Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Hikvision #14844 üzenetére

    hát... megpróbálok finoman fogalmazni, bár ilyenkor mindig előjönnek a mellkasi fájdalmaim.
    1. A navigáció nem állítólag, hanem de facto és de jure ingyenes nokiáéknál.
    2. A navigáció - amit térképek néven nyitsz ki - egy program. Ez jelenleg - hacsak nem frissíted - benne van a telefon szoftverében, mérete egyébként kb. 7 MB.
    3. A navigáció a térképen tud navigálni. A térkép viszont sok-sok MB, ezért az okos program nem telepíti a telefonra, hanem eleve a memóriakártyára. Ha jól emlékszem, Magyarország térképe 50 MB körüli helyet foglal el, ezzel szemben a telefonod belső memóriája cca. 55 MB. Erre rápakolsz néhány programot é marad mondjuk 35-40 MB szabad hely. Kérdezem én: hova akarsz erre térképet telepíteni? Ha francia lennél, még pikánsabb lenne, mert Franciaország térképe olyan 340 MB.
    Mivel a telefon okos, ezért nem engedi telepíteni magára a térképet. Ezért kell venni memóriakártyát - többek között.
    Hogy még érthetőbben magyarázzam: a telefonon van egy realplayer, amivel videót (3Gp formátumot) le tudsz játszani. Ha viszont memóriakártya nélkül fel akarod telepíteni a Big Lebowskyt, ami 491 MB, akkor: nincs hova felrakni. 2. Megdöbbensz, hogy a gyári Realplayer ingyenes, mégsem játssza le ...

    Ismét zárójelben, de kénytelen vagyok megjegyezni: azért mielőtt valaki "okostelefont" vesz, 51-70 ezer Ft értékben: nem kellene először egy kicsit tájékozódni róla? Nem kellene legalább a vásárlás alkalmával érdeklődni róla, hogy mégis, merre, meddig? Feltételezem, hogy annyit már hallottál róla: a telefonban van zenelejátszó (Mp3) lejátszó is. Gondolkoztál már rajta, hogy használni akarod? Mert ha igen, akkor elárulom: egy trungyásan, jól összetömörített wav hangformátum, egy zeneszám egy CD-ről átlag 3-5 MB. Ha valaki azonban azt szeretné, minél inkább a cédé hangzás, jó hangminőség jöjjön vissza, akkor 1 számot nem tömörít agyon; ez esetben trackenként 11-13 MB helyet foglal. Vagyis: 3-11 zene fér el a telefonodon.
    Az én telefonomon van vagy 50 zene. Ami a benne levő 8 GB-os kártyán trónol, Magyarország, Ausztria, Belgium, Franciaország térképével, egy rakás képpel és egy csomó dokumentummal együtt.

    Apropó, kép: ha nem raksz bele kártyát és nem állítod át a rögzítés helyének a memóriakártyát, sok képet nem fogsz vele csinálni, videót meg még kevesebbet.

    És a kedvemért: olvasd már el a használati utasítását... lécci.

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • old rocker

    veterán

    válasz Hikvision #14847 üzenetére

    Egyem a kis érzékeny szívedet... szeretem bennetek - a többes szám ennek a te általad kiválóan reprezentált típusnak szól - hogy használat megkezdése előtt tájékozódni: nuku. Nem olvasunk, majd itt megmondják a barmok, akik voltak olyan hülyék, hogy elolvasták a kezelésit, akik hülye módon adtak egyet az empiriának és megismerték a telefonjukat, ahelyett, hogy a hozzád hasonló kis autódidaktákhoz hasonlóan kérdeztek volna. Mert mindig akad egy jóindulatú barom, aki segít, mert ha nem, akkor megsértődünk a nagy lóf@szon, ugye, kiskutyám, mert mennyi sértőt írtam neked az előbbibe, csupa anyázás, hülyézés, tűrhetetlen... ugyan eredj már a 3.14.ba. Ha feltetted volna telepítés előtt a kérdést - bár ez is számtalanszor ki volt tárgyalva, csak a keresőt kéne használni, készséggel rávilágítunk neked arra, hogy ekkora adatmennyiséget nem lehet letölteni a belső memóriába - gondolom, otthon sem próbálsz a bilibe beleönteni egy vödör vizet; a navigáció pedig alapból rajta van, csak a térkép kell hozzá.
    Mellesleg, mielőtt elkezdesz kaffogni, olvasd el, mit is írtál le:
    "ezért le is töltöttem a nokia oldaláról a magyar térképet,
    Te ezek szerint a navigációt töltötted rá újra, de jó is az, ha megvan kétszer; (aztán csodálkozol, mint Tibi az Argóban, hova lőttük el ezt a 3.14csa sok töltényt, csak te a megabájtok fogyását nem érted majd) illetve, a legújabb verziót töltötted rá, a 3.04(?)-est,mert az előző alapból rajta van, az ingyenes navigáció... és az még nem a térkép, hanem a navigáció, teccik érteni?
    Az előbbi analógiánál maradva, mintha Korda Gyurit akarnál hallgatni, ahol duóban kornyálja a Lédikarnevált Pataki Attilával, de a duójuk helyett még egy MP3 lejátszót telepítenél a telefonodra, ami az istennek sem akarja megszólaltatni kordagyurit...

    Te írtáll MAGYAR Térképet, cseszd meg és még te vagy megsértődve? Előzőleg minden indulat nélkül írtam neked, most már kissé bepöccenve, okostojás.

    Még valami: az N73-ast is memkártya nélkül használtad?

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • sonkamiki

    tag

    válasz Hikvision #14847 üzenetére

    Saycz!
    Mint "senior tag" gondolom nem először jársz ilyen topikban :). Tehát feltételezem, tudod, hogy a lap tetején van egy "kereső" rész ahová ha beírod a "problémád" arra legalább 50-100 megoldást "dob ki" :).
    Egyébként ennek a telefonnak van egy "térkép letöltő" és egy "térképek" programja, amit le kell-lehet tölteni.
    Azért nem tudtad használni a térképet, mert az NINCS feltelepítve :Y , ugyanis a térképeket a gyárilag hozzá járó memóriakártyán találnád. Ha nincs memóriakártyád vegyél legalább 1Gb-t. "Gb-ra ráfér egész Európa ;) . Hogy abból milyen fajtát arra a "kereső rész" ad választ :) /Nekem 8Gb gyári Nokia class 6-m van, de jó a Kingstone,Sandisk is/.
    Miután megvan a kártya és feltelepítetted a térképeket utána, hogy INGYENESSÉ TEDD a navigációt, a telót OFFLINE-ba KELL RAKNOD! Ez a következőképpen kell csinálni: Menü/vezérlőpult/alkalmazások/GPS/térképek/opciók/beállítások/internet/éééééééés kapcsolatot OFFLINE-ra ÁLLÍTOD!
    Amit még FONTOS beállítani /sztem :)/: Menü/vezérlőpult/beállítások/általános/helymeghatározás/helymeghat. módszerek/éééééééés Nekem itt CSAK a beépített GPS van kipipálva!
    A "válasz adás modorára" ne neheztelj! Tényleg több helyen le lett már írva mit hogyan kell csinálni, csak HASZNÁLNI KELL A KERESŐT :) ;) .
    Remélem tudtam segíteni!

  • Symbio

    senior tag

    válasz Hikvision #14847 üzenetére

    User hiba. A magyar térkép 59,8 MB, nem gondolom, hogy sikerült a készülékre töltened ;) .
    Az E52-höz alapból jár 1 v. 2 gigás kártya. Gondolom használtan vetted és a előző tulaj lenyúlta. Ha tényleg használni akarod a telefon, érdemes lenne beruházni egy min. 2GB-os kártyára (bár szerintem inkább min. 4-GB-osra).

  • old rocker

    veterán

    válasz Hikvision #14853 üzenetére

    Pici fiam. Te kezdtél arcoskodni, de megkérlek, privátba folytassuk. Az asszonyt meg én szoktam,...meg.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • old rocker

    veterán

    válasz Hikvision #14856 üzenetére

    Ha megpróbálnál 1 kevés önkritikát gyakorolni: naponta kettessével olvassuk az ilyen hozzászólásokat. Pár év tárlatából kifejezetten dühítő tud lenni, amikor megkérdezik, nem tudjátok, hogy lehet kikapcsolni? De én, változatlanul semmi különösebb sértőt nem találtam az első reflektációmban, amire te elkezdtél B+-elni

    Kieg: azt ne mondd, hogy telefonról netezel, basszus, akkor te vagy a géppuskaujjú Edwárd

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • YAS-dude

    őstag

    válasz Hikvision #14853 üzenetére

    F2f szerintem simán nyerne, mert belehalnál a röhögésbe a comboverjén :)

  • sonkamiki

    tag

    válasz Hikvision #14853 üzenetére

    RELAX ;] !
    Ha körülményes a keresés, várj vele 2-3 napot és PC-n vagy laptopon könnyebb megnézni ;) , ha csak nem életbevágóan fontos a dolog :).
    Old rocker hozzászólásainak hosszáról tudva nem lehetett egyszerű elolvasni a privit :DDD !
    Hacsak nem 2 angol szó volt ;].
    A bunyóval nem lesz meg a kérdésedre a válasz :P !
    Egyébként megnézném a fightot ;] :DD :C

  • sanzi89

    addikt

    válasz Hikvision #14856 üzenetére

    Nem igazán szakmai a topik, inkább E52 gyülekezetnek nevezném. Kérdezni se nagyon ajánlott, mert pillanatok alatt szétkapnak, nemhogy rosszat mondani. :)

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák