Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterson_

    addikt

    Régi szép emlékek.
    Valamikor 2004 körül lett meg az első PC-m természetesen sulinetre.

    Ha jól emlékszem Abit BH7 alaplap,azt hiszem savage grafika, 1.7-es cerka, 256MB Ram, Valami noname táp, és maxtor 40GB winyó.
    Mindez a szokásos törtfehér bádog gépházban, 17-es LG crt monitorral, és ha jól rémlik, ránksóztak egy baromi olcsó nyomtatót, amihez a patron drágább volt, mint maga a masina...ejj, be szép volt:DDD
    Persze szigorúan tanulásra kellett, ennek dacára repült róla egy héten belül a Linux, és haverom dobott rá egy haxolt XP-t, hogy menjen a GTA, meg az NFS underground és talán a MoHAA.
    Csak sajnos nem vitt semmit, amit mégis, azt textúrahibákkal.
    Pl jól emlékszem, hogy Vice Citynél, ha eleredt az eső, vagy víz közelbe kerültem, akkor lemálott az emberek arcáról a textúra, és pingponglabda szemekkel szaladgáltak, az ég pedig a város elmosódott képe lett.
    De pl GTA III-ban sem voltak robbanások, stb.

    Ki is kértem a szaki haverom véleményét, hogy ugyan miért van ez, erre mondta, új VGA kell, mondjuk valamilyen Geforce.
    Na, hát az első videókártyám így vettem meg az első random számtechboltban valami ilyen párbeszédet követően:
    -Jónapot! Videókártyát szeretnék venni.
    -Oké, de milyet?
    -Hát dzsíforszt!
    -???
    -???
    Aztán hamar szűkítettük a kört, miután elmondtam, hogy az összes nálam lévő pénz 12000 Ft, így esett a választás egy Geforce MX 4000 128MB-os verzióra.
    Elég sokáig elvoltam vele, aztán az évek alatt kapott ramot, lett benne 512MB, a maxtor HDD távozása után kapott egy 250-es winyót, a cerkát lecseréltem egy Rendes Northwoodra(ezt kutatva regisztráltam a PH-ra, a csúcsot pedig egy club 3D Geforce 6600 jelentette.:)
    Ezután már érett a teljes generáció váltás, de a gépház és a monitor egész megvolt, míg volt asztali PC-m(igaz, mindkettőt lefestettem feketére;] )

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Új hozzászólás Aktív témák