Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave_gahan

    aktív tag

    Üdv, már jó ideje időszerű nálam egy új teló vásárlás, lassan 8 éve egy 6610-essel tolom..:) Előre is sorry a hosszú postért.

    Perpill a Nokia E52-t ás a 6710 Navigátort néztem ki, de az olvasottak alapján (zoom bar-os őrületek) utóbbitól kicsit tartok. Sok tesztet elolvasok a különböző telókról, általában szidják a Symbian-t és őszintén szólva én is kicsit bonyolultnak találom, viszont tetszik, hogy erős proci van ebben a két telefonban. Kicsit tartok ugyan a zsúfolt, sokszintű menürendszertől, de talán nem variálnék annyit/annyiszor benne.

    A legalapvetőbb szempontok nálam a következők:
    - normális offline, friss térképes, ingyenes, nem java-s autós magyar hangnavigáció (ebben a Nokia nagyon jót húzott az ingyenessé tétellel)
    - WLAN!
    - 50-60 ezer Ft-os árkategória
    - jól használható böngésző (tudom, hogy ehhez és a navihoz is kicsit pici a felbontás, de én ellennék az E52 2.4, vagy a 6710 Navigátor 2.6 coljával

    Szeretnék kérdezni néhány dolgot a rutinosabb felhasználóktól:
    1. A néhányatok által említett wifi gond sűrűn előfordul, jellemző? Otthon nekem is van, nem akarom, hogy állandóan felmenjen rá, csak ha használnám:)
    2. A böngészője mennyire jól kezelhető? Tudom, hogy egy érintőképernyős valszleg jobb lenne erre, de azért olyan nagyon sűrűn nem neteznék vele, amikor viszont igen, akkor nem szeretnék kínszenvedést. A 6710-nek van zoom bar-ja, az E52-nél mennyire könnyen kezelhető a zoom és a böngészőben való egyéb pozicionálás a navi gombbal? Zoom-oláskor van szövegtördelés?
    3. Némileg az előzőhöz tartozó kérdés: giroszkóp van az E52-ben? (pl. netezéskor elfordul?) Sorry, régen olvastam a teszteket róla, perpill nem emlékszem.
    4. Kikapcsolt állapotban is müxik az ébresztő? (az ősrégi Nokiám tudja, de megdöbbenésemre a legnagyobb gyártók szenvednek ezzel, pl. az Iphone és a Galaxy S sem tudja). Most ne jöjjön senki azzal, hogy ez minek, én NEM szeretem bekapcsolva hagyni a mobilom lefekvéskor, fej mellett, punktum. :)
    5. Ha előfizetek egy minimális mobilnet-re (mondjuk 100 MB), csak hogy néha legyen wifi-n kívül is lehetőségem netezni, ha éppen úgy alakul, szóval akkor ellenőrizni tudom a HSDPA adaforgalmat, hogy tudjam, ne menjek a limit fölé?
    6. Diktafon funkciója van? Pl. egy beszélgetés felvenni?
    7. A hangvezérlést hogy kell elképzelni? Hívást lehet így kezdeményezni, pl. a nevet kimondva tárcsáz?:)

    Most hirtelen ennyi... :)

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    peugeotmate, M_Tomi0227 és szelidorzo: nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

    Bíztató, amiket írtok:).

    Még néhány kérdés eszembe jutott:
    1. Számtalan helyen olvastam, hogy egyes példányoknál a navi gomb és a "háztetős" gomb között nagyobb a hézag, zavaró a többi illesztéshez képesti erősebb fény, valamint, hogy elsősorban a készülék alján a műanyag keret nem elég masszív illesztésű, hajlamos az elmozgásra.(?) Ezek mennyire szériahibák? Vagy csak a tavalyi példányok között volt jellemző?
    2. A különböző boltok jelenlegi kínálatában szereplő készülékek alapcsomagjainak már része az autóstöltő és a térképek? (azt olvastam, h elvileg igen, de vajon még vannak készleten "régi" példányok is?) Az Ovi Maps melyik verziója van rajta? Egy Mobilarena-s cikk szerint már a 3.04-esnek kell szerepelnie.
    3. Úgy tudom, a térképek pl. a 6710 navigátor esetében egy 4GB-os SD kártyán vannak, amiből 1,5 GB szabad. Az E52-et viszont 1GB SD kártyákkal szállítják, azon akkor hogy férnek el a térképek?
    4. Erősítsétek meg, hogy mobilnet/wifi használata nélkül is gyors az offline autós-hangos navi, útvonaltervezés, stb. Nem akar egyirányú utcába navigálni és hasonlók..:)
    5. Az első fél évben azért még elég sokan panaszkodtak a sw-re...mi a tavasztól elérhető, immár stabilitást eredményező frissítések verziószáma? Az "Ingyenes navigáció a Nokia E52 és E55 új szoftverében" márciusi cikkben 33.002-es verziójú szoftver szerepel - azóta ezzel szállítják a modellt, v. elképzelhető, hogy kaphatóak még tavalyi készletekből maradt példányok? Március óta kijött új frissítés?
    6. A készülék Mobilarena-s tesztjében Bocha szerint "sok laikus ismerősöm van, aki egy Series 40 -> Series 60 váltást erősen megsínylett" - ez pontosan mit jelenthet? Ennyi komplikálttá vált még egy Symbian-t jól ismerő számára is a Series 60?
    7. Van az E52-nek vmi népszerű, dedikált fanpage-e, ahol össze van gyűjtve a rengeteg feature, a nüansznyi apróságoktól kezdve a súlyos okosságokig? Vagy mindent ebben a topicban szedjek össze a fórum keresőjével? Netán a telefonhoz kapott kézikönyben is minden info szerepel?
    8. A 6710 Navigator egyik feature-e, hogy ha esti navigáció során szétcsúsztatott állapotból összecsukjuk, akkor elsötétül, inaktívvá válik a képernyő, hogy megszűnjön a sötétben a szemet esetleg bántó erős fény, persze közben az útvonaltervezés továbbra is müxik a hangnavigálással az élen. Az E52-ben van ilyen opció?
    9. Ha autós navigálás közben hívás érkezik, miként regálja le a teló? A telefonálás befejezése után ugye visszatér a navi, nincs fagyás?

    szelidorzo: bizony az én 6610-esemnek sincs még különösebb baja, szintén egyszer volt töltő + elő/hátlap csere (+ hangszórócsere is), de azért mára már igencsak elavult modellnek számít, kicsit lassúcska is, de valóban strapabíró, telefonálásra jó, bár a hangminőség nem az igazi. :F
    Már 1-2 éve tervezem a cserét, de eddig egyik új mobil sem győzött még meg 100%-osan.
    Ha már ennyit vártam, lehet, hogy meg kéne várnom az N8-at, esetleg C7-et? Bár biztosan drága lesz nekem, 6 számjegy körüli összeget nem akarok mobilra költeni. Vagy ruházzak be egy Samsung Wave-re, hátha kiforrottá válik a Bada oprendszer és végre fasza autósnavi is lesz hozzá egy fél év múlva? (tudom, költői kérdések, de még ezeken a modelleken is gondolkodtam). :)

    sunone: köszi neked is! Melyikben mennyi memória van potosan? Olyan nagyon sok extra progit elvileg nem használnék, persze nemtom, mennyire kap majd el a gépszíj. :) M_Tomi0227 azt írta, hogy neki Opera-nál normal módban egy-egy nagyobb oldal betöltésénél elfogyott memóriára panaszkodik az E52-ese, akkor mi lehet vajon a kisebb memóriájú 6710 Navigátornál?
    Az alapvetően üzleti funkciók közül keveset használnék, office doksik szerkesztése nem lesz jellemző, megnyitása is csak ritkán, aztán olyan nagyon bonyás naptár sem kell, a régi 6610-esem alap emlékeztetőjéhez hasonló cucc nekem már megfelel...anyway...olyan sok extra dolgot egyszerre sztem nem futtatnék a háttérben (nemtom hol van a memória határa). Viszont mondjuk több böngészőlap is menne párhuzamosan. Már a PC-s böngészők sem nagyob bírják, ha 10-nél több fül van megnyitva, mobilon mondjuk ennyi nem lenne, de 4-5 biztos. Ez még belefér?
    Tényleg egyébként mondjuk egy index.hu címlap megnyitása kb. hány MB? A havi mobilnet kapacitás mérséklése miatt érdemes/lehet mondjuk úgy beállítani a böngészőt, hogy pl. a jpg-eket ne töltse le?

    Sorry, h megint egy regényt írtam. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz Symbio #14164 üzenetére

    Ah, világos, köszi! :) Szóval szgépre kell letölteni és onnan az SD kártyára pakolni. Azóta azt is megtaláltam, hogy innen kell leszedni:
    http://maps.nokia.com/services-and-apps/ovi-maps

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz M_Tomi0227 #14165 üzenetére

    Köszi, remélhetőleg akkor én is vmi aktuálisabb, max néhány hónapos gyártásút fogok ki.

    Jaja, természetesen autóstartóra gondoltam töltő helyett. :) De akkor ezek szerint még mindig van olyan, hogy "csak" E52, ill. E52 Navi Edition és csak az utóbbihoz jár a tartó. Vagy már a simához is? A Nokia oldaláról az utóbbi értelmezhető.

    Verziók. Az alábbi oldalon ezt írták a múlt hónapban:
    "az én telefonomon a 3.04 (165)-ös szoftver- és a 0.1.23.112 térképverzió frissült a (278)-as szoftver- és a 0.1.41.123-as térképre, és bár a szoftver esetében csak a zárójelben álló szám változott, a kezelőfelület sem maradt a régi: a komor feketét egy fehér háttér váltotta le, és más lett az ikonok egy része is."
    [Íme]
    (mondjuk a cikk végi hozzászólások között vannak kemény kritikák is)

    Na mindegy, ha meg lesz a teló és még viszonylag szűz :), frissítem a sw-t és lehúzom a legutolsó Ovi Maps-et a Nokia említett site-járól. Remélem nem lesz komplikált a dolog.

    Akárhogy csűröm-csavarom, 60k körül nem tudok érdemi alternatívát az E52-re. Még filóztam a Samsung Spica-n is, de ha már érintőset veszek, jó lenne kapacitív, ráadásul sokan szidták a Spica-t a lassúsága miatt, ill. állítólag az Igo bútított típusa (Amigo) sem egy főnyeremény...nemtom.

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz sunone #14175 üzenetére

    Nem álmodozom, csak szeretnék megalapozott döntést hozni. Ebben tudtok segíteni Ti, akik már jól ismeritek az E52-t. :) Persze nyilván nekem kell tudnom, hol a kompromisszum határa.

    Elég vegyesek a vélemények a navigációról... De mivel a Nokia minden érintett modelljéhez ezt adja, így végső soron mindegy, hiszen ha maradok a márkánál, a későbbiekhez is uezt kapnám (mint ahogy az 5800-hoz is - ezt a telót egyébként nem venném, meglehetősen elavult már az érintősök között, rezisztív, lassú, körülményes, magam is próbáltam, valóban nem a kezelhetőség bajnoka, egyedül felbontásban tartom jobbnak az E52-nél).

    Ja, és nem navigálnék ám mindennap, munkához nem kell, csak időnként azért jól jönne, elsősorban autóban, de néha akár gyalogosan is.

    A C6-01 tetszetős darab, a C7-tel szemben tényleg jobb ár/értéket képvisel számomra is, de az egyik Mobilarenas cikkben 92e körülre taksálják az árát, ami jóval a tűréshatárom felett van...
    ...persze ha várnék újabb 1 évet, valszleg ennek is elviselhető szintre csökkenne az ára. :)
    Ettől függetlenül igazad lehet, hogy talán érdemes lenne még várnom, de ennyit azért nem szeretnék.
    Most nagyon rámozdultam a témára, az E52 elfogadható vételnek tűnik, ha kivárok, akkor is max év végéig. Persze ember tervez... :)

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz peugeotmate #14178 üzenetére

    Jaja, én is inkább kapacitívet vennék a jobb kezelhetőség miatt. Amúgy ellenék az érintőképernyő nélkül, számomra a netnél és a navigációnál lenne hasznos a több pixel, de utóbbihoz talán még a 2.4 col is megfelel, úgyis a hangutasítás a lényeg, egyébként az E52-nél sztem azért le lehet scannaleni az infókat egy-egy pillantással is.
    Nyilván jobb lenne a böngészéshez is mondjuk egy minimum480x320-as felbontás (de inkább még nagyobb), viszont az 50-60 ezres árkategóriában egyszerűen nem találtam megfelelő hangos navis alternatívát. Mint írtam, még a Spica-val szemeztem, de rezisztív, döcögős, ráadásul az Amigo sztem nem jobb a Nokia-s navinál.
    A Bada-s Samsung Wave lenne még jó vétel a kiváló ár/érték arány miatt, még ha kicsivel drágább is de nincs rá normális navi (az egyetlen, ami elérhető hozzá, fizetős - mondjuk nem vészes, de pl. nem is tudom, vajon magyar nyelvű hangutasítás is elérhető-e hozzá?).

    Maci: egyetértek :)

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz Lompos48 #14406 üzenetére

    Így van, minden modellnek meg van az "egyedfejlődése", ciklusa. :)
    Korábban még csak hagyományos számgombos kontra érintős harc volt, ma már egyértelműen kiegészült ez az oprendszerek versenyével. A hagyományos számgombos modellek talán nem vesznek ki véglegesen, mert igény sztem lesz rájuk továbbra is, a bennük rejlő - döntően Symbian - oprendszer lehetőségei viszont végesek. Pedig simán el tudnék képzelni egy E53-at is, de valszleg kisebb lenne az elérhető ugrás, mint az E51-52 között volt.
    Már a Nokia számára is nagyobb motivációt jelent az érintős szegmens, de még ezeknél sem tudták számottevően megújítani a Symbiant, kíváncsi vagyok mit hoz a jövő, főleg a Nokia ébredésével és a Win Phone 7 megjelenésével. Gyanítom, hogy középtávon (2011) még mindig csak az Ipnone és az Android fog érdemben vetekedni egymással és az lesz a fő kérdés, hogy vajon a Google rendszere beéri/leelőzi-e az Apple-ét.

    Mindenesetre én az E52-t sem temetném. Most, hogy telefonvétel előtt vagyok, egyre másra olvasom a különböző fórumokon a hagyományos készüléktípusok iránti igényeket és számos ajánlásban szerepel az E52, mint potenciális jelölt. Sajna a típus belépője nem volt vmi jó, ezért nincs megbízható híre még a javítások ellenére sem... Én még mindig az E52-ben gondolkodom, bár nem sikerült beszerezni. A boltok jó részénél 50-ért csak 1 év bolti garival adják, de én 2 év gyártóit szeretnék - úgy már inkább a 60 felé tendál az ár. Az express-en és egyéb hirdetésekben itt-ott már előfordul 50-ért is gyártói garival, de ezektől a kéz alóli vételektől egy kicsit tartok...
    A másik jelöltem (Samsung Wave) kb. 30-cal drágább, de legfőbb hiánya a normális autós hangos navi hiánya (van ugyan Route66 némi lóvéért, de nem túl szimpi, pl. újratervezni sem tud...)

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz old rocker #14949 üzenetére

    Így van, számos más topic esetében is van erre példa. Egyébként a legelső néhány hozzászólásom körül még én sem használtam a keresőt (igaz, nem is a billentyűzárról és a kikapcsoló/hangosító gombokról kérdeztem :) ), de elsősorban azért nem, mert nem is gondoltam volna, hogy ilyen kifinomult, tényleg jól lehet használni - persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy bizonyos kulcsszavak esetében nem olyan eredményes a keresés, nagyon sok találat jön fel. Na mindegy, azért hasznos lehet. Érdekes volt látni, hogy szegény old rocker pl. ha 80x nem írta be uazt mondjuk a handy taskmanről, akkor egyszer sem! :D
    Így már megértem a bizonyos hozzászólásokkal kapcsolatos szívizomgörcs közeli állapotot, de azért néhány esetben még ezzel együtt is túlreakciót véltem felfedezni, a jogos levegőkapkodás ellenére is... A legjobb valszleg az a konklúzió, hogy van, amihez egyszerűen nem érdemes válaszolni, át kel siklani rajta, talán kevesebb lesz ígí a felesleges vita.

    Egyébként már felkészültem számos dologból, rákerestem az ajánlott programoktól elkezdve sokminden egyébre, ami érdekel, pedig nem vagyok egy nagy geek, biztos el fogok akadni néhányszor, amikor a konkrét beállításokkal szívok majd...
    ...már csak a telónak kellene meglennie, ugyanis még mindig nem vettem meg. Úgy gondoltam, hogy ismét elhalasztom - ezúttal csak 1-2 hónappal - a vásárlást, hátha jövőre még egy kicsivel lejjebb mennek az árak (2 év gyártói garival még mindig 55-60 körül mozognak az árak, ha az ember nem kéz alól, v. sufniboltban akarja megvásárolni).
    Viszont találtam egy jónak tűnő ajánlatot. Egy meghibásodott E51 helyett cseregaranciában kapott vadiúj, fóliás E52-ről van szó, de a nagy bibi az, hogy emiatt csak 2011.01.04.-ig él a gari...kicsit rizikós, azonban 38 ezerért kínálják.
    Ugyebár a korai típusok még elég sok bugtól szenvedtek, ezekre a különböző idei frissítések jelentettek megoldást valamelyest, de összességében nincs túl jó híre a telefonnak (pontosabban talán nagyobb eséllyel lehet kifogni hibásat, persze ez sem szentírás, nem ismerem a statisztikákat), tehát fontos lenne a gari...

    Elkértem a konkrétabb adatokat, tudtok segíteni, hogy ilyen paraméterekkel ez már egy vállalható firmware verzió?

    Szoftververzió:
    034.001
    Szoftververzió dátuma:
    02-Apr-2010
    Egyedi verzió:
    034.001.219.02
    Egyedi verzió dátuma:
    14-Jul-2010
    Nyelvi csomag:
    05.01

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz dave_gahan #14951 üzenetére

    Na ha már ennyit dicsértem a keresőt:), megnéztem és ennél már csak a 51.018-as frissebb verzió. Egyébként Telenor-os a teló, látom, elvileg már ehhez is elérhető a 51.018-as. Olvastam, hogy ezzel elvileg gyorsabb, stabilabb a teló, bár már a 034-es is a kiforrottabbak közé tartozik, sokaknak ez van, bár ennél is előfordulnak egyeseknél érdekes dolgok...
    Anyway, ilyen feltételekkel szerintetek érdemes belevágni? (remélem nem innen van az eladó :D - bár nem hiszem, mivel az első kérdésemre azt sem tudta, mi az, h firmware :) ).

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz sonkamiki #14953 üzenetére

    Köszi. :)
    Korábban már írtam ide, kb. 2 hónapja, amikor eldöntöttem, hogy valszleg ezt a típust választom és a segítőkészséggel akkor sem volt probléma. Elsősorban a navi része érdekelt, persze mondjuk sztem normálisan kell kérdezni és nem 1000x előforduló piszlicsáré hülyeséget - ez esetben akkor általában a reakció is okés. :)
    Azóta rendszeresen követem a topicot és képben vagyok (user manual & co.) :D :DDD

    A hullámzó képernyőről már a régebbi hozzászólásokban is olvastam, de nem igazán tudom elképzelni...miként jelentkezik? Természetesen egy gyorstesztnek alávetném a cuccot, keret mozgása és gombok - egyértelmű, a fényérzékelőt pedig gondolom egyszerű takarással is ellenőrizhetem.
    Mindezektől függetlenül azért elég kockázatosnak tartok egy gari nélküli vásárlást - hiába tűnik jónak az ár, de ha problémás lesz a készülék, akkor ennyi pénzért is drága...

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz jorgi22 #14956 üzenetére

    Miért a tartozéklistában mi szerepel még a töltőn kívül? Nekem csak az tűnt fel, hogy micro sd kártya és autóstartó nincs hozzá - hiányzik még vmi?
    De ettől függetlenül valóban rizikós...

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz old rocker #14957 üzenetére

    Köszi szépen, ezekről az ajánlott progikról már átolvastam az infókat tőled (is). :) Ha már konkréten pötyörészek a telón és lesz kérdésem róluk vmivel kapcsolatban, majd úgyis felteszem a kérdést, ha nem találtam infót és nem sikerül megfejteni. :D
    De ez egyelőre odébb van. Még meggondolom ezt a vételt, most hajlok inkább egy full garis példány felé.

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz old rocker #14962 üzenetére

    Elsősorban függetlent szeretnék, de részemről az sem komoly probléma, hogy Telenor-os a készülék, most is az vagyok (ettől függetlenül persze hátrány, ha később esetleg váltani szeretnék).
    Folyamatosan néz(t)em, de a Telenornál nincs pöpec ajánlat az E52-re, akciós sem.

  • dave_gahan

    aktív tag

    Sziasztok,

    lassan 2 éves lesz a modell, vajon az E52-nek lesz utódja? Vagy a Nokia nem tervezi?

Új hozzászólás Aktív témák