Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    A telefonomon van mobil internet. Telenor a szolgáltató, havi 1 GB adatforgalmam van. Utána korlátozott sebességgel játszadozhatok. Otthon router osztja wifin keresztül a netet.

    Segítsetek nekem légy szíves tisztán látni azzal kapcsolatban, hogy hogyan érdemes használni a mobilt. Arra gondolok, hogy eddig ha elmentem itthonról, akkor kikapcsoltam a wifit és bekapcsoltam a mobilos adatforgalmat. Majd amikor hazajöttem: adatforgalom ki, wifi be. Most az jutott eszembe, hogy ha az adatforgalmat bekapcsolva hagyom, akkor a telefon az internetet honnan fogja venni, wifi-ről vagy a mobil netről? Illetve ha a wifiről veszi, akkor az adatforgalmat azért még érdemes kikapcsolnom azért, hogy például csökkentsem a telefon fogyasztását? És ha nem itthon vagyok és bekapcsolom az adatforgalmat, akkor az az akkumulátor fogyasztásra milyen hatással van? Nyilván több energiát fogyaszt a telefon, ha közben még a neten is tud lógni egyik-másik programmal. De maga a mobilnet kapcsolat fenntartása többletfogyasztást jelent a telefonnak, mint például a wifi?

Új hozzászólás Aktív témák