Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tr3a

    csendes tag

    Ha már az mp3 lejátszónál tartunk, akkor beszéljünk az ID3 tagről is és arról, hogy a Nokia lejátszói nem mindig hajlandó megjeleníteni az album borító képét.

    Sok helyen olvastam már, hogy milyen köcsög a Nokia, hogy nem bírja követni a szabványokat és megcsinálni végre úgy a zenelejátszó programjait, hogy azok mindig megjelenítsék az album borító képeket. Aztán egy kicsit utánaolvastam a témának és kiderült, hogy pont a Nokia az, aki semmi mást nem csinál, minthogy követi a szabványokat.

    Az ID3 tag a v2 óta támogat beágyazott képeket. De ha már támogat, akkor rögtön többet is akár, hiszen egy albumnak nem csak borítója van, hanem hátlapja is pl. Igen ám, de ha több kép is be van ágyazva egy ID3 tabbe, akkor mégis melyiket jelenítse meg albumborítónak a lejátszó program? Na pont ezért minden ID3 tagbe ágyazott képhez tartozik egy típusazonosító, ami egy hexa szám. A hármas érték jelenti az albumborítót és amennyiben ez az érték be van állítva a kérdéses ID3 tagben, akkor a Nokia lejátszói gyönyörűen meg is jelenítik a hozzá tartozó képet.

    Figyelmetekbe ajánlom még a típusazonosító 17-es (0x11) értékét: "A bright coloured fish
    " :)

    A probléma tehát abból fakad, hogy a legtöbb program, ami képes képet beágyazni az ID3 tagbe, nagyívben sz***k erre a típusazonosítóra.

    Mac-et használóknak tudom javasolni ezt a programot, ami semmi mást nem csinál, mint végignyálazza az mp3 gyűjteményedet és ha talál olyan ID3 taget, amelybe csak egy kép van, de nincs hozzá típusazonosító, akkor azt bebillenti hármasra. Ha valaki tud ugyanilyet Windows-hoz, az ne habozzon megírni...

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    Kipróbáltam az iPhone fejhallgatójával az E52-t.

    Röviden: nem kompatibilis.

    Hosszabban: bedugva érzékeli, de kiírja, hogy továbbra is a telefon mikrofonját használja. Sajnos azonban a fejhallgató lábkiosztása nem csak kicsit más, hanem teljesen, ezért még a sima sztereó zenehallgatás se problémamentes. Szólni szól, de eltorzítva és csak akkor lesz tiszta, ha nyomva tartom a fejhallgató felvevő gombját. A hangerő gombokra sem reagál. Pedig milyen szép lett volna...azt mondjuk nem értem, hogy ha az Apple be tud zsúfolni három gombot és egy mikrofont egy 28mm x 4 mm x 3 mm-es téglatestbe, akkor a Nokia egy gombot és egy mikrofont miért csak 28 mm x 7 mm x 8 mm-es téglatestbe képes, vagyis durván négyszer akkora helyen, fele annyi funkcionalitás.

    Tud valaki nem Nokia gyártmányú mikrofonos fejhallgatót, ami kompatibilis vele?

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    Sziasztok,

    E52 és VoIP tapasztalataimat szeretném megosztani:

    Még anno E51-el kezdtem el nézelődni VoIP témában és sok gagyi szolgáltatás kipróbálása után találkoztam a Truphone-nal. Tetszett, mert:

    - a saját telefonszámod a felhasználói fiókod neve, így nem kell megint egy felhasználónevet kitalálni, ami rendszerint már foglalt
    - a honlapjukon remek hívásösszesítő van, mellyel klasszul nyomon lehet követni a hívásokat, mi mennyibe került (persze a legjobban az néz ki, ha egy hívás mellett a free szerepel árként), stb.
    - ha internethívással hívok egy olyan mobilszámot, aminek a telefonkönyvében benne van a mobilszámom, akkor nem azt írja ki, hogy ismeretlen internethívás, hanem kiírja a nevemet
    - elég jók a tarifái, itthonról hívtam USA-ban mobilszámot az alapértelmezett áraikkal, 30 perc 53 másodperces hívás került 1.58 USD-be, ami durván 300 HUF.
    - Magyarország a támogatott országok között van
    - a telefon beállítását egy kliens program automatikusan elvégzi

    Szóval minden szép volt és jó, egészen addig, amíg az E51-et le nem cseréltem E52-re és ki nem derült, hogy az E52-höz még nincs kész a Truphone kliens program. Gondoltam sebaj, várok egy-két hónapot és minden bajom megoldódik. De nem! Míg iPhone-hoz a kliens programnak gyakorlatilag hetente jön ki frissítése, addig a Nokia telefonokat úgy tűnik hanyagolják.

    Ami még nem is lenne baj, hiszen a legtöbb okostelefonban kézzel is be lehet állítani a VoIP-t. Az egyetlen bibi, hogy a Truphone policy-ja az, hogy csak a kliens programmal használható a szolgáltatása, így a beállításokat titokban tartják. A szerver nevét még ki is lehet találni, de a login név és jelszó már macerásabb.

    Én márpedig használni fogom, mert szükségem van rá, így egy kis netes keresgélés után rátaláltam erre az oldalra, ahol le van írva, hogyan lehet kiberhelni a telefonból a szükséges VoIP login adatokat.

    Röviden összefoglalva kell hozzá egy Truphone által támogatott Symbian teló, amin be kell állítani a Truphone-t, a cég által megkívánt módon. Ezután a telefonmemóriáról kell csinálni a memóriakártyára egy teljes mentést, majd a mentést a parse_backup.exe programmal kibontani, aminek az eredménye rengeteg bináris fájl, melyek egyikében ott lesz a keresett login név és jelszó. Nekem a login név nyolc szám, a jelszó pedig tíz betű-szám volt.

    Mondjuk a parse_backup.exe a honlapjáról már nem érhető el, de nem nehéz máshol megtalálni. Az egyetlen bibi, hogy a vírusírtó valami trójait jelez a programban, de sebaj pont erre vannak kitalálva a virtuális gépek. Egy virtuális gép másolatában elindítva a parse_backup-ot a 43 MB-os telefon mentésen dolgozott másfél napig, az eredmény valami háromszáz bináris fájl lett...meg gondolom közben telepítette a kis trójaiját, de mivel a virtuális gép a futtatás után ment egyből a levesbe, ez különösebben nem zavart.

    Ezután már csak a Nokia SIP VoIP Settings programot kell telepíteni az E52-re, mert valamiért alapból rejtve vannak rajta a VoIP beállítások.

    Kézi beállítás után remekül csatlakozik és már mehet is a VoIP. Amire talán még érdemes odafigyelni, hogy a Truphone nem a standard 5060 portot használja, hanem az 5062-t. Beállítás után az alapértelmezett hívástípus a VoIP lesz és nekem nem volt azonnal egyértelmű, hogy ezt GSM-re visszaállítani úgy lehet, hogy a VoIP beállításokban az alapértelmezett szolgáltatást Nem-re állítom. A VoIP-t ki/bekapcsolni furcsa módon a készenléti képernyő WLAN keresőjén belül lehet...ehhez is kellett egy kis idő/meg szerencse, hogy rájöjjek...de hogy miért ide rakták?!?

    Szóval megy a Truphone az E52-n remekül a vacak kliens programjuk nélkül is és bár a Truphone-t mint szolgáltatást szeretem, mégis sünt a cégnek, amiért a Nokiákat hanyagolja az iPhone javára!

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    válasz attisx #5427 üzenetére

    Most telepítettem az Ovi Maps-et én is és nekem sem látszik a Parlament 3D-ben. Más fórumban olvastam, hogy ahhoz hogy megjelenjenek a 3D épületek kell valamilyen navigáló lincesszel rendelkezni. Nekem nincs semmilyen licensz a telefonomban. Valaki, akinek megjelennek az épületek 3D-ben megírhatná, hogy neki van-e navi licensze. Köszi előre is!

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    Ez mekkora! Most találtam ezt a kis apró programot, ami Bluetooth-os GPS vevőt csinál a telefonból.

    Telepítés után, a számítógépen elindítottam a Google Earth-t, azt mondtam neki, hogy Tools->GPS->Real time Tracking->Start és már ment is. Rohadt jól néz ki, ahogy átfogó Föld nézetben rákattintassz a Position-re és elkezd rázoom-olni az aktuális pozíciódra. Tiszta Big Brother feeling...

    A legszebb az egészben, hogy a szobámban (nem közvetlenül az ablak mellett) ülök a földszinten, felettem van még egy komplett emelet és pár másodperc után befogta az E52 a műholdakat. Szeretem, ha valami működik! :)

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    válasz cimbi186 #6981 üzenetére

    Én még decemberben rendeltem az ebay-es fóliából, nekem is lassan jött meg, bár az ünnepek miatt fel se tűnt: mire hazaértem várt a postaládában.

    Viszont a minőségével egyáltalán nem vagyok megelégedve. Hat darab volt a csomagban, abból ha egy volt használható, de végül azt se raktam fel. Nem hogy nem voltak párhuzamosak az élek, de még egyenesek sem...mintha kézzel vágta volna ki őket egy óvodás. Ablakon kiszórt háromszáz forint. Remélem aki még rendelt annak jobbak lesznek a tapasztalatai.

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

  • tr3a

    csendes tag

    Volt szerencsém kipróbálni, hogy tényleg kibír-e standby-ban egy kerek hónapot az E52. Legnagyobb meglepetésemre ki. Így persze nem sok élvezetét leli benne az ember, de legalább annyi bizonyos, hogy standby üzemben tényleg nagyon kíméli az akksiját.

    [ Szerkesztve ]

    Amit látok látvány, amit hallok halvány...

Új hozzászólás Aktív témák