mivel mikor 5 - 6 éve úgy döntöttem elegem van belőlük, csak remake filmjeik, meg effektezett "majd mi megmutatjuk milyen a legnagyobb robbanás" tipusú filmjeik voltak, esetleg a "ki tud hangosabban sírni az esőben" tipusú gagyik mentek, amik még csak véletlenül sem érzelmesek, hiába akarnak azok lenni...:) Az ismerettségi köröm visszajelzései alapján ez a mai napig nem is változott... Magyrországon pedig ugyanolyan felháborítóan gyenge a választék mint régen..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák