Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdey_a

    őstag

    válasz tbs #3 üzenetére

    Egyetértek minden szavaddal. Ezért is próbáltam érzékeltetni, hogy nem az "emberek" a csúnyák, hanem a partyfotókon szereplő "arcok".
    Nem véletlenül hivatkoztam be a rólam fellelhető egyetlen partyfotót is. Valójában én is jól nézek ki. Állítólag Tom Krúzra hasonlítok :D

    [ Szerkesztve ]

    Vérboci

  • tildy

    nagyúr

    válasz tbs #3 üzenetére

    Rólam van igényes partyfotós kép:) :DDD :DDD
    Igaz én amúgyse vagyok csúnya :DDD
    Na csak vicceltem...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tbs #12 üzenetére

    Nem állt szándékomban :B :B

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • fokukac

    nagyúr

    válasz tbs #3 üzenetére

    én sok "partifotót" szoktam csinálni a saját barátaimról, és jelentem, lehet jó képeket is csinálni. ;)
    meg nem ilyen kis szarokkal kell fényképezni, hanem egy jó kis félkilós dlsr-rel, valami L-es obival...

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Damage

    senior tag

    válasz tbs #3 üzenetére

    Azzal kezdeném a HSZ-m, hogy NEM vagyok partyfotós....de...
    - relatív sok partyfotóst ismerek
    - nem járok disco-ba és hasonló helyekre
    - volt, amikor partyfotósnak néztek

    kiegészítés:
    - van pár régi ismerősöm, aki partyfotózással egészíti ki a fizetését
    - nem jön be a disco zene, sem a trance, goa, techno, hip-hop, rave stb.
    - fodrász (zsűritag volt) ismerősöm elhívott a "Főiskolások Szépe" versenyre fotózni, ami egy afféle club-ban volt, ahol az ezelőtti mondatomban felsorolt zenéket játszották a szünetekben és a verseny után

    Személyes véleményem a tapasztalataim alapján és ismerőseim (partyfotósok) elmondásából:
    tbs: a nagylátószög valóban jellemzi a partyfotózást! És a nagylátószög "jótékony hatása" az általad leírt perspektivikus torzítás, amivel vicces eredményt kaphatunk. Hozzáteszem, hogy amikor 2-6 fős társaságot fotóz a fotós, simán használhatna 50mm-t, ami 1,6x cropos gépen (nem ismerek olyan partyfotóst, aki a FF vázát ilyen képekre pazarolná) máris 80mm-t jelent, ahol már nem érezhető a torzulás. Egyébként nagylátszög mellett is lehet nagyon jó képeket készíteni, csak nem a fejet kell az előtérbe komponálni! Ki lehetne ezt is használni az előnyére!Szerintem a partyfotósok a fotós társadalom "legalja" (elnézést kérek ezért), akik legkevésbé értenek a fotózáshoz. Fizetéskiegészítésnek viszont tökéletes!

    Tildy (#11):
    Ez minden, csak nem igényes (ne érts félre, nem Velked van a gond, hanem a fotóssal). Nem vakuzunk telibe (és derítőlappal is csak óvatosan), ilyen esetekben, különben pont olyan szép árnyékunk lesz, mint az általad belinkelt képen. Ami kicsit sem mutat jól, mert "növeli" a fej méretét az árnyékok által. Jól belőtt WB-vel csodásan használhatjuk a plafont "derítőlapként", ezáltal elkerülhetjük a nem kívánt árnyékokat. A kép nagylátóval készült és a lábad közelebbi fókuszpontba esik, mint a fejed. Ennek az eredménye, hogy 48-asnak tűnik a lábad a képen.

    legiaap (#27):
    Nem azért nem látsz jó partyfotókat, mert a világ megváltozott! Írtad, hogy 5-6 éve kezdett hátrányára változni, ugyanakkor 4 éve tetted be a lábad először szórakozóhelyre. Ez már eleve paradoxon számomra. Honnan tudod, hogy 6 éve kezdett megváltozni, amikor 4 éve voltál először??? Ugyanakkor 5-6 éve még nem voltak partyfotók, mivel a digitális gépek (és az Internet) elterjedésével nyert teret magának ez a "munka". 5-6 évvel ezelőtt meg nem sok ember mászkált tükörreflexes digitális géppel discoba! A HSZ-od másik részére nem reagálok, mivel nem kapcsolódik a témához és amúgy sem vagyok jártas az efféle zenestílusokban.

    dragonfx:
    Nem sok partyfotót láttam az adatlapodon és totál igazad van abban, hogy vágjon mindenki olyan fejet, amilyet szeretne! Ennyi beleszólása legyen a fotóalanynak, aztán a végeredményből vonja le a következtetést, hogy jól tette-e. Szerintem vannak jó partyfotók azok ellenére, hogy még mindig a partyfotózást tartom a fényképezés legaljának...

    Shodan (#30):
    Ebben is sok igazság van. A legtöbb emberről jobb képet lehet úgy készíteni, hogy egy természetes pillanatában kapod el, ahol nem pózol és nem számít a fényképezőgépre! Sajnos ezt nem használják ki a partyfotósok.

    niti (#33):
    A testtartást valóban nem befolyásolja a nagylátószög, de a fizikai paramétereiből kifolyólag durván perspektivikus torzulást okoz, minél közelebb van az objektív a fotótémához. Eltűnnek a párhuzamos vonalak, felváltja a "hordótorzulás". Minél közelebb van valami az objektívhez, annál nagyobbnak látod. Lsd: The Dogs kollekció....bár itt ügyesen használták ki a nagylátószög által okozott torzulást. Megint más dolog, hogy az 8mm környékén lett fotózva és nem a partyfotósok által használt 20-40mm-en. Ezért nem is torzulnak annyit, de azért érezhető.

    Gebriel (#41):
    (Partyarc nyelven) Ez nagy flash volt számomra, megnéztem az általad belinkelt képeket. Az "ilyen" szó alatt belinkelt képen látható fekete-fehér felsőbe öltözött lányka egy régi ismerősöm! : :D Annyit elárulhatok, hogy Nórinak hívják, azt hiszem ezzel nem árulok el túl sokat! :) Bár lehet, hogy Te is ismered, de azért fura volt nekem egy HW oldalon visszanéznem! :)

    Valami tanulság a végére: szvsz a partyfotók nagy többsége ócska portré. Lehet nagyon jó képeket készíteni ilyen bulikon is! Azok ellenére, hogy nekem nem tetszenek az efféle zenék és nem járok ilyen helyekre. A gond elsősorban a fotósokban van. Sok fotós megveszi a DSLR-t és kattingat orrba-szájba ész nélkül! Hiszen nem minőségre, hanem teljesítményre fizetik őket. (5 igényes képért nem fognak fizetni, 200 akármilyenért igen)!

    Egy javaslat a (disco-ba járó) szingliknek: vegyetek egy DSLR-t egy külső vakuval és szép nagy obival. A Főiskolások Szépe versenyen eszembe nem jutott partyfotókat készíteni, de szinte sorban álltak az emberek (sok-sok lány, fiú nélkül), hogy fényképezzem le őket és adjam meg a mail/MSN/telefonom címét/számát. Sokuknak csalódást okoztam, amikor visszautasítottam őket! (nem vagyok meleg, csak szerelmes) ;)

    (elnézést a hosszú hozzászólásért)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák