Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zénó75 #133 üzenetére

    A GSM a második generációs (2G) mobilhálózatok kvázi gyűjtőneve. A nem túl távoli múltban üzembe állított 800Mhz LTE sáv aktiválásáig nem volt nehéz egészen 2G-re visszarepülni vidéken, ahol a kedvezőtlen hullámterjedési tulajdonságok miatt rengeteg sötét folt van a 3G hálózatok lefedettségében. A 2G mobilinternet szerinted nem GSM adótornyokon keresztül jön? Ha 2G neten keresztül VoIP-zel, akkor GSM-et használsz.

    (#134) Somatom: Képzeld, nem vagyok értelmi fogyatékos, értem én, hogy évek óta probléma nélkül tudsz VoIP-zni út közben. Csak emellett azon vartyogsz, hogy miért nem VoIP-zik mindenki már évek óta, miközben szerinted minden feltétel adott. Na ebben tévedsz, eddig nem volt minden feltétel adott a tömeges használathoz. Levezeti neked a technikai hátterét az ember, erre továbbra is csak kitérő választ adsz. A Telekom meg 2-3 hónapon belül indítja a saját VoIP szolgáltatásának tesztüzemét, szóval ezen a "miért erőltetik még mindig orrba-szájba a hagyományos hanghívás" dolgon is lendüljünk át végre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák