Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    A mély hangnak szimplán méretbeli kolátai vannak. Ekkora kockától és 5cm-es membrántól a 150 Hz-et se nagyon hiszem el, ankább 250 Hz lehet az... Tedd be sarokba, akkor több lesz a mély.
    Aminek értelmét látnám ilyes esetben, az a mély hangok felhangjainak szoftveres dúsítása, amit úgy hallunk, mintha az alaphang, vagyis a mély hang is jelen lenne, noha nincs. Kíváncsi vagyok, ezt tudja-e a Sony telefonjaival vagy valami mást.

    Ezt jobbra megcsinálni szerintem nehéz, de nem ismerem a piacot.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • futo001

    senior tag

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    Már több Sony BT hangszórót kipróbáltam, de 1 kivételével mindegyik csalódás volt.
    SRS-BTX300: ezt másnap visszavittem a boltba, mondván ez csak egy gyengére sikerült vicc 40.000Ft-ért.
    SRS-X2: vicc szintúgy.
    SRS-X77: ez volt egyedül értékelhető.

    Hamar rájöttünk, hogy ezt nem fogjuk olcsón megúszni.

    Néztük továbbá a kis JBL-eket, nonameket, végül beleszaladtunk a Pure Voca-ba, ez ár/érték arányát tekintve nagyon jó. Van mély, magas, kicsit halovány a közép, de egy kis gyöngyszem a kategóriában.

    Növelve a keretet néztük még a B&O BeoPlay 2-őt, Bose SoundLink Minit végül pedig a Bowers & Wilkins Zeppelint de az áruk tekintetében gyengén szóltak.

    Végül egy Libratone Zipp lett a befutó, az előzőek árszínvonalát képviseli, de a hangzás sokkal természetesebb.

    Sajnos itt is igaz az olcsó hús, híg lé összefüggés.

    Emellett van egy 3000Ft-os kis noname BT hangszóró, ugyanazt a színvonalat képviseli, mint az X2 töredék árért.

    [ Szerkesztve ]

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

  • f(x)=exp(x)

    őstag

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    Szerintem a 20 ezer forintos ársáv még a mérsékelthez tartozik (lazán), még akár a 30 ropis hangszórókat is ide lehet sorolni. Nézz szét a piacon, tele van 40+-os kis hangkeltőkkel!
    Mindenhol 10 W van megadva, és szerintem ennyi is a valós érték. Nem annyira kimagasló teljesítmény ez egyébként.
    A specifikációkon meg nem kell fennakadni, nyilván valamilyen visszajelzést ad a készülék tudásával kapcsolatban, de nem ez a fő irányelv.
    Már megkeresett egy fórumtárs, hogy szívesen ír egy sztereó részt a cikkbe, mert neki kettő is van belőle. Szóval hamarosan bővülni fog a cikk.
    Mivel sok elfoglaltságom volt, a teszt több, mint fél évig készült, ezért a vége egy kicsit darabos lett. A dupla ennyit az akkori, durván akciós árra értettem, amennyiért vették.
    Egyáltalán nem volt módomban az önigazolás, mivel nem az enyém a készülék, csak tesztelgettem, amikor a tulajdonomba jutott. Én nem venném meg, sőt, még a 2/5-ödébe kerülő kerek Xiaomimat se cserélném le rá, mert abba ezerszer több basszus van.

    Den Hadnagy: azért egy kicsit jobb hangzás elvárható lenne 20 ezerért. Az a gond, hogy olyan szinten nincs mély a készülékben, hogy egy-egy szám szinte élvezhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák