Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Mister_X #38 üzenetére

    Az alapja ugyanaz, mármint a kernel, a köré pakolt dolgokban térnek el. De az sem gyökeresen. A "mire jó" kb. ugyanaz, kicsit más, hogy hogyan éred el azt, amit akarsz, de nem hal bele senki.

    Tanulni meg sajnos kell, egy tök eltérő oprendszert nem fogsz tudni pöcc-röff kezelni. Fogalmakat is meg kell tanulni, nem értesz valamit, Google.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • PandaMonium

    őstag

    válasz Mister_X #38 üzenetére

    A Linux mint kifejezés alatt általában a kernel-t értik, ami egy oprendszer magja gyakorlatilag, egy grafikus felület nélküli szoftverréteg, ami a legfontosabb feladatokat intézi: memória címzés, processzor és multithreading működtetése, fájlrendszer kezelése, alap driverek, az idő és lokalizáció managelése, perifériák, userek és jogok kezelése, stb. stb. Tehát az összes motorháztető alatti feladatot ami arra szolgál, hogy a rendszer (és a géped ezáltal) mint egység jól funkcionáljon. Ez minden linux disztribúcióban azonos. Az, hogy erre milyen bootloader, desktop environment, csomagkezelő, naptár, alap hátterek meg anyám-kínja jön az már disztrónként változik, ez rá van bízva a fejlesztőkre.

    Ezért van az, hogy vannak olyan linuxok amik kimondottan desktop felhasználásra vannak és vannak olyanok amik szerverre, holott a rendszer magja ugyan az, csak az egyiknél benne van a desktop environment, X.org, grafikus felülethez tartozó szoftverek tömkelege, míg a másik egy lecsupaszított, parancssoros felhasználásra van tervezve egy csomó memóriát és processzor teljesítményt megspórolva.

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák