Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz spgabor #4348 üzenetére

    Rá tudod tenni, de egy biztonsági bilincs azért nem árt.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • spgabor

    aktív tag

    válasz spgabor #4348 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy heti rövid teszt a frissen vásárolt Beko WMY81483LMB2 mosógéppel kapcsolatban. Megosztanék néhány észrevételt, aki még a vásárlás előtt áll, hátha segít.
    Mostam vele az expressz, szuper expressz, pamut és szintetikus programokon. 800-1400 közötti centrifugákat is próbáltam. A gyors mosások eléggé terhelik a ruhát, ahogy észrevettem, de a gyorsaságnak ára van. Durván, kis vízben és gyorsan mos. Ellenben a másik két program kíméletes, észre is venni, hogy finomabban dolgozik. A többit eddig nem próbáltam, mert elfogyott a szennyes. :)
    Centrifugája a régi géphez képest, főleg 1400-as fordulaton nagyon kipörgeti a ruhákat. Némelyik szinte csak nyirkos volt, nem is vizes. Ez nagyon tetszik benne. Kár, hogy nem lehet kisebb lépésközönként állítani, csak 600, 800 és 1400 van. Jó lenne, ha beállítható lenne az 1000 és 1200 fordulat/perc is.
    Mosási idő kijelzés is elég korrekt benne, mert a programok a kiírt időben végeznek nagyjából. Kivéve, ha tényleg megtömöm a gépet, mert akkor az nőhet. Eddig a pamut programnál volt a legtöbb, kb 20-25 perces csúszás, de ott elég sok ruhát tettem bele.
    A régi géphez viszonyítva a ruhák sokkal frissebbek. Jobban érezhető az öblítő illata is. Illetve a folyékony mosószert is nagyon felhabosítja, így nem kell annyit önteni bele, mint korábban. Bár ehhez már van tégely az adagolóba, így nem folyik le egyből.
    Hangerő szempontjából meglepődtem, mert nem hallottam még inverteres motoros gépet működés közben. Mindenki mondta, hogy halkak, de nem hittem, hogy ennyire. Mosás közben nincs hangja. Semmi. Csak a ruhák mozgását lehet hallani a vízben. Vízszívás és vízleeresztés hallható, de nem zavaró. Centrifugánál azért megjön a hangja, főleg a legmagasabb fordulaton. De nem zavaró.
    Összességében eddig elégedett vagyok a géppel. Bár a tapasztalataim szubjektívek és egy 20 éves gépet váltva elég nagy előre lépés minőségben. Szerintem nem volt rossz választás.
    A következő hetekben szeretném az összess programot és a mosás késleltetést is kipróbálni.

    Centrifugával egy kérdésem van azoktól, amiknek 1200-1400-as elöltöltős gépük van. Mennyire rezonál be a legmagasabb fordulaton. Én a lábakkal amennyire tudtam, szintbe hoztam a tetejét. Teljesen betekert lábbal volt benne kb fél centi egyik irányba, beállítás után 2, max 3 mm. A gép nem mozog, 1400-as fordulaton is stabilan áll, de azért a jól láthatóan rezonál. Ez másnál milyen mértékű? Mennyi rezonálás a normális. Szerintem ez normális ilyen fordulaton, de inkább megkérdezem, mert nem szeretném, ha tönkre menne. A régihez meg nem tudok viszonyítani, mert az sem volt táncolós, de csak 400-on pörgetett.

    Üdv:
    spgabor

Új hozzászólás Aktív témák