Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herdsman83

    tag

    Pro Camera Lumia 620-on:
    Éjjel fél egykor lőttem vele az alábbit egy Tesco parkolóban:

    4mp, ISO200, végtelenre állított fókusz, földről a kocsi kerekének támasztva, késleltetett zárral...

    Hosszú záridőnél megjelenik egy lila vignetta, ami 800-nál már elég gáz, de 100-200-nál még elviselhető, kis utómunkával el lehet sunnyogni. Auto ISO esetében fel tud mászni 1600-ra, manuálisnál 800-ig engedi. Eddigi tapasztalataim alapján éjjeli tájkép esetén érdemes csak a záridőt felhúzni és hagyni az ISO-t auton, így pontosan annyira tolja fel, amennyire muszáj. A UI valami zseniális, isteni használni, a manuális fókusz is kegyetlen jó, jobb kompakt digit fényképezkben nem tudják ilyen használhatóra megoldani. Talán annyit módosítanék rajta, hogy MF állítása közben magától nagyítson bele addig a képbe (ezt most kézzel kell eljátszani: pinch to zoom, fókuszálás, majd vissza, nem vész). Van egy bug: előlapi kamerára váltva kilép az app - ez a "sima" kamera app esetében nem jelentkezik, tehát ott pózerkedhetünk. Remélem ebben benne van az is, hogy csak "rá lett pukkantva" a telefonra, nem pedig hivatalosan itt elérhető update.

    Az 520-620 kamerája gyakorlatilag egy low-end cucc, de ebből egy tisztesen megírt szoftverrel kihozták azt, hogy sok szempontból jobb, használhatóbb mint egy S4 vagy egy iPhone5... Ráadásul egy 520-as Lumia is kb pont erre képes vele, leszámítva a led-et. Épp a minap fogtam a kezembe egy S4 Zoom-ot, nincs rajta manuális fókusz, a UI pedig messze nem ilyen használható... Pedig pont ezeknél a "gagyi" kameráknál lenne rá a legnagyobb szükség, mert sokkal többet hibáznak, mint a profi gépek. És tessék, itt van, csodálatos, el vagyok ragadtatva. Kedvet kaptam spórolni egy picit és rádobni egy 920-asra, mert annak a kamerájával, annyi pénzért amennyiért most meg lehet venni, ezzel a Pro Camera-val frenetikus lehet (ott ugye 2.0-ás fényerő mellett még ISO3200-at is enged). A következő napokban felmegyek valami giccspürét lőni a Gellért-hegyre vagy a várba, nagyon kiváncsi vagyok mit lehet kihozni egy látványosabb témából.

Új hozzászólás Aktív témák