Új hozzászólás Aktív témák

  • ebigtom

    csendes tag

    válasz Ati3120 #512 üzenetére

    MultiTouch:
    A hardver elvileg képes rá, de mivel az Android (1.6) nem használja, ezért driverben le van tiltva. Tehát, ha lesz olyan Android (2.2?) a telefonra, ami támogatja a MT-t, akkor elképzelhető, hogy vagy a gyártó, vagy élelmes hackerek feloldják a tiltást a driverben.

    A baj az, hogy ez még mindig nem elég, mert (érthető okból) a szoftverek sem használják jelenleg a MT-t. Gondolok a képnézegetőre, vagy a térképes dolgokra (ezek egy ujjas tapizásra vannak kihegyezve). Azt nehezen tudom elképzelni, hogy a SE a telefonhoz adott szoftvereket átírja kétujjasra, és emiatt szerintem az sem valószínű, hogy gyárilag feloldják a driver tiltást.

    Az persze elképzelhető (sőt), hogy előbb utóbb lesznek nem gyári ROM-ok, nem gyári szoftverekkel, és azokban lesz MT. De ez persze csak feltételezés. Azon is múlik, hogy hány ilyen készüléket adnak el (még csak most jelent ugye meg).

    Láttam egyébként olyan videót a YT-on, ahol X8-on MAPS-ot mutogatnak két ujjas nagyítással, de az szerintem még fejlesztői készülék volt, kereskedelmi forgalomba szerintem nem került ilyen készülék (és az enyémen sem működik a MT a MAPS-ban), tehát elvileg meg van a lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák