Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz D1Rect #84 üzenetére

    Ha valaki egyszer rákap, hogy telerakja a vinyót (laptopon is), akkor az 500 gigás is jórészt tele lesz egy idő után... és ha külső vinyók után kell nyúlni, azokat külön cipelészni, az már kompromisszum... még sebességben is (USB 2).
    A megoldás: egy mini PCI Express-es SSD és egy nagyobb notivinyó.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Peter13

    senior tag

    válasz D1Rect #84 üzenetére

    Nem torrentezek ugyan, viszont szeretem a nyaralásra magammal vinni a filmjeimet. Egy Samsung r720-ast nyúzok, és kinőttem a 320-as vinyót, ezért lecseréltem egy 750-esre...jelenleg 160GB üres. Akkor ezek szerint én sem vagyok átlaguser (egyébként ki és mi alapján definiálja ezt a kategóriát?)...ugye nem baj ha nem váltok SSD-re?
    :)

    Gondolom vannak még páran akiknek kell notiba is a tárhely: én learchiváltam a filmgyűjteményem nagyját (kb 250 cím, mind eredeti - kinek a maga hülyesége, ugye :) ), esetleg feltesz egy olyan játékot mint a WoW a maga 30GB-val, vagy egy SCII-őt, és röpködenk a 10 gigák...nekem 64GB édeskevés lenne a notebooka is. Arról nem is beszélve hogy jóval olcsóbb volt a 750-es 7200-es vinyó (ami még kicsit gyorsított is a rendszeren, bár nem ezért vettem)

    Egyébként mi a fene gyorsul fel olyan nagyon? Boot? Biztos jó, de enélkül tudok élni: nem indítgatom újra a gépet óránként. Ezenkívül? Excel-Word-levelező-browser bevillan 1-2 másodpercen belül, namost ha ez 0 lesz, ettől nem fogok hanyattesni. Multitasking esetén nincs érezhető töltási idő (fura is lenne, mivel minden a memóriában van), szóval ablakváltásoknál nincs hova gyorsulni. Konvertálóprogramjaim max vállat vonnak: nekik qtyamindegy hogy SSD vagy HDD. Játék: bootidő biztos gyorsul (erre kíváncsi lennék, hogy mennyivel), játék alatt nem hiszem hogy lenne változás (CPU+GPU domborít)

    Gondolom pl Photoshop alatt már kijönne a dolog, vagy esetleg CAD használat közben (nem tudom, találgatok), de nekem nem ér meg durván*csúnya felárat hogy gyorsabban töltsön be egy játék, vagy hogy gyorsabban bootoljon a gép. Másnak igen. nekik jó lesz az SSD. Én csak azt kérem hogy közben fejlesztgessék a vinyókat is, mert enélkül nem lehetett volna 70 fontért márkás 750-es 2,5 vinyót venni, és nekem nem lenne ilyen széles a mosolyom.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák