Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz r4z #47 üzenetére

    Csak éppen agyonvágja a bővíthetőséget, ami a PC-k nagy előnye volt eddig, és ott tudod normálisan használni, ahol mondjuk van egy NAS az adattárolásra...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz r4z #49 üzenetére

    @RazorGTR1: Cserébe olcsó, és ugyanúgy komponensenként cserélhető, mint egy "hagyományos" PC. Nem kell kukázni vagy alkatrészt vadászni, ha valamelyik részegység tönkremegy.

    Na erre leszek én kíváncsi, és ebben nem vagyok biztos... :U

    A Mac Mini is elterjedt (mondjuk nem itthon, hanem nyugatabbra), pedig pontosan ugyanezt tudja, csak kevésbé flexibilisen. Nem is sír senki a bővíthetőség miatt.

    Azért a Mac-tulajok halmazát ne mossuk már össze az átlag felhasználók halmazával, két nagyon-nagyon eltérő igénylista, első sorban árérzékenység terén...

    @Chaser: idő kérdése, notebook nagyon bepörgött, ismerek sok boltost, 1-2 desktopra jut 5-10 notebook általában

    Jah, nálunk a munkahelyen is ez van. Még akkor is laptopot akarnak venni, amikor desktopként van használva. Aztán a user sír, hogy lassú a programfutás, meg így meg úgy. Én inkább mondtam, hogy maradnék a már legalább 6 éves desktop gépnél, mert egyfelől gyorsabb, mint a frissen megvett laptopjaik többsége (hiába van azokon i5 meg i7 felirat), másfelől billentyűzet terén jobb (oké lehet laptopra is, csak hát a helykihasználás...), harmad részt pedig valahogy nincs 6 éves laptop a cégnél, mert max. 3-4 év után kimúlnak általában, tehát valójában én pénzt takarítok meg a cégnek.

    De akkor is laptop kell, csakmertazért... :U

    ... bár mindkettőre van notebookban is megoldás, persze drágán,...

    Azonos árért gyengébb teljesítménnyel, kisebb / rosszabb képernyővel, sokkal drágábban és rosszabbul szervizelhetően, rövidebb életciklussal, problémásabb driverelátottsággal és a többi és a többi. De mivel a laptop, ahogy észrevettem "menő", a desktop meg "elavult" a laikusok szerint, így laptopot vesznek... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #70 üzenetére

    SzVSz HTPC szegmensben tarolnia kéne.

    Nem teljesen értem, hogy miért elvárás HTPC-nél, hogy minél kisebb legyen. Már a Micro-ATX, pláne Mini-ITX alapon is meglehetősen kis házakat tudsz összehozni, normálisan szerelhetően. Ez még egy lépés lefele, de nem vagyok biztos benne, hogy akkora igény lenne rá.
    Szerintem.

    Lényegesen olcsóbb, bővíthetőbb a NUC-nál.

    A NUC elképzelés szerintem addig működőképes, amíg nagyon olcsó és közben kellően erős. Az Intel NUC ebből egyet tud megadni a vásárlójának...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #114 üzenetére

    Nagyon jól tudja ezt a HDMI szövetség (legtöbben szívesen felgyújtanánk ezt a szervezetet...), akik csak az épp polcon lévő termékekhez szükséges minimumot hajlandóak a szabványaikba írni, nehogy véletlen egy laptop vagy HTPC egy TV-generációváltást (fHD->uhd-hdr) túléljen

    Bocsi, de nem értek egyet.

    1.: A HDMI iszonyúan széleskörű felhasználású rendszer, nem csak TV-k, de hifi-k és házimozik, set-top-boxok és minden egyéb terén. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mi volt a HDMI előtt, amikor párhuzamosan volt sima coax ("antenna" csati), volt composite (1 RCA a videóra, 2 RCA a sztereo hangra), component (3 RCA a videóra, 2 RCA a sztereo-ra), és ha 5.1 hangot akartál, akkor 6 RCA csati kellett, de már megjelent coax és optikai kábelen átvitt hang is.

    A HDMI egy kábelen összefogta ezt, mellé rakta a CEC-et, a hang-kép szinkronizálást, HDCP-t és a többi.

    Igen, royalty-s elven működik a HDMI, no de ez relatíve kis ár ahhoz képest, hogy mekkora előrelépést hozott. Tegyük hozzá, hogy a Displayport per darab royalty ára magasabb, a HDMI esetében éves előfizetés és per darab royalty költség van (a nagy TV gyártóknak magasabb költség lenne a DP beépítése, mint a HDMI-é).

    2.: Nézzük meg az opciókat, mert nem a DP az egyetlen, ott van a Thunderbolt is, amit konkrétan az Apple használ is, és ott van még az USB is, például. El is érkeztünk az egész rákfenéjéhez: ahhoz, hogy működjön egy szabvány, támogatni kell. Azért nem kerül a TV-kre DP vagy Thunderbolt bemenet, mert az általános felhasználók többsége nem igényli, ugyanakkor költségként jelentkezik, filléres költség, de költség. Hallottam Samu TV-knél mekkora vívódás volt a VGA bemenet elhagyása miatt, mert hát van egy réteg, aki használja. Viszont egy millió TV-nél már legalább több millió dolláros haszon lehet, ha elhagyják, vagy ennyivel olcsóbb lehet a TV, ami ezáltal alávághat a konkurenciának - és nem csak nálunk árérzékenyek a vevők...

    3.: Egy szabvány esetén komoly civódások mennek a tagok között, mi kerüljön be, és hogyan. Ha az egyik gyártónak nincs 21:9-es TV-je, akkor miért szavazza meg, hogy bekerüljön a támogatása a szabványba - lásd a Philips esetét a saját 21:9-es TV-ivel, amelynek a támogatása elég macerásan került be a HDMI 2.0 szabványba...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #117 üzenetére

    A másik oldalról viszont az ember számítógépet (laptop, tablet, HTPC) vesz, amit nem szívesen cserélne a (szintén húsosabb kiadás) TV-vel együtt.

    Nem egészen ugyanúgy látjuk a dolgot... :)

    Kihozták a 4K-s kijelzőket a gyártók, de ugyan abba a problémába futottak, mint anno az első FHD TV-k és aztán a 3D-k esetében: a csatlakozók mizériájába. Mert az előbbi esetében még elterjedtebb volt a componens bemenet/kimenet HDTV-re, mint a HDMI (XBox360, valaki?), a 3D esetében meg dettó ez volt a gond, ugyanis a 3D 1080p/24Hz

    igazán előremehettek volna a Displayport mintájára, és egy füst alatt kiadhatták volna a 8k 12bit HDR 120FPS-t támogató HDMI 8.0-át,

    Khhmm.... Nem vagy egy picit egyoldalú? Amit te írsz, az a DP 1.4-ben jelent meg. Most március 1.-én. A HDMI 2.1 is feltehetően továbblép ebbe az irányba, várhatóan még az idén, már csak azért is, mert japánban és dél-koreában debütál a 8K.

    Viszont egy PC, ami mondjuk meghajtana jövőre egy 4k144Hz-es játékos monitort ne legyen már a csatik miatt lekorlátozva

    Rétegigényről beszélsz. Emlékszem én még arra, hogy az FHD megjelenése elején mennyi gond volt az 1:1 Pixel megjelenítéssel, amikor még a videókártya driverekben nem volt képernyőre méretezés, amikor még konkrétan le volt írva a TV-k kézikönyvében, hogy ha 1:1 Pixel megjelenítést akarsz, akkor VGA csatin kösd rá a számítógépet (ez egy Sony LCD TV esetében volt például).

    Az pedig a PC-knél is úgy működik, hogy az igényeknek megfelelő a kimenetek elhelyezése. Lásd hosszú ideig nem volt HDMI kimenet, DVI-HDMI kábellel lehetett bohóckodni, amin nem ment ki a hang, aztán jött a Radeon HD 4850/70 és a DVI csatiba dugható DVI-HDMI átalakító, és már volt is hang. Ahogy kellett egy jó kis idő, amíg a kommersz rétegekbe leszivárgott a HDMI csati.

    Ugyan ez van a DP-nél is, DP 1.2 kimenet van a Radeon 370 / 380 / 390 / Fury kártyákon is. Miért nincs rajtuk DP 1.3? Ja, tehát a DP 1.4 is odébb van még....

    Szóval nem tartom ezt fair-nek. Akinek kell majd a 4K 144Hz-es kimenet, az úgy is csúcs videókártyát fog venni. Vehet majd hozzá méregdrágán megfelelő monitort is....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz pengwin #119 üzenetére

    a DP 1.2 nem egy mai szabvány, mégis van benne támogatás olyan felbontásokhoz (pl. 4096x2160-, 24 bites színmélység, 60 Hz-es képfrissítés), amik ma sincsenek még elterjedve...

    A HDMI 1.4 egyidős a DP 1.2-vel, annyi a különbség, hogy csak 30Hz-el tudja a 4K-t. A 2013-ban elfogadott HDMI 2.0 meg 60Hz-el...

    csak tudnám miért használják egyáltalán a HDMI-t még...

    Próbálj meg egy házimozit összekötni DP-vel. Ja, nem tudod, még ha lenne is DP-s erősítő. Nincs CEC, nincs audio-video sync, stb.

    A DP a számítástechnikához lett kitalálva, a HDMI eredendően a TV-hez, házimozihoz és hifihez.

    Szép dolog, amikor a DP mellett felhozzátok az érveket, de miért nem fogadjátok el, hogy bizony van dolog, amit a HDMI támogat, a DP meg nem? :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #121 üzenetére

    Kijött a HDMI 2.0, kitolták vele a Maxwell VGA-kat csekély másfél éve és hopp: az idei 4k HDR TV-k máris kifognak rajta

    [irónia]Fújj, rohadt undorító HDMI 2.0... Bezzeg a Displayport, az igen, az már valami... mert hát a Maxwell-eken, még a GTX 980Ti-n is DP 1.2 van, ami noha nem támogatja a 4K HDR-t, akár csak a HDMI 2.0, de akkor is mennyivel jobb és előrelátó már! Vesszen a HDMI, fúj-fúj!!! [/irónia] :U

    csupa fül vagyok, mi az, ami a DP1.4-ből kimaradt (ill nem lehet szoftveresen utánaigazítani)

    Kétszer írtam le, de tessék, például nincs CEC, nincs ARC (Audio Return Channel)...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz pengwin #125 üzenetére

    @pengwin: Ha egyidős a DP1.2-vel, akkor kijelenthető, hogy nem képviselte az akkor a HDMI-ből kihozható maximumot...

    Nem állítottam sehol olyasmit, hogy a HDMI ilyen téren dicsérendő. Én azt hoztam fel, hogy a HDMI egy kvázi szabvány lett, és rendet vágott a composite, component, EuroSCART, toslink, RCA rémálomba. Ha a VESA a DP-t a házimozi eszközök számára is vonzóvá akarja, akarná tenni, akkor csak pár dolgot kellene átemelni a HDMI-től, és voilá, életképes lehet a DP a konzumer AV régióban.

    Én az ellen érvelek, hogy a DP képes ugyanarra, mint a HDMI, és a HDMI nem előremutató. Azt kell belátni, hogy mint minden komolyabb szabvány, a HDMI mögött is komolyabb érdekek feszülnek egymásnak, mint a VESA-s DP-nél. Lehet ezért utálni a HDMI-t, de e nélkül nem lenne HDMI, és ugyanúgy szenvedhetnénk a különféle, egymással versengő megoldások között, mint hajdan.

    Elfogadom, hogy van, ahova HDMI kell, de akkor is undorító ez a kényszerített elavulás.

    Még 1x: nem kényszerített elavulás, én tök jól elvagyok az FHD TV-immel, a húgomnál lassan 10 éves LG TV teszi a dolgát, és már kismillió forrás volt rákötve a set-top-box-októl kezdve a laptopon át az X-Box-ig. Mindenhol ment minden, erősítővel, szépen. (Szerk.: Nem, tévedek, amikor a Radeon 7950-est megvettem, az az istennek nem jutott dűlőre az Onkyo 605-ös erősítőmmel HDMI-n keresztül, pedig előtte éveken át megtette ezt egy Radeon 4870X2 majd egy GeForce GTX 460... :U ).

    Aki a leges legújabb technológiát akarja mindig, az meg szembesül azzal, hogy bizony problémák vannak a források és a kijelzők terén. Hiába jöttek ki a 4K TV-k már bő két (három?) éve, forrás még mindig alig van hozzájuk. De már az a probléma, hogy a másfél éves videókártya nem tudja a 4K HDR kijelzőt meghajtani, amikor ilyen TV még alig van a piacon.

    Én meg erre azt mondom, aki a csúcsot akarja, az mindig ezzel szembesült. Eddig is, és úgy néz ki, ez után is...

    @t72killer: A DP1.3 egyidős a maxwell szériával (és nem az egyik napról a másikra derült ki, hogy frissül a szabvány), a lehetőség megvolt, hogy implementálják.

    Mégse tették meg. Egyáltalán, van már kint DP 1.3-as VGA kártya, ami tudja a 4K HDR-t? Mert én csak a most jövő szériában látom megjelenni. De elvárnád, hogy a másfél éves videokártyán legyen ilyen HDMI kimenet, azt viszont nem hozod fel, hogy hát erre képes DP sincs rajta.

    Ezt hívják részlehajlásnak, és erre akartam rámutatni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #128 üzenetére

    Ezt a részét cseppet sem vitatom, de az Intel ellenérdeket dettó. Neki ott van a Thunderbolt, amely leválthat(na) mindent. Ugyebár a Skylake már natívban támogatja...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #130 üzenetére

    Yepp, ha nem lenne drága, és nem csak az Intel állna mögötte, akkor a Thunderbolt akár még vonzó is lehetne.

    De ott van az MHL is, ami viszont részben a HDMI ellenlábasa is, de sajnos legalább olyan nehezen terjed. Ő például már most (2015 óta) tudja a Super MHL-en a 8K 120Hz-et. Csak dettó az a gond, hogy az erősítők például még mindig a sima MHL-t támogatják, ami a telefonok többségénél (amire kitalálták) elég is. Meg hát a TV-ken is csak most kezd el terjedni...

    Szóval ha meg innen nézzük, akkor a fene vigye el, miért nincs a videokártyákon Super MHL kimenet? :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák